1. liga

Kelti luxusně přehráli Blatnou! Pomůže jim tato výhra podle Marka Kohouta do play off?

SK Kelti 2008 stále nemají předkolo vyřazovacích bojů v 1. Lize jasné. Velmi tomu ale přispěla výhra Berouna nad lídrem z Blatné, který Keltům podlehl 8:3. Jak vítězství hodnotí Marek Kohout? A v jakém rozpoložení je berounský tým? Dovede je momentální forma do play off?

V kabině panuje skvělá atmosféra, bavíme se hokejbalem,

Marku, na úvod se zeptám. Jak vnímáte návrat Keltů do druhé nejvyšší hokejbalové ligy? Byl to dobrý krok pro celý klub?

Byla to pro nás priorita, cílem klubu je hrát na co nejvyšší úrovni, aby mladí hráči zůstali v Berouně. Současnou sezonu hodnotím spíše kladně. Byly zápasy, které jsme měli vyhrát, ale kvůli naší nezkušenosti jsme je ztratili, například zápas s Budějovicemi doma 2 týdny zpátky, kde jsme na 2 minuty vypnuli a bylo po zápase. Naopak tým ukázal velikou sílu v jiných zápasech.

Vy jste momentálně s Berounem chytili dobrou formu, přičemž jste posbírali několik důležitých bodů, navíc jste porazili dva první celky tabulky. Jaká aktuálně panuje v kabině nálada?

Pro nás je teď každý bod důležitý. Poslední zápasy opět dokázaly, že naše divize je velmi vyrovnaná a každý tým může porazit kohokoliv. V kabině panuje skvělá atmosféra, bavíme se hokejbalem, a to je nejdůležitější.

Z Blatné jsme měli obrovský respekt

Porazili jste například lídra z Blatné, kterého jste přehráli v poměru 8:3, to asi nikdo nečekal. Jak náročný to byl zápas? Odpovídá výsledek zápasu vaší převaze?

Z Blatné jsme měli obrovský respekt, je to silný tým, ale kdybychom si nevěřili, tak na to hřiště nikdo z nás nevkročí. V zápase jsme dokázali na začátku z minima vytěžit maximum. Poté jsme začali mít více ze hry, Blatná byla stále nebezpečná, ale nám velmi pomohl Venca Lain v bráně, který za tento zápas zaslouží klobouček.

Vy stále nemáte jisté předkolo play off, protože sousedé z Nového Strašecí se vás bodově drží zuby, nehty. Věří, že však postoupíte?

Pro nás je aktuálně každý zápas zápasem play off. Stejně jako pro kluky ze Strašecí. Poslední zápas základní části hrajeme právě se Strašecím, bude to pro oba kluby důležitý zápas, který rozhodne, jestli tato sezona bude úspěšná.

Jak hodnotí svou osobní formu? Na hřišti jste podle statistik platným hráčem svého týmu. Jaká je vaše role v týmu?

Beru se spíše jako hráč, co dělá černou práci, chodím do brány, hraju u mantinelu, kde se snažím prodat svoje kilča. (smích) Střelec jsem nikdy nebyl. Myslím, že pro tým jsem nejvíce platný jako pokladník. Přece jenom na rozlučku s úspěšnou sezonou se musí někde vybrat.

Tabulka 1. Liga

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
SK Kometa Polička
18 98:50 38
2.
Ježci Heřmanův...
18 79:58 34
3.
HBC Tygři Mladá...
18 60:54 32
4.
HBK Bulldogs Brno
18 72:51 30
5.
TJ KOVO Praha
18 75:65 26
6.
HBC Malenovice
18 44:107 17
7.
HBC Pardubice B
18 38:81 12