CROSSDOCK Extraliga

Atmosféra od fanoušků nebo náš super tým, to se nedá zapomenout, těší vicemistra Víta Rozlílka

Letohrad v letošní sezóně došel k historickému úspěchu, když se dostal do finále Extraligy mužů. Výrazně se na tom podílel také Vít Rozlílek, který byl v play off nejlepším střelcem. Prosadil se v každé sérii, v semifinále vsítil všechny vítězné branky letohradského týmu.

Jsem rád, že jsem mohl pomoci týmu k takhle skvělému výsledku

Vítku, v základní části jste kvůli zranění stihl odehrát jen tři utkání, pak už vás čekali zápasy play off. Byl jste hodně natěšený, když se týmu od začátku sezóny dařilo?

Ano, těšil jsem se moc. Kluci během celé základní části měli super výsledky, a to mě motivovalo se co nejdřív vrátit zpět.

Vrátil jste se ve skvělé formě, v play off jste se stal nejlepším střelcem, vsítil jste jedenáct gólů. Užíval jste si vyřazovací boje po delší době bez hokejbalové výstroje naplno?

Opravdu jsem si to užíval. Dostal jsem důvěru naskočit do lajny k Halbymu (David Halbrštát, pozn. red.) a Machymu (Michal Macháček, pozn. red.), kteří táhli tým celou sezónu a předváděli neskutečné věci.

V semifinálové sérii s Pardubicemi jste vstřelil všechny vítězné góly Letohradu a výrazně jste se tak podílel na postupu do finále. Co na takový výkon v této sérii říkáte?

Série s Pardubicemi byla opravdu vyrovnaná a rozhodovaly maličkosti. Jsem rád, že jsem mohl pomoci týmu k takhle skvělému výsledku.


V Letohradě se během celého play off mohli spolehnout na fantastickou podporu místních fanoušků. Autor fotky: Iva Janoušková ml.

Na celé finále budu vzpomínat jako na něco úžasného

S týmem jste tak došli k historickému úspěchu, finále jste hráli poprvé v historii klubu. Jaký to byl zážitek?

Zážitek to je úžasný, každý na začátku sezóny chce hrát finále a bojovat až do konce a nám se to povedlo.

V sérii jste už prohrávali 0:2, ale v sobotu jste na domácím hřišti předvedli skvělý výkon a vyhráli 6:2. Na výsledku jste se také podílel brankou. Jak na svůj první finálový gól ve Vaší kariéře vzpomínáte?

Na celé finále budu vzpomínat jako na něco úžasného. Ta atmosféra, kterou nám vytvářeli naši úžasní fanoušci nebo náš super tým, který táhl celé play off za jeden provaz, to se nedá zapomenout.

V neděli už Kert Park sérii rozhodl a vybojovali jste tak druhé místo. Jaký to je pocit být u historického stříbra klubu?

Je to super pocit, myslím si, že je to odměna pro celý tým za to, jak celou sezónu tvrdě pracoval a šel si za svým.


Vicemistři Extraligy 2022/23. Autor fotky: Iva Janoušková ml.

Tabulka CROSSDOCK Extraliga hokejbalu

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBC Hostivař
5 27:8 15
2.
Elba DDM Ústí nad...
7 29:16 12
3.
HBC Kladno
5 22:9 12
4.
HBC Svítkov Stars...
4 20:10 12
5.
HC Kert Park Praha
5 23:15 11
6.
SK Hokejbal Letohrad
4 9:7 9
7.
HBC Hradec...
6 9:15 9
8.
HbK Karviná
5 17:25 6
9.
HBC Plzeň
6 6:18 4
10.
HBC Prachatice
6 10:26 4
11.
TJ Snack Dobřany
5 8:20 2
12.
HBC Pardubice
6 13:24 0