Extraliga

Věřím, že se nám podaří šestou příčku minimálně udržet, říká Petr Kopečný

Svítkov po postupu z 1.Ligy překvapil v naší nejvyšší hokejbalové soutěži a po podzimní části je na šestém místě. Hlavní trenér Petr Kopečný si je vědom těsných rozdílů ve středu tabulky. Mužstvo se ale bude snažit bojovat o vyšší místa, pomoc by měly také nové posily.

Na tuto disciplínu jsme se hodně zaměřovali

Pane trenére, po vítězství v 1. Lize jste vstoupili do Extraligy skvěle, v úvodu sezónu jste ze všech týmů odehráli nejvíce zápasů v řadě, ve kterých jste získali alespoň bod. Jak se ohlížíte za podzimní částí?

Podzimní část vnímám tak, že máme 23 bodů, což bychom brali před začátkem Extraligy určitě všema deseti. Na druhou stranu, když pominu přísloví "s jídlem roste chuť", tak jsme zbytečně ztratili několik bodů naší nezkušeností. V průběhu sezóny jsme se chtěli držet na 2 bodech na zápas, což nám logicky vychází na 5 bodovou ztrátu.

Po podzimu jste se nakonec umístili na šesté pozici, na svém kontě máte 23 bodů, ale rozdíly ve středu tabulky nejsou velké. Co na to říkáte?

Rozhodně. Tabulka je otevřená směrem nahoru i dolů a první dvě kola velmi napoví.

Dařila se vám oslabení, měli jste v nich úspěšnost skoro 90 %. Sledovali jste tuto statistiku nebo jste se na to nezaměřovali a vyplynulo to ze hry?

Určitě jsme ji sledovali a na tuto disciplínu jsme se hodně zaměřovali. Jsem moc rád, že jsme dokázali udržet vysoký standard v této disciplíně. Zároveň mne mrzí, že nám ke konci sezony klesala % v přesilovkách.


Svítkovu se na podzim nesmírně dařilo, hlavně při vstupu do sezóny. Bude v tom pokračovat i v jarní části? Autor fotky: Štefan Havran.

Kluci to mají kombinované a myslím, že i pestré

Nyní probíhá zimní příprava, do jarní části budete chtít být připraveni. Jaké máte plány? Jak s týmem trénujete?

Máme takové tři skupiny hráčů dle vzdáleností a věku. Kluci to mají kombinované a myslím, že i pestré. Hodně si ji vzal na starost Honza Hrabica a jsem s tím velmi spokojen. Přípravu nám hodně "narušují" repre kempy (myšleno v dobrém) a taky fakt, že někteří kluci v pauze hrají ještě hokej.

Některá mužstva se v rámci přípravy zúčastní turnajů nebo odehrají přátelská utkání. Máte také něco naplánované?

Máme naplánované přátelské utkání s Hostivaří, jinak si myslím, že kluci budou dobře rozehraní právě z oněch repre srazů.

V jarní části se určitě budete snažit pokračovat v dobře rozehrané sezóně. Věříte, že se vám povede šestou příčku alespoň udržet?

Věřím, že se nám podaří šestou příčku minimálně udržet, ale směřujeme rozhodně výše! Měly by nám k tomu dopomoct i jarní posily, které začneme postupně odtajňovat.


Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HC Kert Park Praha
14 68:35 36
2.
SK Hokejbal Letohrad
14 47:34 33
3.
HBC Pardubice
14 57:33 30
4.
HbK Karviná
14 53:46 25
5.
Elba DDM Ústí nad...
15 42:38 25
6.
HBC Svítkov Stars...
14 53:34 23
7.
HBC Kladno
14 34:40 21
8.
TJ Snack Dobřany
13 44:58 18
9.
HBC Hostivař
14 51:61 16
10.
HBC Prachatice
14 41:51 14
11.
HBC Plzeň
14 31:59 8
12.
HBC Hradec...
14 27:59 3