Turnaje

Svitavský pohár posloužil reprezentaci U18 k přípravě na šampionát v Liberci!

Ve Svitavách se v neděli 5. února 2023 uskutečnil turnaj 1. Ligy, kde se hrálo o Svitavský pohár. Turnaj se zúčastnili prvoligoví Buldoci z Brna a Tygři z Mladé Boleslavi. Juniorská reprezentace U18 do akce vyslala svůj Červený a Bílý tým. Jak se komu dařilo? A jak probíhaly duely? Více v reportáži.

Červený tým U18 ukázal svou kvalitu!

Turnaj odstartoval v 8:30 soubojem českých reprezentantů, který byl nesmírně vyrovnaný. Červenému týmu se však dařilo více. Ten po 15 minátch vedl nad svými spoluhráči z Bílého týmu o dvě branky. V druhé části zápasu Bílý tým snížil z hole Daníčka, avšak Lehner navýšil náskok červených hokejbalistů. Ti brali tři body za výhru 2:3. Následně proti sobě nastoupili prvoligové celky z Východní divize. Buldoci z Brna vyzvali mladoboleslavské Tygry, kteří šli rychle do vedení. Buldoci však našli svou formu v přesilových hrách. Nejdříve z ní vyrovnal Emmer a následně Vodvárka navyšoval na 2:1. Tomáš Lhota vyrovnal na 2:2. Muselo se jít do nájezdů, v nichž byli lepší Brňané.

Buldoci okamžitě skočili do dalšího zápasu, v němž vyzvali Červený tým U18. Buldoci svými zkušenostmi vedli 0:1, ale zbytečnou chybou si nechali vedení vzít. Avšak Zemen zajistil pro Brno vedení 1:2. Dvacet pět vteřin před závěrečnou sirénou se však podařilo vyrovnat Rodovi. V nájezdech bonusový bod brala česká reprezentace.

Buldoci sahali po prvenství, to jim však uniklo

Do akce šel také Bílý tým U18 proti Mladé Boleslavi, který se v tomto duelu nenašla. Velmi divoký úvod zvládli čeští reprezentanti, kteří po 3 minutách a 34 vteřinách hry vedli 2:1. Poté to však byli opět reprezentanti, kteří pomalu navýšili svůj náskok na 5:1. Tygrům se podařilo vzdorovat alespoň Červenému týmu. Na góly se čekalo až do 22. minuty hry, v níž Drechsler využil z pohledu U18 přesilovku. Avšak o 21 vteřin déle Mladá Boleslav vyrovnala. Bílí hokejbalisté ještě jednou odskočili, ale i na tento gól měli Tygři odpovědět. Avšak v nájezdech se Středočechům nedařilo, protože opět díky nim prohráli. Na závěr turnaje si Brno zastřílelo proti Bílému týmu z U18. Brňané do zápasu vskočili naplno a po 13 minutách hry vedli 4:0, následně svůj náskok navýšili, i když reprezentanti výsledek korigovali na 7:2. Filip Emmer v tomto duelu zkompletoval hattrick.

Juniorská reprezentace U18 na Svitavském poháru. Autor fotky: Václav Koudela.