Kert Park dělí od dalšího titulu jedna výhra! Na Lužinách Letohrad bojoval, ale neuspěl

O víkendu začalo finále play off, kde Kert Park na domácím hřišti přivítal Letohrad. Jednalo se tak o souboj prvního s druhým po základní části. V úvodním utkání se hosté dostali dvakrát do vedení, ale první bod v sérii vybojovali Pražané. V neděli na to navázali a Letohrad odjížděl bez bodu.

V prvním utkání nebyl Letohrad od výhry daleko, v neděli Kert Park neinkasoval

1. finálové utkání: HC Kert Park Praha vs. SK Hokejbal Letohrad 5:4 (2:0, 0:3, 3:1)

Branky a nahrávky: 6. Zvonek (Laurinc, Peschout), 14. Jágr (M. Kruček, T. Lhota), 35. Novák (Rozenberg), 40. T. Lhota (J. Kruček), 43. Danko (Šperl) – 16. Macháček (Rozlílek), 17. Levý (Doskočil), 25. Šíma (Chovanec, Dostál), 36. Bečka (Rozlílek).

Střely: 34:16, vyloučení: 4:6, přesilovky: 6:2, v oslabení: 1:1, vyloučení: 1:0, diváků: 153.

Do prvního utkání vstoupil lépe Kert Park, když v šesté minutě otevřel skóre Zvonek, necelé dvě minuty před první přestávkou rozvlnil síť Jágr. Druhá třetina se ale domácím nevydařila, neuběhly ani dvě minuty a Letohrad ztrátu smazal, pak se ujal vedení. Pražané na to v oslabení odpověděli, ale zanedlouho využili hosté dvojnásobnou přesilovou hru. Ve čtyřicáté minutě se Kert Park zase dotáhl, poté ještě potrestal vyloučení hostujícího hráče a šel do vedení. Letohradští v závěru odvolali gólmana, ale ani v šesti se jim už nepodařilo zareagovat a v prvním utkání získali bod domácí.

Branky a nahrávky: 9. T. Lhota (Laurinc, Wróbel), 10. Kruček (Rozenberg), 19. Jágr (L. Lhota, M. Kruček), 30. M. Kruček (Zvonek).

O den později se zase ujali vedení pražští hráči, ve druhé polovině první třetiny se prosadili dvakrát. Tentokrát se na to hostům nedařilo odpovědět a v prostřední části Kert náskok navyšoval. Nejprve byl přesný Jágr, druhým gólem v utkání se pak blýskl ve třicáté minutě Martin Kruček. Do třetí části tak šli Pražané se čtyřbrankovým vedením, hosté se ale ještě chtěli snažit zápas zdramatizovat. Žádným gólem už se jim to nepodařilo, ve třetí třetině v brance neskončil žádný míček. Kert se tak před domácími fanoušky radoval z druhého vítězství, čistým kontem k tomu přispěl Návara.

Stav série: 2:0