1. liga

Suchdol vybojoval semifinále na poslední chvíli! Co velí před sérií s Poličkou kapitán Jihočechů Matěj Tácha?

SK Suchdol nad Lužnicí odehrál s Tygry z Mladé Boleslavi vyrovnanou sérii, i když byl od postupu do semifinále blízko již ve třetím zápase série. Co o sérii řekl Matěj Tácha? A jak se kapitán Jihočechů těší na semifinále proti Kometě?

Řekli jsme si, že doma nebudeme na nic čekat

Matěji, do play off 1. Ligy jste postoupili ze druhé pozice. Vyhnuli jste se předkolu a narazili na Tygry. Co jste od nich čekali?

Vůbec jsme nevěděli, do čeho jdeme a co nás v této sérii čeká. Jediné, co jsme tak trošku předpokládali, že nás potrápí kluci hrající Extraligu, což se potvrdilo.

V prvních dvou zápasech jste vyhráli, avšak druhý zápas byl těžší než ten první. Můžete nám prosím první domácí zápasy přiblížit?

Jak už jsem řekl, nevěděli jsme, co od sebe vzájemně očekávat. Řekli jsme si, že doma nebudeme na nic čekat a zkusíme soupeře zatlačit hned od samotného začátku. To se nám povedlo v obou případech, kdy jsme dali gól hned v prvním střídání. Soupeř po prvním zápase překopal taktiku, a hlavně proto byl druhý zápas o dost těžší.

Poprosím Vás i o přiblížení 3. a 4. zápasu v Mladé Boleslavi. Tam jste v sobotu padli v prodloužení a v neděli nedali ani branku. Co se stalo?

K sobotnímu zápasu jsem bohužel těžko hledal slova, to od nás byla katastrofa a nepamatuji si od nás takhle špatný výkon, nějak jsem nechápal, kdo nám dal vůbec šanci hrát prodloužení. Jediný, kdo mě napadá, tak Filip Janák v brance. Před nedělním zápasem jsme si něco řekli a hra vypadala úplně jinak než v sobotu, ale bohužel bez branky se zápas těžko vyhraje.


Zápas to byl určitě specifický

Série se musela rozhodnout ve středu v 18:00 na vašem hřišti. Byl to specifický zápas? A co jste svým spoluhráčům naordinoval před zápasem?

Zápas to byl určitě specifický, alespoň pro mě ano. Nervozita před zápasem se dala krájet. Víme, že o víkendu chodí na hokejbal v Suchdole dost lidí a báli jsme se, aby ve středu vůbec někdo dorazil. Opak byl pravdou, přišla návštěva téměř tří stovek diváků.

Průběh utkání hrál ve váš prospěch, ale Tygři zlobili v přesilových hrách. Co rozhodlo o postupu?

Já myslím, že z naší strany rozhodlo o postupu to, že nám zahrál parádně celý tým, a hlavně domácí prostředí. Naši fanoušci předvedli parádní atmosféru, a já jím tímto chci moc poděkovat!

V semifinále na vás čeká poličská Kometa. Co od ní očekáváte? Jaké cíle máte nastavené do zápasu v Poličce?

A jsme znovu u toho, vůbec nevíme, co očekávat. Vzájemně se známe minimálně. Cíle máme, ale prozrazovat je nebudu, hlavní ale je, abychom měli dobrý pocit ze hry a nepředvedli něco podobného jako v zapáse v Boleslavi.

Kdyby se vám povedlo postoupit do finále, s kým byste si chtěli zahrát?

Nerad koukám dopředu, ale odpověď vám dám. Pro fanoušky by bylo nádherné se potkat s Blatnou.

Tabulka 1. Liga

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
SK Suchdol nad...
12 59:27 29
2.
Ježci Heřmanův...
11 43:29 24
3.
Vlčí smečka...
10 35:22 24
4.
TJ KOVO Praha
12 49:40 23
5.
HBK Bulldogs Brno
13 43:37 22
6.
TJ Blatná Datels
10 50:29 20
7.
SK Kelti 2008
11 47:42 17
8.
SK Kometa Polička
8 39:20 14
9.
HBC Nové Strašecí
11 37:50 11
10.
HBC Tygři Mladá...
10 38:56 10
11.
TGB Swietelsky...
11 28:47 7
12.
HBC Malenovice
11 28:67 5
13.
TJ Lokomotiva...
10 23:53 4