CROSSDOCK Extraliga

Užívám si každý zápas a doufám, že to není poslední finále, hlásí Vojtěch Jágr

Kert Park se může v sobotu radovat už z šestého titulu v řadě. Ve finálové sérii s Letohradem zvládl doma oba zápasy a před souboji ve východních Čechách je v lepší situaci. Svými výkony týmu přispívá také Vojtěch Jágr, jenž si uvědomuje, že u soupeře ho s mužstvem nečeká nic lehkého.

U nás v kabině panuje dobrá nálada

Vojtěchu, s Kert Parkem vedete ve finálové sérii 2:0 na zápasy a k dalšímu titulu už vám chybí jen výhra. Co na to říkáte, že máte k šestému zlatu v řadě blízko?

Já bych to nechtěl zakřiknout (smích), ale díky vedení 2:0 u nás v kabině panuje dobrá nálada a věřím tomu, že v sobotu uděláme maximum, abychom sérii ukončili.

V sobotu jste šli nejprve do dvoubrankového vedení, ve druhé části Letohrad skóre otočil a pak se ještě několikrát měnilo. Jaké to bylo utkání z Vašeho pohledu?

Průběh prvního zápasu byl hodně divoký. Nepohlídali jsme si začátek druhé třetiny a pak se to s námi vezlo zbytek zápasu. Naštěstí jsme to dokázali strhnout na svoji stranu a dotáhli to do vítězného konce.

Výhru jste si zajistili až ke konci základní hrací doby, na vítězný gól jste ve čtyřicáté třetí minutě nahrával. Jak na celý závěr vzpomínáte?

Tak ten vítězný gól byl dost šťastný pro nás, protože se míček po střele odrazil od plexiskla přímo do brankoviště, kde byl první Petr Danko, takže jsme měli trochu i štěstí, ale i takové góly se počítají.


Podle mě to bude dobrý zápas se vším všudy

V neděli jste žádnou branku neinkasovali a vybojovali druhý bod. Byl podle Vás souboj odlišný kromě výsledku ještě něčím?

Osobně mi ty zápasy přišly úplně stejné.

Ve své hokejbalové kariéře už hrajete třetí extraligové finále. Jak si užíváte utkání o zlaté medaile v naší nejvyšší hokejbalové soutěži?

Je to strašně dobrý pocit. Ne každému se to povede být potřetí ve finále a ještě k tomu za sebou. Užívám si každý zápas a doufám, že to není poslední finále.

Nyní se série přesune do Letohradu, kde už můžete získat další titul. Jaká máte očekávání od utkání na hřišti soupeře?

V Letohradě je to vždycky těžký zápas a ještě je to k tomu finále. Doufám, že přijde co nejvíce lidí, aby byla i dobrá atmosféra. Podle mě to bude dobrý zápas se vším všudy.


Tabulka CROSSDOCK Extraliga hokejbalu

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBC Hostivař
5 27:8 15
2.
Elba DDM Ústí nad...
7 29:16 12
3.
HBC Kladno
5 22:9 12
4.
HBC Svítkov Stars...
4 20:10 12
5.
HC Kert Park Praha
5 23:15 11
6.
SK Hokejbal Letohrad
4 9:7 9
7.
HBC Hradec...
6 9:15 9
8.
HbK Karviná
5 17:25 6
9.
HBC Plzeň
6 6:18 4
10.
HBC Prachatice
6 10:26 4
11.
TJ Snack Dobřany
5 8:20 2
12.
HBC Pardubice
6 13:24 0