Kert Park je pošesté mistrem! Letohrad poprvé v historii bere stříbro

O prvním červnovém víkendu vyvrcholila letošní sezóna Extraligy mužů. Kert Park mohl výhrou ukončit finálovou sérii už v sobotu, domácí ale předvedli skvělý výkon a v bojích o titul se pokračovalo další den. Tam Kert Park navázal na domácí vítězství a už pošesté získal zlatou medaili.

Letohrad nadělil v sobotu hostům šest branek, v neděli Kert rozhodl

3. finálové utkání: SK Hokejbal Letohrad vs. HC Kert Park Praha 6:2 (1:1, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 7. Dostál (Hubálek), 25. Rozlílek (Halbrštát, Faltus), 30. Chovanec (Lajčiak, Bogdány), 33. Hubálek (Faltus, Cvejn), 34. Macháček (Halbrštát), 39. Lajčiak (Bogdány) – 14. T. Lhota (Zvonek, Wróbel), 33. Zvonek (Kovárník).

Střely: 44:23, vyloučení: 2:7, přesilovky: 7:2, využití: 1:1, v oslabení: 0:0, diváků: 468.

Po dvou výhrách Kert Parku na domácím hřišti se série přesunula do Letohradu, kde se finále hrálo poprvé v historii klubu. Domácí měli v úvodu utkání k dispozici dvě přesilové hry, v druhé ale byli blízko otevření skóre v oslabení hosté, když na brankové čáře zasáhl Faltus. Zanedlouho se domácí radovali, do vedení je poslal Dostál. Pražané se dotáhli ke konci první části, kde byl v početní výhodě přesný Tomáš Lhota. Ve druhé třetině vrátil Letohradu vedení Rozlílek, jen jedenáct vteřin před druhou přestávkou rozradostnil domácí fanoušky Chovanec.

V brankostroji pokračovali Jeleni také ve třetí části. Nejprve se gólem blýskl Hubálek, rychle na to zareagoval Zvonek, ale pohotovou odpověď našel také Macháček. Na něj pak ještě navázal Lajčiak a pražští hráči už neměli situaci lehkou. Návaru pak v kleci vystřídal Varga, ten už překonán nebyl, v poslední minutě utkání mu pomohla tyč. Letohradští si tak vybojovali důležitou výhru a poslali sérii do čtvrtého zápasu.

Branky a nahrávky: 11. Bečka (Halbrštát, Macháček) – 3. Wróbel (T. Lhota), 6. Zvonek (Peschout), 29. Danko (L. Lhota), 39. T. Lhota (J. Kruček).

O den později na to chtěl Letohrad před svými fanoušky navázat a vrátit sérii na Lužiny. Kert Park se naopak snažil už sérii ukončit a ve třetí minutě mu zařídil vedení Wróbel. O chvíli později náskok hostů navýšil Zvonek, snížit se pak podařilo Bečkovi. Ve druhé třetině dlouho diváci branku neviděli, až v závěru se prosadil Danko.

Ve třicáté deváté minutě se hosté ujali tříbrankového vedení, když míček mezi tři tyče poslal Tomáš Lhota. Krátce poté nabídli hosté Letohradu přesilovou hru a domácí zkoušeli hrát bez brankáře. Letohradští se snažili utkání ještě alespoň zdramatizovat, Návara už ale žádný míček za svá záda nepustil a Pražané se radovali už z šestého titulu v řadě. Skvělý výkon v letošní sezóně předvedli také letohradští hráči, kteří před svými fanoušky vybojovali historický úspěch, poprvé s nimi mohli oslavit stříbrné medaile.

Stav série: 1:3

Letohrad v letošní sezóně poprvé v historii klubu došel až do finále a stal se vicemistrem Extraligy mužů. Autor fotky: Iva Janoušková