Kelti se nevyhnou předkolu, boj o šestku započal

Na začátku dubna začal boj o přímý postup do čtvrtfinále play off. Stále se bojuje i o předkolo, avšak už teď je několik věcí jistých. Za to můžou výsledky odehraných duelů. K vidění bylo mnoho branek, ale i vyrovnaná klání. Více info níže v článku.

Neděle 7. dubna 2024

KOVO svou produktivitou předčilo Pedagog

TJ KOVO Praha – TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice 6:2 (1:0,2:1,3:1)

Střely na branku: 34:28, Vyloučení: 5:7, Přesilovky: 7:5, Využití: 0:1, Oslabení: 1:0, Diváků: 36

Branky a nahrávky: 10. Samec (Zeman Ma.), 16. Vršecký, 20. Fluxa (Kyclt), 32. Tóth (Samec), 42. Lachman, 43. Hochman (Fluxa, Kupf) – 28. Kovařík (Malecha), 40. Malecha (Nýdl)

Domácí prostředí hrálo ve prospěch KOVA, které bylo aktivnějším celkem v zápase. Pohodu pro domácí nastavil Samec v 10. minutě, čímž svůj celek poslal do vedení. Hosté si nepohlídali start druhé periody a 29 vteřin po první přestávce inkasovali podruhé. V čase 19:51 to bylo již 3:0 a vypadalo to, že je po zápase. Ale na konci druhé třetiny přišlo snížení. Ale ani to nepomohlo Pedagogům, protože Tóth v poslední periodě skóroval v oslabení. Malecha ještě upravil skóre v přesilovce, ale i tak domácí dali ještě dvě branky.

Tygři vybojovali dva body v Heřmanově Městci

Ježci Heřmanův Městec – HBC Tygři Mladá Boleslav 3:4pp (0:0, 3:1, 0:2–0:1)

Branky a nahrávky: 25. Kachlík (Pilař T., Pilař J.), 29. Běloušek (Šmíd, Macenauer), 30. Hejl (Novelinka, Böhm) – 21. Šíma (Číhala), 38. Peca (Šíma), 43. Peca (Lhota), 47. Peca (Šindelář)

V tomto duelu se bojovalo o každou píď hřiště a brankáři obou celků měli plné ruce a nohy práce. V první třetině však udrželi svá konta čistá. Jako první inkasovali domácí po přesné střele Šímy. Kachlík ale rychle srovnal, když byl v předbrankovém prostoru nejrychlejší. Běloušek dokonce pár chvil před druhou sirénou poslal Ježky do úzkého vedení. Nebyl to jenom jeden gól do kabiny, ale dva. Hejl se ve 30. minutě parádně prokličkoval až za záda Fukárka. Poslední třetina ale patřila Mladé Boleslavi, konkrétně Pecovi. Ten nejdříve využil předloženou šanci od Šímy a následně 2 minuty před koncem využil přesilovku. Peca v prodloužení zkompletoval hattrick a Tygři mohli slavit.

Ohlasy po zápase:

Ježci Heřmanův Městec (asistent trenéra Lukáš Vajda): "S Boleslaví jsou to opravdu velmi vyrovnané krásné zápasy, výjimkou nebyl ani tenhle. Pro oko diváka to musela být špičková podívaná. Hrajeme skvělé dvě třetiny a pak přijde strach o výsledek a ten nám srazí hlavy. Necháváme se zbytečně vylučovat v útočném pásmu, a to je jednoduchá rovnice k další prohře v závěru. Škoda. Pevně věřím, že do posledních dvou kol jdeme řádně poučeni a příští závěr zápasu zvládneme podstatně lépe. Soupeři děkujeme za fér zápas."

Výlet do Blatné dopadl pro Lokomotivu bledě

TJ Blatná Datels – TJ Lokomotiva Česká Třebová 8:2 (1:0,3:1,4:1)

Branky a nahrávky: 3. Říha I. (Vaníček), 27. Braun (Michálek), 28. Braun (Michálek), 30. Braun (Kovářík, Michálek), 38. Braun (Budoš, Fiala), 40. Braun (Bauš, Říha I.), 42. Budoš (Michálek, Kovářík), 44. Kovářík (Braun, Horal) – 22. Pirkl (Broulík, Švec), 44. Pirkl

Datlové rychle udeřili, a to na konci třetí minuty, kdy odskočili Východočechům na rozdíl jedné branky. Poté přišla hluchá pasáž z obou stran. Čekalo se do 22. minuty na vyrovnání Pirkla, ale od té doby to byl už jenom zápas domácích. V rozmezí 27. – 30. minuty dal Braun tři góly a posunul Blatnou na skóre 4:1. Ve třetí třetině dal Braun ještě dva góly. Nakonec Sterenčák kapituloval osmkrát.

Čamlíci to v okleštěné sestavě proti Bubákům nezvládli

HBC Nové Strašecí – HBC Malenovice 9:3 (1:0,3:1,5:2)

Branky a nahrávky: 14. Běloušek (Dechsler, Slavík), 20. Slavík (Rychlý), 26. Běloušek (Samšuk), 30. Lev (Běloušek), 36. Wittmayer (Čadek, Lev), 41. Kmeť (Lev, Knotek), 41. Wittmayer (Běloušek, Čadek), 45. Lev (Kmeť), 45. Drechsler (Slavík) – 17. Nohál (Hruboš), 31. Hruboš, 42. Mišurec (Dudík, Huťka)

První patnáctiminutovka patřila překvapivě hostům, kteří hráli lépe. I když musel být hostující brankář v pozoru, tak hosté čtyřikrát utekli, ale produktivita byla kamenem úrazu. Na druhé straně Bubáky uklidnil Běloušek. Postupem času otěže duelu přebrali domácí. Nejdříve přišlo vyrovnání z přesilové hry, ale poté spadl míček třikrát do malenovické klece. Čamlíci prohrávali, ale zbraně nesbalili. Ve 31. minutě snižoval Hruboš, avšak to nebylo nic platné. I přes snahu Nové Strašecí přidalo pět branek.

HBC Malenovice (asistent trenéra Jaromír Hanel): „Od rána se všechno sypalo, typický den blbec. Pozdní odjezd, problémy s autem na dálnici, pozdní příjezd na zápas bez možnosti přípravy. První třetina slušná, vlastně jediná, která zaslouží hodnocení. Bylo tam hodně neproměněných šancí, což nás mrzelo, protože se zápas mohl vyvíjet jinak. Pak se projevilo to, v jaké sestavě jsme a už to bylo jen trápení. V poli musel nastoupit i brankář. Takhle hokejbal dělat nechci, tak budu doufat, že si někteří hráči sáhnou do svědomí a do konce sezóny mi dokáží, že jsem v Malenkách na správné adrese.“

Kometa obrala Kelty o body, ti musí do předkola

SK Kelti 2008 - SK Kometa Polička 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Taufer (Vozdecký, Kohout Ma.) - 17. Holec (Augustin, Bláha), 36. Kantor (Tobiáš O.)

Kelti v první třetině poctivě napadali rozehrávku Komety. To jim vycházelo, dokonce z toho padla první branka zápasu, když v čase 04:08 skóroval Taufer osamocen před Novákem. Kometa se v první třetině hledala a snažila se zvyknout na měkký balónek, který se v důsledku tepla často zasekával. I tak ale přišlo ve druhé třetině vyrovnání po dorážce Holce. Aktivita hostů v útočném pásmu rostla a z domácího brankáře míčky vypadávali. Nakonec rozhodla přesilová hra Komety. Berounští hráči to ještě zkusili v šesti, ale Polička výhru ubránila.

SK Kelti 2008 (trenér Roman Novák): "Nedaří se nám přetavit vyrovnané zápasy ve svůj prospěch. Bohužel už počtvrté v řadě, když naše hra není úplně špatná, ale v rozhodujících chvílích jsme prostě horší, nebo uděláme nějakou chybu, kterou soupeř potrestá. Nedá se nic dělat, máme před sebou poslední utkání základní části, kde to můžeme zlomit. Na druhou stranu je nyní jasné, že musíme do předkola a v play off se hraje stejně od nuly."

SK Kometa Polička (trenér Pavel Štefka): „Pro nás je to velmi cenné vítězství. Vzhledem k tomu, že je začátek dubna, tak se hrálo v nezvyklém vedru a zápas stál hodně sil. Kelti vsadili na odvážný pressing hluboko v naší třetině a minimálně v první polovině zápasu nám to dělalo problémy. Výhru jsme spíš vybojovali, než že bychom soupeře přehráli, ale tři body máme, a to je důležité.“