Kometa dvakrát uspěla v Suchdole a je ve finále! Vlčí smečka srovnala

Další semifinálové zápasy 1. Ligy ukázaly, kdo se dostane do finále. SK Kometa Polička přijela na jih Čech v dobrém rozpoložení. Východočeši dvakrát vyhráli a postoupili do finále. Vlčí smečka využila domácí prostředí a dvakrát v prodloužení zvítězila, čímž si vyžádala 5. rozhodující zápas!

Semifinále 1. Ligy

Vlčí smečka využila svých zkušeností! Datlové promarnili dva mečboly

Sobota 27. května 2023

Vlčí smečka Ústí nad Labem – TJ Blatná Datels 4:3pp (1:2,1:1,1:0 – 1:0)

Střely na branku: 33:23, Vyloučení: 3:6, Přesilovky: 5:2, Využití: 2:0, Oslabení: 0:0, Diváků: 91

Branky a nahrávky: 4. Faigl (Strnad, Navarra), 27. Faigl (Poláček), 41. Strnad (Tůma, Poláček), 54. Singer – 5. Braun, 5. Maňaska, 26. Vaníček (Braun, Michálek)

Třetí zápas tohoto semifinále začal velmi zostra. Vlčí smečka cítila své domácí prostředí v zádech, a to ji hnalo dopředu. To ukázal Faigl v čase 3:15, když otevřel skóre zápasu. Avšak Datlové se rychle oklepali a v 5. minutě dvakrát skórovali. Vedení 1:2 dokonce ve druhé periodě navýšili po souhře Vaníčka, Brauna a Michálka. Ve 27. minutě ale Jihočeši poskytli Vlkům přesilovou hru, v níž snižoval Faigl. Datlové si drželi těsný náskok do poslední pětiminutovky, ale v ní opět zaúřadovalo přesilovkové komando z Ústí nad Labem. Šlo se do prodloužení, kde rozhodl Singer.

Neděle 28. května 2023

Vlčí smečka Ústí nad Labem – TJ Blatná Datels 6:5pp (3:2,2:2,0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Faigl, 10. Grosse (Poláček, Faigl), 12. Faigl (Gottfried, Škurla), 23. Tůma (Gottfried), 23. Kuchynka (Škurla, Strnad), 50. Strnad (Faigl) – 1. Pangrác (Maňaska, Braun), 12. Matějka (Braun), 17. Maňaska (Pangrác), 19. Braun (Maňaska), 37. Braun

Nedělní duel otevřela jako první Blatná, ta skórovala po 53 vteřinách. Vlčí smečka ale své šance také měla. Ty využila v čase 5:37 a 9:04. Datlové ale rychle srovnali z hole Matějky. Avšak po 23 vteřinách se domácí opět ujali vedení. Ve druhé třetině to také byly gólové hody. Z přesilovky vyrovnal Maňaska. Stejný hráč našel Brauna, který v 19. minutě poslal hosty do vedení. To jim ale nevydrželo dlouho, protože Vlčí smečka dvakrát udeřila ve 23. minutě a opět vedla. Pro Blatnou vykřesal naději Braun, když v poslední periodě vyrovnal v oslabení. V prodloužení však byli šťastnější opět domácí Ústečané.

Suchdol dostal ve dvou zápasech 10 branek, Kometa je ve finále

SK Suchdol nad Lužnicí – SK Kometa Polička 2:5 (0:0,1:1,1:4)

Branky a nahrávky: 27. Blafka (Hadrava, Dlugoš), 44. Kalát (Mátl, Tácha) – 23. Hejtmánek J. (Štefka M., Hejtmánek D.), 34. Malý (Hejtmánek D.), 35. Hejtmánek J. (Hejtmánek D.), 41. Kantor, 42. Malý (Tobiáš J., Hejtmánek D.)

Sobotní zápas začal vyrovnaně, když se jak domácí Suchdol nad Lužnicí, tak Kometa tlačily do svých šancí. V první třetině se však činili oba gólmani a nepustili ani jeden gól. Vyrovnaný stav zlomila Kometa svou aktivitou. Polička měla možnost přesilové hry, přesnou střelou ji zužitkoval Josef Hejtmánek. Domácí tato branka nakopla, protože přišlo rychlé vyrovnání. Vše musela rozhodnout poslední třetina, v níž hosté začali být produktivní. Ve 34. minutě využil svou možnost Malý, na kterého navázal druhým gólem J. Hejtmánek. Ve 41. minutě předvedl pěkné sólo Kantor a na 1:5 navyšoval opět Malý. Kosmeticky upravil na 2:5 Kalát.

SK Suchdol nad Lužnicí – SK Kometa Polička 0:5 (0:2,0:3,0:0)

Branky a nahrávky: 9. Tobiáš J. (Hejtmánek D.), 15. Štefka M. (Tobiáš O.), 25. Tobiáš O. (Šmíd), 29. Štefka M. (Štefka F.), 30. Tobiáš V. (Hejtmánek J., Štefka M.)

Kometa si šla pro třetí výhru v sérii od prvních minut. Svou aktivitou a dobrým přechodem ve středním pásmu držela Suchdol v obranném pásmu. Poctivost ji vynesla vedoucí branku, když David Hejtmánek našel volného J. Tobiáše před brankou a ten lehce zavěsil. Kometa ze svých šancí poté nevytěžila nic, ale několik vteřin před první pauzou šli 2 na 0 M. Štefka a O. Tobiáš. Tobiáš poslal balónek Štefkovi a ten z první zavěsil. Aktivita Poličky pokračovala, místy měl své šance i Suchdol, ale Šupík držel. Ve 25. minutě poslal Šmíd do úniku O. Tobiáše a ten uklidnil balónek mezi Janákovy nohy. Následně přišlo vyloučení Škardy za vysokou hůl, kde byla i krev. Kometa využila obě možnosti. M. Štefka vymetl od červené čáry levou šibenici a Vojtěch Tobiáš šikovně dorazil balónek před brankou. V poslední třetině si Polička hlídala náskok a došla si pro finále.

Ohlasy po sérii:

SK Kometa Polička (trenér Pavel Štefka): „V sobotním zápase byl stav dlouho vyrovnaný, nám nějak nevycházely finální přihrávky a dlouho jsme se nedokázali prosadit. Třetí třetina ale byla z naší strany výborná, dali jsme branky a některé i moc pěkné. Myslím, že nám to zvýšilo odhodlání a sebedůvěru i do nedělního zápasu. V nedělním utkání byl podle mě klíčový gól na 2:0 těsně před koncem 1. třetiny. Ve druhé třetině jsme využili dvě přesilovky a domácí už nenašli síly na zvrat. V Suchdole jsme hráli po dlouhé době a byly to výborné zápasy, chodí tam hodně skvělých diváků, mají hezký areál, prostě jsme si to užili se vším, co k play off patří. Soupeři děkujeme a těšíme se na další zápasy proti tak kvalitním a férovým soupeřům.„

SK Suchdol čeká na své konečné umístění v 1. Lize. Autor fotky: Martin Halíř.