Kert Park se osamostatnil na čele tabulky! Před přestávkou si důležité body zapsala také Hostivař

Extraliga mužů měla v sobotu na programu poslední kolo podzimní části. Souboj dvou prvních týmů zvládl lépe Kert Park, vysokou výhru si vybojovaly Dobřany. Tři body také získaly Hostivař, Kladno a Karviná. V prodloužení bylo úspěšné Ústí nad Labem, týmy na posledních místech ztrátu nesnížily.

HBC Plzeň vs. HBC Hostivař 3:5 (0:1, 0:1, 3:3)

Branky a nahrávky: 32. Švarc (Chramosta, Lokajíček), 44. Miksan (Lokajíček, Vágner), 45. Vobruba (Davídek) – 6. Hroch (Kucharčík), 30. Kucharčík (Pírek), 35. Kucharčík (Čejka), 38. Malina (Kucharčík), 45. Čejka.

Střely: 39:58, vyloučení: 5:5, přesilovky: 3:3, využití přesilovek: 1:0, v oslabení: 0:0, diváků: 105.

Plzeň se na domácím hřišti utkala se sousední Hostivaří. Ani jednomu týmu se v posledních zápasech nedařilo, do utkání ale hráči obou celků vstoupili aktivně. Hostivařští otevřeli skóre už v šesté minutě. Další branku přidali na své konto jen šest vteřin před koncem druhé třetiny, na to Mečouni odpověděli v úvodu třetí části. Dvěma trefami pak zase odskočili hosté, v závěru Plzeň ještě bojovala a odvolala gólmana. Snížit se podařilo Miksanovi, v přesilové hře se poté Plzeňští dotáhli na rozdíl jednoho gólu. Ve hře bez brankáře pak ale inkasovali patnáct vteřin před koncem utkání a Hostivař si zajistila tři body.

HBC Hradec Králové 1988 vs. HBC Kladno 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. Šimůnek (Rakovský, Tesař) – 29. Důryas (Singer, Soukup), 34. Pražák (Patera, Dědič), 45. Kohout (Soukup).

Hradečtí hráči v domácím prostředí poměřili síly s Kladnem. První branku viděli diváci až ve druhé třetině, když Šimůnek potrestal vyloučení kladenského hráče. Ještě před přestávkou na to ale hosté odpověděli a do třetí části šli za vyrovnaného stavu. Kladno skóre otočilo, těsný náskok drželo až do konce utkání. V závěru ještě domácí zkusili power play, ale do prázdné klece při přesilové hře poslal míček Kohout a pojistil kladenským hráčům výhru.

HC Kert Park Praha vs. SK Hokejbal Letohrad 7:1 (3:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Šperl, 10. T. Lhota (Zvonek, Vaněk), 14. L. Lhota (Jágr, Kovárník), 16. Jágr (L. Lhota, Danko), 20. Zvonek (Fejfar, Jágr), 34. L. Lhota (Hrdlička), 36. Zvonek (Fejfar, Peschout) – 13. Lux (Bečka, Macháček).

Kert Park bojoval doma o první místo s Letohradem. Pražští hráči se ujali vedení ve čtvrté minutě, v desáté ho pak navýšili v početní výhodě. Letohradští pak také využili přesilovku, ale o necelou minutu později v oslabení inkasovali. Kert Park pokračoval v brankostroji také ve druhé třetině, kdy se prosadil dvakrát. Letohradu už se nedařilo překonat domácí gólmana, naopak pražští hokejbalisté ještě dvěma trefami upravili skóre a v čele tabulky soupeři odskočili.

HbK Karviná vs. HBC Svítkov Stars Pardubice 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. L. Rosůlek (Diviš, Skyba), 26. L. Rosůlek (Tóth, Diviš), 34. Pala (Tóth, Diviš), 40. Fárský (Stromko, Pacas) – 24. Martínek (Bláha), 27. Bureš, 38. Hudec (Král, Krobel).

Karvinští přivítali na domácím hřišti Svítkov. Domácí šli do vedení ve čtvrté minutě, hostům se podařilo srovnat ve druhé polovině prostřední části, o chvíli později stav otočili. Ve vyrovnaném utkání se pokračovalo také v další patnáctiminutovce, domácí nejprve vyrovnali, když byli přesní v přesilové hře, nabídnutou přesilovku pak ale také využili Svítkovští. V nerovnovážném počtu hráčů se hrálo i poté a v oslabení odskočili domácí. Svítkov se ještě snažil dotáhnout v power play, ale žádný míček už do karvinské branky nedostal a vracel se bez bodu.

HBC Prachatice vs. TJ Snack Dobřany 2:7 (1:4, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Šilhán, 35. Sitter (Štěpánek, Bárta) – 1. Strejček (J. Kovářík, Duchek), 4. J. Kovářík (Duchek), 6. Duchek (V. Šlehofer), 7. Zelenka (Michálek), 16. Truchlý (V. Šlehofer, Bárta), 17. V. Šlehofer (Bárta), 29. Zelenka (Malecha, Ruda).

Prachatičtí hráči se potkali s Dobřany. Hosté vstoupili do utkání skvěle a jen čtrnáct vteřin po začátku utkání otevřel skóre Strejček. Prachatice na to odpověděly ve třetí minutě, pak se ale třikrát vlnila síť za zády domácího gólmana a v sedmé minutě už měli dobřanští hokejbalisté tříbrankový náskok. V prachatické brance pak Pixu vystřídal Holub. Ten byl ve druhé třetině překonaný dvakrát, domácí ve třetí části jen upravili skóre jednou trefou a Dobřany si zapsaly vítězství.

HBC Pardubice vs. Elba DDM Ústí nad Labem 3:4p (1:2, 2:0, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Langr, 16. Bílý (Licek, Kubeš), 19. Strouhal (Kubeš) – 12. Grus (Stupka), 14. Soukup (Grus, Krajíček), 36. Škurla (Jelen, Belica), 48. Sedláček (Červinka, Stupka).

Pardubice se doma představily s Ústím nad Labem. Domácí se prosadili jako první v deváté minutě, o necelé tři minuty později využilo Ústí přesilovou hru a před přestávkou se mu podařilo jít do vedení. V početní výhodě byli přesní také domácí a na začátku druhé třetiny srovnali, zanedlouho si vzali vedení zpět. Hosté se ve třetí části dotáhli a o vítězi rozhodlo až prodloužení. Tam v přesilové hře zařídil druhý bod ústeckým hráčům Sedláček.