Český pohár

Český pohár ovládla Hostivař! Svítkov získal stříbro, na třetí pozici skončilo Kladno

V neděli bylo na programu finále a utkání o bronz Českého poháru sezóny 2022/2023. Finále rozhodlo až prodloužení, ve kterém vstřelila vítěznou branku Hostivař. Zápas o třetí místo zvládlo lépe Kladno, úspěchu dosáhla ale také prvoligová Blatná, která se dostala až do Final Four.

TJ Blatná Datels vs. HBC Kladno 2:6 (2:3, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Bauš (Říha, Tabášek), 14. Pangrác (Matějka, Maňaska) – 8. Daníček (Špaček, Dědič), 9. Pospíšil (Špaček), 14. Důras (Schnaubelt, Dědič), 19. Pospíšil (Drechsler, Pražák), 32. Procházka (Pražák, Dědič), 42. Adam (Pospíšil, Teinitzer).

Střely: 8:35, vyloučení: 5:1, přesilovky: 1:5, využití: 0:2, oslabení: 0:0, diváků: 115.

O bronzové medaile se na kladenském hřišti nejprve utkaly Blatná s Kladnem. Domácí otevřeli skóre v osmé minutě, do vedení je poslal Daníček. Uběhlo jen sedmnáct vteřin a skóre se měnilo znovu, na druhé straně odpověděl Bauš. Vyrovnaný stav ale dlouho nevydržel, v deváté minutě vrátil Kladnu náskok Pospíšil. Poté se před první přestávkou oba týmy prosadily ještě jednou. Ve druhé části navýšil vedení Kladna Pospíšil, ve třetí využili kladenští hráči dvě přesilové hry. Blatná už pak recept na kladenského gólmana nenašla a bronz tak vybojovalo Kladno.HBC Hostivař vs. HBC Svítkov Stars Pardubice 4:3p (0:2, 2:1, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Kudela (Lehner), 27. Čejka (Kucharčík), 34. Čejka (Urbanec, Kubeš), 46. D. Vaniš (Čejka) – 9. Král (Bureš), 10. Kantor (Kaščák), 29. Stromko (Bláha).

Střely: 25:37, vyloučení: 3:2, přesilovky: 1:2, využití: 0:1, oslabení: 0:0, diváků: 96.

Ve finále se poté představily Hostivař a Svítkov. Jako první se v deváté minutě prosadil Král, v desáté zařídil týmu dvoubrankové vedení Kantor. Do druhé třetiny vstoupili lépe hostivařští hráči, když na rozdíl jednoho gólu snížil Kudela. Srovnat se pak podařilo Čejkovi, ale ještě před druhou přestávkou potrestal vyloučení hostivařského hráče Stromko. Ve třetí patnáctiminutovce zase vyrovnal Čejka a utkání šlo do prodloužení. Tam byli úspěšnější hostivařští hokejbalisté, vítězný gól vsítil po 41 vteřinách Daniel Vaniš a zařídil Hostivaři vítězství v Českém poháru.