Důležité body si po těsném vítězství zapsalo Kladno! Kert Park s Letohradem stále na čele.

V sobotu vyběhly extraligové týmy k předposlednímu utkání v podzimní části. Letohrad a Svítkov udržely čisté konto, na prvním místě je pořád Kert Park, který otočil nepříznivé skóre s Ústím. Těsnou výhru vybojovalo Kladno, radovaly se také Pardubice a Karviná.

HBC Kladno vs. HBC Prachatice 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Adam, 24. Procházka (Důras), 33. Dědič (Kyclt, Špaček) – 17. Turek (Zavřel, Valek), 30. Markytán (Zavřel).

Střely: 24:28, vyloučení: 2:2, přesilovky: 2:2, využití přesilovek: 0:0, v oslabení: 0:0, diváků: 75.

Kladenští se doma utkali s Prachaticemi, na které měli jen jednobodový náskok. V desáté minutě se domácím podařilo jít do vedení, na začátku druhé třetiny prachatičtí hráči srovnali. Vedení pak Kladnu vrátil Procházka, ale o chvíli později měli Prachatičtí velkou možnost k vyrovnání, skoro minutu dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru ale nevyužili. Dotáhli se ale krátce před přestávkou, když se jen tři vteřiny před koncem druhé části prosadil Markytán. Vstup do třetí třetiny se lépe vydařil Kladnu, které se znovu ujalo vedení. Hosté ještě ke konci zkusili power play, ale těsnou výhru si už Kladenští pohlídali.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HC Kert Park Praha 2:3 (2:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 14. Stupka (Haas, Tomáš), 14. Krajíček (Červinka) – 36. Jágr (L. Lhota), 41. T. Lhota (Šperl), 42. Jágr.

Ústí nad Labem se snažilo prodloužit vítěznou sérii proti silnému Kert Parku. Do utkání vstoupilo skvěle a ve čtrnácté minutě otevřelo skóre. Jen o šest vteřin později pak potrestalo vyloučení hostujícího hráče a šlo do dvoubrankového náskoku. Ve druhé třetině nikdo síť nerozvlnil, skóre se měnilo až ve třetí části, kdy Pražané nejprve snížili. Ve čtyřicáté první minutě se mu podařilo smazat ztrátu a zanedlouho otočil skóre. Ústečtí hokejbalisté už nedokázali překonat hostujícího gólmana a jsou bez bodu.

HBC Hostivař vs. HBC Pardubice 3:5 (0:1, 1:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 20. Vaniš (Lehner), 43. Čejka (Urbanec, Kubeš), 44. Čejka (Vaniš, Kucharčík) – 14. Česák, 21. Bílý (Licek), 23. Česák, 29. Moravec (Březina, Česák), 36. Langr (Bílý, Licek).

Hostivař na domácím hřišti bojovala s Pardubicemi. Poprvé se prosadili hosté, když byl ve čtrnácté minutě přesný Česák. Ve druhé části hostivařští hráči srovnali, ale Pardubičtí na to zareagovali třemi brankami. Ve třetí patnáctiminutovce poslal Pardubice do čtyřbrankového náskoku Langr, v domácí kleci pak vystřídal Štourala Majerníček. V závěru utkání se ještě Hostivař snažila dotáhnout, dvakrát mířil přesně Čejka. Pak už ale žádná střela v brance neskončila a tři body získali Pardubičtí.

HBC Svítkov Stars Pardubice vs. HBC Plzeň 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Korbel (Kábrt, Korec), 23. Hrubý (Král, Waber), 43. Hudec (Hrubý).

Po dvou prohraných utkáních se Svítkov potkal s předposlední Plzní, která v minulých zápasech potrápila silné soupeře. Domácí se radovali už ve druhé minutě, když poslal míček za záda hostujícího brankáře Korbel. Těsný náskok si Svítkovští drželi do druhé části, kde vedení navýšili. Plzni se nedařilo prosadit, naopak ke konci třetí třetiny se zase radoval Svítkov. Mečouni tak Novotného nepřekonali ani ve druhém vzájemném utkání a domů se vrací bez bodů.

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Hradec Králové 1988 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 29. Bogdány (Lajčiak), 32. Bogdány (Lux, Lajčiak), 39. Doskočil (Macenauer), 43. Doskočil (Faltus, Kohoutek).

Letohrad v domácím prostředí přivítal Hradec, kterému se nedaří, ale body nerozdává zadarmo. V úvodu utkání si situaci zkomplikoval delším vyloučením, ale domácí početní výhodu nevyužili. První branku viděli diváci až ve druhé třetině, kde minutu a čtvrt před přestávkou dopravil míček za brankovou čáru Bogdány. Na začátku třetí části se Letohrad prosadil v přesilové hře, pak na své konto přidal ještě dvě trefy. Sterenčák za svá záda nepustil žádný míček a Letohadší jsou stále na čele.

HbK Karviná vs. TJ Snack Dobřany 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Mikeš (Řehůřek, Stromko), 10. Skyba (Tóth, Stromko), 36. Sladký (Diviš, L. Rosůlek), 42. Skyba (L. Rosůlek) – 32. V. Šlehofer (Ruda, J. Kovářík), 40. Duchek (J. Kovářík, Malecha).

Karviná se na domácím hřišti střetla s Dobřany, kterým se v posledních zápasech střelecky dařilo. Karvinští hráči se ve třetí minutě dostali do vedení, pak ho ještě navýšili. Ve druhé části se ani jednomu týmu nepodařilo vsítit branku, další střela se ujala až ve třetí třetině, když Šlehofer snížil v přesilové hře. Poté ale znovu utekli do dvoubrankového náskoku domácí, Dobřanští na to zareagovali ve čtyřicáté minutě. Další gól už ale nevstřelili, naopak skóre ještě jednou trefou upravila Karviná a zaznamenala tři body.