Suchdol vybojoval bod v Poličce! Blatná je výhru od finále

Semifinálové série 1. Ligy se během minulého víkendu rozjely naplno. Kometa na domácí půdě přivítala Suchdol a Datlové čekali na příjezd Vlčí smečky. Nováček z Blatné své zápasy zvládl, Suchdol si z Poličky odvezl cenný bod. Avšak téměř veškeré zápasy byly velmi vyrovnané.

Semifinále 1. Ligy

Vlčí smečka kousala, Datlové ji však uletěli do dvouzápasového vedení

Sobota 20. května 2023

TJ Blatná Datels – Vlčí smečka Ústí nad Labem 3:2pp (2:2,0:0,0:0 – 1:0)

Střely na branku: 51:34, Vyloučení: 9:8, Přesilovky: 6:8, Využití: 1:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 199

Branky a nahrávky: 9. Vaníček (Maňaska), 14. Pangrác (Vinter, Maňaska), 55. Šíp – 1. Strnad (Navarra), 13. Poláček (Faigl, Navarra)

První semifinále mezi Datly a Vlky nabíralo obrátky okamžitě od první třetiny. Po 14 vteřinách Vlčí smečka vedla. Avšak vyhrocená první třetina přinesla několik trestů. Díky přesilové hře vyrovnal Vaníček, avšak ve 13. minutě Vlčí smečka opět vedla po využití početní výhody. Po 6 vteřinách hry však Ústečané o vedení přišli, když srovnal Pangrác. Po těchto gólových hodech však střelci utichli, za to se činili gólmani. Ti za svá záda nepustili ani jeden gól do konce zápasu. Muselo se prodlužovat. Prodloužení rozhodl pár vteřin před koncem blatenský Šíp.

Neděle 21. května 2023

TJ Blatná Datels – Vlčí smečka Ústí nad Labem 6:3 (2:1,1:1,3:1)

Branky a nahrávky: 1. Maňaska (Braun), 10. Vinter, 17. Braun (Maňaska, Pangrác), 42. Maňaska (Fiala), 43. Maňaska (Matějka), 43. Maňaska (Braun) – 11. Baxa (Michajličenko), 20. Baxa (Tůma, Gottfried), 35. Faigl (Navarra, Strnad)

Nedělní zápas se vyvíjel pro domácí od počátku lépe než ten sobotní. Maňaska v první minutě otevřel skóre, přičemž Datlové vedli po 9 minutách hry o dva góly. Na druhé straně pouze korigoval Baxa. Ve druhé části Blatná využila přesilovou hru, přičemž si dvoubrankové vedení neudržela a do poslední třetiny se šlo za stavu 3:2. Vlčí smečka si počkala na dobrou chvíli a ve 35. minutě přesilovku úspěšně zakončil Faigl. Vypadalo to, že zápas půjde opět do prodloužení. Ale před koncem duelu bylo plné hřiště Petra Maňasky. Ten na konci přidal tři rychlé branky, což znamenalo druhý bod pro Datly.

Bitvy v Poličce znamenají jak pro Kometu, tak Suchdol vyrovnanou sérii

SK Kometa Polička – SK Suchdol nad Lužnicí 6:5 (2:0,1:2,3:3)

Branky a nahrávky: 12. Havlík L. (Havlík A.), 14. Havlík L. (Havlík A., Hejtmánek D.), 24. Štefka M., 33. Tobiáš J. (Hejtmánek J., Havlík L.), 39. Štefka F. (Havlík A.), 41. Tobiáš O. (Štefka F.) – 16. Tácha (Mátl, Laurinc), 24. Sládek (Císař, Laurinc), 31. Tácha (Mátl, Kalát), 32. Laurinc (Mátl), 37. Hadrava (Kalát, Hrdlička)

Kometa se Suchdolem proti sobě hrály pouze dvakrát. V této sezóně se nepotkaly, a tak si od počátku nic nedarovaly. Kometa si v prvních 5 minutách vypracovala tři tutové šance, ale ani jedna neskočila gólem. Poté se dvakrát prosadil Ladislav Havlík střelou od modré čáry. Po přestávce Kometa zaspala a po 18 vteřinách inkasovala z hole Táchy. Tato branka však neměla platit, protože míček neskončil za brankou čárou. Rozhodčí Hrazdíra však balónek za čárou viděl, a to stál až u branky hostů. Po této brance hra přitvrdila, přičemž Sládek vyrovnal na 2:2. Matěj Štefka však vzal vše na sebe a prodral se sám až před branku Suchdolu a perfektně zavěsil. Kometa zase vedla, ale opakovala se stejná situace jako na začátku druhé třetiny. Po 29 vteřinách hry ve třetí třetině padla vyrovnávací branka, u které opět rozhodčí chyboval. Kalát nedovoleně vybojoval balónek a po neodpískaném faulu našel Mátla, který poslal balónek Táchovi do prázdné klece. Opařená Polička ve 32. minutě znovu inkasovala po přesné dělovce Laurince, ale Jiří Tobiáš využil přesilovku. Zarputilí hosté však našli odpověď dobrou střelou Hadravy. Kometa začala po střídání stran ve třetí části tlačit na hostující brankáře, který nejdříve pustil balónek za svá záda po střele Filipa Štefky od hrazení. Šestou branku vybojoval kapitán Poličky F. Štefka, který obral suchdolského beka a balónek a předložil ho Ondřeji Tobiášovi. Ten laserovou střelou skóroval. Suchdol chtěl za každou cenu vyrovnat, dokonce k tomu měl přesilovou hru 6 na 4. Poličská čtyřka však držela. Největší šanci měli hosté po skvělém přes celé pásmo. Střílejícího však vychytal Šupík koncem hole.

SK Kometa Polička – SK Suchdol nad Lužnicí 0:1 (0:0,0:1,0:0)

Branky a nahrávky: 25. Kalát

Druhý duel byl mnohem více o defenzivě než ten první. To bylo vidět na obou stranách. V první třetině měla více šancí domácí Kometa, kterou vynuloval hostující brankář Janák. Ten pochytal Poličce mnoho šancí. I Šupík se činil, ten měl všechny nebezpečné kontry Suchdolu. Až na jeden. Po dobré přesilovce Poličky se Kalát dostal až před Šupíka, kterého překonal. Jihočeši po zbytek zápasu dbali na dobrou obranu. Kometa zkusila hru v 6 a po velkém závaru skončil míček na tyčce, a tak Suchdol sérii vyrovnal.

Ohlasy:

SK Kometa Polička (trenér Pavel Štefka): „Série je vyrovnaná a zápasy tomu odpovídaly. V sobotu jsme měli víc štěstí my, když jsme ve vyrovnaném zápase dali o branku navíc. V neděli jsme gól naopak nedali, a tak se vyhrát nedá. Oba zápasy si byly v jednom podobné, my jsme měli více ze hry vždy v první třetině, ale druhé třetiny jsme odehráli až příliš pasivně a nechali se soupeřem zatlačit do defenzivy. V tom se musíme poučit a takových výpadků se vyvarovat.„