CTM a HCŽ

Camp talentované mládeže ve své polovině! Odpočinkový den je potřeba, má jasno Novák

Tradiční letní tréninkový tábor Českomoravského svazu hokejbalu se překlápí do své druhé poloviny. Ve středu 29.7. je na programu odpočinkový den, který zahrnuje spoustu her a soutěží včetně regenerace. Hráči na campu v České Třebové makají příkladně a od čtvrtka pokračují v tvrdé dřině.


Brankáři musí více ustávat situace a číst hru


Poprvé se na Campu talentované mládeže kategorie hráčů do 16 a 19 let představuje trenér brankářů Michal Novák, jenž se v minulosti campů sám zúčastnil dvakrát jako nadaný hokejbalista. „Mladí gólmani se snaží na maximum, jsou samozřejmě vidět chyby, hlavně v tom, že moc brzo chodí na zem. Často až zneužívají své plasty, které používají na betonech,“ usmívá se nejlepší brankář mistrovství světa juniorů v Kanadě do 20 let z roku 2018.

Michal Novák nastupuje za extraligový Letohrad, v roce 2018 dosáhl ve svých dvaceti letech na titul mistra světa, když ve finále šampionátu vychytal domácí favorizovanou Kanadu. Má tak dostatek zkušeností a mladým brankářům je předává v těchto dnech na Campu talentované mládeže. „Gólmani na campu musí zapracovat na tom, aby více ustávali situace při chytání střelců, více číst hru. Zatím to jsou spíše takoví blokaři,“ je trochu kritický Novák.


Michal Novák je úspěšným mladým brankářem, svým kolegům tak má co předat. Zdroj fotky: mladeznickyhokejbal.rajce.idnes.cz 

Kluci musí doplnit energii, aby odmakali zbytek campu naplno


V polovině programu soustředění přichází na řadu vždy odpočinkový den plný relaxace a her. „Camp je celkově pro hráče hodně náročný, sám jsem si to zažil z pozice hráče. Navíc pro kluky, kteří celý červenec nic nedělali, takže pro ně pak taková tréninková nálož musí být trochu šok,“ nepochybuje Michal Novák. „Nicméně se opravdu všichni snaží, dřou v rámci tréninkových jednotek naplno, takže v polovině týdne, když dojde na volnější program plný her a regenerace, je to pravdu zasloužené a potřeba, aby kluci doplnili energii a mohli soustředění dojet naplno,“ vysvětluje.

Od čtvrtka do soboty 1.8. se talentovaní hokejbalisté opět vrhnou do čtyřfázové přípravy, která zahrnuje i bohaté kondiční prvky. „Zaměřujeme se hlavně na frekvenci, fyzičku, především hlavně na koordinaci pohybu, správné držení těla, posilování středu těla a správné protahování,“ vypočítává kondiční trenérka Julie Svitáková. A jaké má poselství pro příští dny? „Méně kecat a více makat,“ směje se Svitáková.Julie Svitáková kluky na Campu talentované mládeže očividně nešetří. Zdroj fotky: mladeznickyhokejbal.rajce.idnes.cz 


>>FOTOGALERIE Z CTM 2020<<

Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
Elba DDM Ústí nad...
0 0:0 0
2.
HBC AUTOSKLO H.A.K....
0 0:0 0
3.
HBC Hostivař
0 0:0 0
4.
HBC Hradec...
0 0:0 0
5.
HBC Most
0 0:0 0
6.
HBC Plzeň
0 0:0 0
7.
HbK Karviná
0 0:0 0
8.
HC Kert Park Praha
0 0:0 0
9.
SK Hokejbal Letohrad
0 0:0 0
10.
HBC Kladno
0 0:0 0
11.
TJ KOVO Praha
0 0:0 0
12.
TJ Snack Dobřany
0 0:0 0