Jsem rád hlavně za to, jak hrajeme, těší kapitána Jelenů Davida Halbrštáta

Letohradu se v letošní daří a zatím je v čele extraligové tabulky. K výsledkům přispívá týmu také kapitán David Halbrštát, který je nejproduktivnějším hráčem mužstva. O víkendu pomohl ke všem gólům. Letohradský útočník hodnotí vstup do sezóny, zmiňuje se o své produktivitě nebo náročném programu.

Věříme, že se nám bude dařit i nadále

Davide, s Letohradem jste zatím prohráli jen jedno utkání a jste na prvním místě. Co říkáte na takto povedený začátek sezóny?

Jsme samozřejmě spokojení, až na zápas s Pardubicemi jsme hráli skvělé zápasy. Věříme, že se nám bude dařit i nadále.

V sobotu jste si zapsali další tři body, porazili jste Hostivař 3:2. Podílel jste se na všech brankách, třetí jste vsítil. Jak se za zápasem ohlížíte?

První dvě třetiny jsme byli lepší a vedli 2:0, ale neproměnili jsme spoustu jasných šancí. A to nás málem stálo vítězství. Naštěstí jsme dokázali ubránit těsný výsledek.

Po dvou třetinách jste vedli 2:0, vstup do třetí části se ale lépe vydařil soupeři a náskok smazal. Vy jste se pak za chvíli prosadil v přesilové hře. Bylo důležité, že se vám rychle povedlo odpovědět?

Trochu nás zaskočil rychlý gól soupeře a pak šťastné vyrovnání. Myslím, že rychlá odpověď rozhodla zápas.

David Halbrštát je ve 28. letech tahounem letohradských Jelenů. V 6 duelech sezóny si připsal 13 kanadských bodů za 5 gólů a 8 asistencí. Autor fotky: Iva Janoušková ml.

Máme široký kádr, takže jsme nebyli unavení

V letošní sezóně jste posbíral třináct kanadských bodů a jste nejproduktivnějším hráčem týmu. Jste rád za svoje výkony, kterými pomáháte týmu?

Rád jsem. Ale hlavně za to, jak hrajeme a jak se nám zatím daří.

Nyní jste měli náročný program, během týdne jste odehráli tři utkání. Jak těžké bylo se připravit na každý souboj?

Máme široký kádr, takže jsme nebyli unavení. Na každý zápas jsme se připravovali podle soupeře a kromě zápasu s Pardubicemi nám to vyšlo.

O víkendu se utkáte s Ústím nad Labem. Věříte, že prodloužíte vítěznou sérii?

V Ústí se nám dlouhodobě nedaří a nevyhráváme tam. Letos ale máme formu, tak věříme, že body uděláme.