Jsme pod tlakem, ale pod tlakem vznikají diamanty, říká odhodlaně Samuel Kucharčík

Hostivaři se v závěru podzimní části nedaří, v posledních čtyřech zápasech vybojovala jen boj. Napravit to bude chtít v posledním utkání před přestávkou, kde se potká s Plzní. Samuel Kucharčík, který je druhým nejproduktivnějším hráčem týmu, ale věří, že situace bude lepší.

Celkově náš herní projev letos není nejlepší

Same, krátce před koncem podzimní části se s Hostivaří nacházíte na desátém místě, na osmé Dobřany, které mají odehráno o utkání méně, vám ale chybí jen dva body. Očekávali jste lepší umístění?

Lepší umístění jsme očekávali a věřili jsme v to. Chtěli jsme se pohybovat vysoko v tabulce. Bohužel to byla jen představa, kterou jsme zatím nedokázali zrealizovat. Jsme pod tlakem, ale pod tlakem vznikají diamanty, takže to bude na jaře lepší.

Poslední čtyři utkání se vám se silnými soupeři nevydařili, získali jste v nich jen bod. Co vám dělalo největší problémy?

Problém nám dělá více věcí. Mezi hlavní patří pohyb. Na to, jak mladý tým jsme, ho máme opravdu málo. Celkově náš herní projev letos není nejlepší a musíme na tom dost zapracovat.

V sobotu jste se utkali s Pardubicemi, se kterými jste prohráli 3:5. Na soupeře jste už ztráceli čtyři branky, ale ještě v závěru jste dvěma trefami snížili. Snažili jste se bojovat až do konce?

Pardubice nám dokázaly odskočit v druhé třetině po našich chybách. Snažili jsme se ztrátu dohnat co nejrychleji, ale to se nám nepovedlo a v závěru utkání si to Pardubice dokázaly už uhlídat.

Samuel Kucharčík ve 13 zápasech letošního ročníku nasbíral 17 kanadských bodů za 7 gólů a 10 nahrávek. Výkony týmu ale optimální nejsou, zapracuje na tom Hostivař v zimní přestávce? Zdroj fotky: HBC Hostivař.

Potřebujeme body a taky k tomu tak přistoupíme

Jste druhým nejproduktivnějším hráčem týmu a nejlepším nahrávačem. Sledujete své statistiky nebo se soustředíte jen na předvedenou hru?

Letos žádným statistikám nevévodím, takže je už tolik nesleduju. Minulý rok jsem to sledoval s velkou chutí (smích). Jinak se stále soustředím na oboje a vím, že je pořád co zlepšovat.

V podzimní části vám už chybí jen jeden zápas. S jakými cíli do něj půjdete? Věříte, že před přestávkou ukončíte sérii proher?

Vyhrát. To je naprosto jednoduchý. Potřebujeme body a taky k tomu tak přistoupíme. Když je tým dole, může už jít jen nahoru.

O víkendu se představíte v Plzni, které můžete odskočit nebo na vás plzeňští hráči sníží ztrátu. Jak důležité to bude utkání?

Je to stejně důležitý zápas jako ty ostatní. Hraje se zase o tři body do tabulky.