Masters

Veteráni nad 40 let rozdávali v rámci zimního turnaje radost v mostecké hale!

V sobotu 14.1.2023 se sešlo více jak padesát hráčů v mostecké hale, aby složili čtyři regionální týmy veteránů nad 40 let (ročník 1983 a starší) a zpříjemnili si pauzu v zimní přestávce. Na turnaj nakonec přijely týmy z Východu, Západu, Severu a Jihu Čech.

Sobotní lednová turnajová klání přinesla velice příjemný den a hodně dobrého starého hokejbalu. Více informací podal webu hokejbal.cz jeden z hlavních iniciátorů turnaje Libor Komůrka z Přelouče.

V září se ve středních Čechách uskutečnil nesmírně povedený světový šampionát kategorie Masters. Velezkušení hokejbalisté s bohatými kariérami se ale chtějí na různých turnajích potkávat častěji, o čemž svědčí lednový turnaj v Mostě. „Již od skončeného Mistrovství světa Masters 2023 na Kladně a v Novém Strašecí si pohráváme s myšlenkou udělat něco pro kluky této kategorie, tak, aby se mohli častěji střetávat a zahrát si. To, jakým způsobem se to bude dále ubírat, ještě ladíme. Chtěli jsme to hlavně rozjet, a tak jsme opravdu narychlo dali dohromady tento turnaj,“ prozrazuje Libor Komůrka.

Turnajová klání Masters rozhodně nekončí, ba naopak!

Do mostecké hokejbalové haly dorazila padesátka hráčů, kteří se mohou pyšnit již zmíněnými úspěšnými kariérami a v rozdávání hokejbalové radosti očividně nechtějí polevit, a to je jen dobře. „Jsem rád, že kluci přijeli a zahráli si. Výsledky byly, a myslím, že v této kategorii budou vždy až na druhém místě. Rádi bychom v tom pokračovali a během jarní části začali ladit další činnost této kategorie,“ přeje si Komůrka.

Co nevidět přijdou na řadu další regionální turnaje kategorie Masters se zastoupením hokejbalových legend z celé Republiky! „Již teď dopředu mohu prozradit, že další turnaj se chystá v podobném duchu na Východě a věřím, že se případně zapojí další celky. Termín a místo určíme, s největší pravděpodobností to bude koncem června. Informace včas pustíme do světa i cestou svazových stránek,“ upozorňuje Libor Komůrka.


Společná fotka týmu vítězného Východu se Západem.

Výsledky lednového turnaje Masters nad 40 let:

Sever vs. Východ 0:2

Góly a nahrávky: Komůrka (Příhoda, Waber), Čapek (Waber).

Západ vs. Jih 0:4

Góly a nahrávky: Vážný 2x (Kabele), Mikoláš (Škarda, Ondřej) Bušek (Mikoláš).

Východ vs. Západ 3:2

Góly a nahrávky: Waber (Raška), Lauryn (Čapek), Komůrka (Příhoda) - Šlehofer (Balíček), Malý (Škarecký).

Sever vs. Jih 3:2 ss

Góly a nahrávky: Koudelka (Švancar), Tyburec (Seidl) nájezd Koudelka – Turek (Mikoláš), Čapek (Vážný).

Sever vs. Západ 9:1

Góly a nahrávky: Procházka 3x (Seidl, Švancar, Koudelka), Seidl (Tyburec), Rus (Dušánek), Dušánek, Bušek (Dušánek), Mynařík (Tyburec), Lipert (Tyburec).

Východ vs. Jih 2:1

Góly a nahrávky: Raška (Komůrka), Šmíd (Waber) – Čapek (Turek, Mikoláš).

Konečná tabulka:

1. Východ 9 b. - 7:3

2. Sever 5 b. - 12:5

3. Jih 4 b. - 7:5

4. Západ 0 b. - 3:16

Sestavy týmů:

Východ: Menc P. Čapek, Šmíd, Komůrka, Lauryn, Tesák, Příhoda, Waber, Kazimír, Doležal, Stoklasa, Raška, Zdeněk, vedoucí týmu Sukup.

Sever: Banda, Vydra, Švancar, Lipert, Procházka, Mynařík, Koudelka, Tyburec, Pomahač, Rus, Čížek, Seidl, Dědič, Marcinek, Dušánek, Bušek, Novák.


Jih: Průša, Hronek, Kvítek, Bušek, Vlnatý, Mikoláš, Kabele, Škarda, Čapek, Vážný, Turek, Paščenko, Ondřej, vedoucí týmu Čapek V.


Západ: Fukárek, Kubeš, Kovařík, Malý, Šlehofer, Vodrážka, Škarecký, Dobrý, Kůrka, Kastner, Balíček, Ježek.

Rozhodčí: Danylec, Synková, Pečený.

Tabulka CROSSDOCK Extraliga hokejbalu

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBC Hostivař
5 27:8 15
2.
Elba DDM Ústí nad...
7 29:16 12
3.
HBC Kladno
5 22:9 12
4.
HBC Svítkov Stars...
4 20:10 12
5.
HC Kert Park Praha
5 23:15 11
6.
SK Hokejbal Letohrad
4 9:7 9
7.
HBC Hradec...
6 9:15 9
8.
HbK Karviná
5 17:25 6
9.
HBC Plzeň
6 6:18 4
10.
HBC Prachatice
6 10:26 4
11.
TJ Snack Dobřany
5 8:20 2
12.
HBC Pardubice
6 13:24 0