Extraliga

Už jsem věděl, co mě bude čekat, říká ke zlepšení statistik Jakub Vobruba

Dobrý rozlet a nakonec zase nic. Řeč je o hokejbalistech z Plzně, kteří chtěli svoji zlepšující se formu potvrdit konečně zase v play off Extraligy mužů, což potvrzuje i Jakub Vobruba. Pro něho a všechny ostatní týmy ale osud nakonec připravil už dobře známý nečekaný konec sezóny.

Bylo mu jasné, že se Extraliga nedohraje


Kubo, jak vás v Plzni zasáhla jarní nevyzpytatelná situace, která nakonec celou letošní sezónu Extraligy mužů předčasně ukončila?

Asi jako většinu ostatních nás to mrzelo, ale nedá se nic dělat. Všichni se museli smířit s tím, jak se rozhodlo.


Jak dlouho jste byli bez hokejbalu? Udržovali jste se dlouho individuálně s vizí, že by se sezóna ještě mohla rozeběhnout?

Byly to zhruba dva měsíce. Jak se začala uvolňovat opatření, domluvili jsme se na trénincích. Myslím, že po tom, jak rychle se to seběhlo, všechno se zavíralo a rušilo, bylo víceméně jasné, že se sezóna nepovede dohrát. 


Vypadá to, že osud Mečounům větší úspěch v nejvyšší soutěži v posledních letech příliš nepřeje, protože když už to letos vypadalo zase o hodně více nadějně, tentokrát vám stopku za co nejdelším jarem vystavila chřipková epidemie… 

Je pravda, že se u nás čeká dlouho a letos byla po sezóně 2015/16 nejspíš největší šance, ale to už teď nemusíme ani řešit, co by bylo, kdyby...
Pomohlo mu hlavně herní vytížení


Osobně ale musíte být s ročníkem spokojený, že? 11 asistencí a 3 góly za 16 zápasů není špatná vizitka! 

V tomto ohledu spokojený jsem. Ale i tak byla pořád spousta věcí, na čem musím pracovat nebo je zlepšit. 


Svoji premiéru v Extralize jste měl vloni, kdy jste odehrál celou sezónu a zaznamenal pět kanadských bodů. Posun je tedy vidět velký, kde ho ale shledáváte na sobě nejvíce Vy osobně? 

Největší rozdíl oproti loňské sezóně je určitě moje herní vytížení. Je jasné a ani jsem s tím nepočítal, že první ročník bych hrál velkou porci minut a navíc jsem ani nějak neoslňoval svými výkony. Letošní sezónu už jsem ovšem věděl, co mě čeká a posbíral pár bodů hned v prvních zápasech, což mi pomohlo. 


Jak teď bude vypadat Váš následující sportovní program, kterých zápasů či turnajů se Plzeň zúčastní a jak momentálně trénujete?

Minulý víkend jsme rozehráli úvodní kolo AUTOSKLO - H.A.K. Cupu, kde nás ještě čekají dva duely. Momentálně týmové tréninky jsou dva v týdnu a předpokládám, že 27.6. po odehrání posledního zápasu v tomto turnaji nám sezóna definitivně skončí.Jakub Vobruba patřil v národním týmu hráčů do 20 let na zlatém šampionátu v Kanadě v roce 2018 k velkým dříčům! 

Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
Elba DDM Ústí nad...
0 0:0 0
2.
HBC AUTOSKLO H.A.K....
0 0:0 0
3.
HBC Hostivař
0 0:0 0
4.
HBC Hradec...
0 0:0 0
5.
HBC Most
0 0:0 0
6.
HBC Plzeň
0 0:0 0
7.
HbK Karviná
0 0:0 0
8.
HC Kert Park Praha
0 0:0 0
9.
SK Hokejbal Letohrad
0 0:0 0
10.
HBC Kladno
0 0:0 0
11.
TJ KOVO Praha
0 0:0 0
12.
TJ Snack Dobřany
0 0:0 0