Hostivař se posunula na sedmé místo! Ústí a Kladno na výhru v jarní části čekají

V dalším kole jarní části Extraligy mužů se na hřištích představily všechny týmy. V této části sezóny jsou zatím neporaženy Kert Park a Letohrad, důležité body si zapsaly Hostivař a Prachatice. Na první výhru po přestávce čekají Ústí nad Labem a Kladno.

TJ Snack Dobřany vs. HBC Pardubice 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Zelenka (Kolařík), 15. Sloup (Zelenka), 40. J. Kovářík (Krch, V. Šlehofer) – 8. Kubeš (Vlasák, Zajíček), 21. Strouhal (Geisler, Novotný), 22. Kubeš (Školoudík), 43. Česák (Březina, Zajíček).

Střely: 26:49, vyloučení: 5:3, přesilovky: 3:4, využití: 1:1, v oslabení: 0:0, diváků: 47.

Dobřanští hráči přivítali v dalším utkání v domácí hale Pardubice. Po úvodním vhazování uběhlo jen dvacet pět vteřin a dobřanské fanoušky rozradostnil Zelenka. V osmé minutě na to zareagoval Kubeš, jen jedenáct vteřin před přestávkou vrátil domácím vedení Sloup. Ve druhé části během necelé minuty skóre otočili Pardubičtí a o důležité body se bojovalo až do konce. Dobřany využily přesilovou hru, ale vyrovnaný stav dlouho nevydržel. Vítěznou branku si v závěru zapsal Česák a hosté si odvezli všechny body.

HBC Kladno vs. HBC Hostivař 2:7 (1:3, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 3. Kamenář (Hrabar), 28. Dědič (Singer, Šíma) – 2. Urbanec, 6. Čejka (Urbanec), 15. Čejka (Štěpáník, Hroch), 22. Pátek (Čejka), 33. Kucharčík (Čejka, Pátek), 39. Čejka (Urbanec, Štěpáník), 40. Vaniš (Potekhin, Pátek).

Důležité utkání odehrálo Kladno s Hostivaří, které v tabulce dělily jen dva body. Oba týmy se pohybují na hranici pro postup do play off. Skvěle do zápasu vstoupili hosté, kteří už v šesté minutě vedli o dvě branky. Kladnu se podařilo snížit, ale ještě před první přestávkou se vlnila síť na druhé straně. Ve druhé třetině se každý celek prosadil jednou a do třetí patnáctiminutovky vstupovali Kladenští s dvoubrankovou ztrátou. Tu už se jim smazat nepodařilo, naopak Hostivař byla přesná ještě třikrát. Hattrickem a dvěma asistence jí k výhře pomohl Čejka.

HBC Svítkov Stars Pardubice vs. HC Kert Park Praha 2:7 (0:4, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Lux (Hudec, Hrubý), 27. Hudec (Malý) – 3. Danko (Novák, J. Kruček), 5. M. Kruček (Zvonek, Vaněk), 11. Vaněk (Zvonek, M. Kruček), 15. M. Kruček (Řípa, J. Kruček), 18. L. Lhota (Fejfar), 21. Fejfar (Laurinc, L. Lhota), 45. Zvonek (M. Kruček, Vaněk).

Zajímavé utkání viděli diváci také ve Svítkově, který poměřil síly s pražským Kert Parkem. Pražanům se vydařila první třetina, po které už vedli o čtyři branky. Domácí si zahráli přesilovou hru pět na tři, pražského gólmana se jim ale překonat nepodařilo. Druhá část byla na góly vyrovnaná, obě mužstva si zapsala dvě trefy. Svítkovští ještě měli možnost zabojovat ve třetí třetině, na soupeře už se ale nedotáhli. V závěru ještě upravil skóre Zvonek. Pražští hráči jsou tak v jarní části stoprocentní.

SK Hokejbal Letohrad vs. Elba DDM Ústí nad Labem 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Faltus (Hubálek), 40. Levý (Hubálek) – 7. Soukup (Červinka, Škurla).

Letohrad se na domácím hřišti utkal s Ústím nad Labem, které bojovalo o první body v jarní části. Hosté otevřeli skóre v sedmé minutě a jednobrankový náskok udrželi až do druhé třetiny. Tam skóre srovnal Faltus, další střela se ujala až ve třetí části. Skóre otočil Levý, v závěru ještě letohradští hokejbalisté nabídli hostům přesilovou hru, ale letohradský gólmana už za záda nepustil žádný míček. Letohradští vybojovali další body a ve druhé části sezóny ještě neprohráli.

HbK Karviná vs. HBC Hradec Králové 1988 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Diviš (Pala, L. Rosůlek), 7. Stromko (Diviš, Růžička), 12. Wrobel (Diviš, Tóth), 28. Wrobel (Stromko), 35. Tóth (Diviš, L. Rosůlek) – 21. L. Černý (Jiřík, Fanderlík).

Karvinští se doma potkali s Hradcem Králové, který si v jarní části v minulých zápasech zapsal alespoň bod. Do utkání ale vstoupili lépe domácí a v první třetině už vedli o tři góly. Hradečtí pak potrestali vyloučení karvinského hráče, tříbrankové vedení ale vrátil Karviné Wróbel. Ve třetí části už se hradečtí hráči neprosadili, naopak v přesilové hře dostal míček za brankovou čáru ještě Tóth. Karvinští jsou tak stále v horní části tabulky.

HBC Prachatice vs. HBC Plzeň 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Markytán (Turek), 17. Kalát (Jan Štěpánek, Tácha), 45. Tácha (Jan Štěpánek) - 16. Vobruba (Miksan, Švarc).

Prachatice s Plzní bojovaly o důležité body pro postup do play off nebo zlepšení postavení v tabulce. Vstup do utkání se lépe povedl domácím, které poslal do vedení Markytán. V úvodu druhé třetiny vyrovnal Vobruba, o necelou minutu později vrátil jednobrankový náskok prachatickým hráčům Kalát. V závěru se ještě Plzeňští zkoušeli dotáhnout v power play, do prázdné klece ale zamířili přesně ještě domácí a přiblížili se lepším pozicím.