Blatná vládne 1. Lize na západě Čech! Co nabídne další kolo?

Minulý víkend se odehrál ve Východní divizi pouze jeden zápas, který ovládli Buldoci. Na západě Čech však 1. Liga proběhla v podobě tří duelů. Ty rozhodly o tom, že Blatná se usadila na prvním místě Západní divize. Těšit se však tento víkend můžeme na další porci duelů, a to hlavně na východě!

Východní divize

Neděle 25. září 2022

Buldoci konečně bodovali! Vynulovali "B" tým Pardubic

HBC Pardubice B vs. HBK Bulldogs Brno 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Střely na branku: 24:28, Vyloučení: 3:6, Přesilovky: 5:2, Využití: 0:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 58.

Branky a nahrávky: 9. Fišar (Emmer, Hudec), 9. Zimandl (Baláč, Valko), 17. Zimandl (Zbranek, Fišar), 28. Vysloužil (Jandourek, Fišar).

Buldoci se do tohoto zápasu s Pardubicemi trápili. Avšak domácí Pardubice neměly svůj den. Za Brno do branky opět naskočil Lukáš Sterenčák, což Brnu zajisté pomohlo. Hosté z Brna začali svou hru pěkně odzadu, přičemž skvěle bránili. Domácí se tak v první třetině nedostali do větší šance, čehož Brno využilo v 9. minutě. Skóre přesnou střelou otevřel Fišar, přičemž ve stejné minutě skórovala prachatická posila David Zimandl. Ten byl důrazný před pardubickou brankou. Ani do druhé třetiny se Pardubice nenastartovaly, protože ihned inkasovaly. Znovu se trefil Zimandl. Domácí hokejbalisté potom vrhli vše do útoku, ale skvělý Sterenčák Brno podržel. Dvě minuty před druhu třetinou navýšil na 0:4 Vysloužil. V poslední třetině měli domácí šanci snížit z mnoha přesilových her, avšak brněnská obrana byla nedobytná.

Západní divize

Blatná deklasovala Nové Strašecí!

TJ Blatná Datels vs. HBC Nové Strašecí 9:3 (2:1, 4:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 5. Braun, 7. Vaníček (Matějka, Braun), 19. Michálek (Šilhán), 20. Samec (Tkadlec, Maňaska), 21. Šilhán (Braun), 23. Vinter (Michálek, Vaníček), 31. Braun (Michálek, Šilhán), 37. Vaníček (Braun, Šilhán), 39. Vinter (Pangrác) – 12. Douša (Frolík), 39. Benda (Slabý), 41. Slabý (Kmeť).

Blatná měla před tímto zápasem jasnou motivaci, a to udržení prvního místa. To bylo od začátku duelu vidět, když rychle otevřel skóre Braun a v 7. minutě Datlové vedli již 2:0. Avšak Nové Strašecí se z prvních dvou branek nepoložilo a s Blatnou odehrálo vyrovnanou partii, ve které také hrozilo nebezpečnými šancemi. Odměna v podobě gólu přišla pro hosty ve 12. minutě, kdy vše před sebou a v početní výhodě propálil Douša. Ve druhé části však přišla smrtící pasáž z pohledu domácích. Ti mezi 19. a 23. minutou vsítili 4 branky a bylo po zápase. Poslední dějství přineslo ještě další tři branky z hole domácího Brauna, Vaníčka a Vintera, přičemž Nové Strašecí ještě dalo dvě branky.

Plzeň má další tři body! Kelti se stále hledají

HBC Plzeň B vs. SK Kelti 2008 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Pavlíček, 28. Pavlíček (Slezák, Kopal), 44. Pavlík (Kristl, Kanta).

Středočeští Kelti přijeli na západ Čech pro první body. První třetina proti Plzni napovídala, že by mohly být blízko, ale domácí využili svého prostředí. V první třetině byla hra velmi vyrovnaná, čemuž napovídají statistiky. Avšak druhá třetina patřila domácím Mečounům, a hlavně Pavlíčkovi. Ten zajistil domácímu týmu vedení 2:0. Kelti se snažili se zápasem něco udělat, ale Plzeň uhájila dvoubrankové vedení, přičemž kosmeticky přidal třetí gól Mečounů Pavlík.

Ohlasy po zápase:

HBC Plzeň (trenér Stanislav Kastner): „K zápasu jsme přistoupili zcela jinak než v Novém Strašecí. Odhodlání bylo na hráčích vidět už od rozcvičky. Přesto se v naší hře stále objevují věci, na kterých musíme pracovat. Utkání jsme však zvládli na vysoké úrovni. Abychom byli úspěšní dlouhodobě, je potřeba ke každému utkání přistoupit stejně jako nyní.“

SK Kelti 2008 (trenér Roman Novák): "Do Plzně jsme jeli pro body, nicméně náš výkon by se dal nazvat konkurenceschopným jen v části první a deseti minutách třetí třetiny. Jinak měl více ze hry soupeř, který byl výrazně hbitější a rychlejší v řešení většiny situací na hřišti. Jelikož se nám dlouhodobě nedaří střelecky, a brankář Čapek neudělal za celý zápas chybu, prohráli jsme zcela po právu 0:3."

Suchdol byl pro Vlčí Smečku vyrovnaným soupeřem! Ústečané brali bonusový bod

SK Suchdol nad Lužnicí vs. Vlčí Smečka Ústí nad Labem 3:4pp (1:2, 1:0, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Pavlík (Hadrava, Škarda), 17. Sup (Hadrava, Tácha), 35. Sládek (Pavlík, Sup) – 3. Singer (Janák, Michajličenko), 15. Tůma (Faigl, Strnad), 31. Baxa (Faigl, Tůma), 48. Tůma (Singer, Michajličenko).

Velmi vyrovnané a zajímavé utkání se odehrálo v Suchdole nad Lužnicí, kam přijela Vlčí Smečka. Ústečané byli v tomto duelu velmi nedisciplinovaní, čehož v čase 1:28 využil domácí Pavlík. Avšak hostující Singer rychle vyrovnal. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, přičemž 19 vteřin před koncem 1. třetiny poslal Tůma do vedení Vlčí Smečku. Tak se dlouho neradovala, protože se musela na začátku prostředního dějství bránit v oslabení. Suchdol početní výhodu využil po souhře Sup – Hadrava – Tácha. Vyrovnaný stav vydržel až do začátku třetí třetiny. V čase 30:28 využil přesilovku i hostující celek. Přesnou střelou poslal Ústí nad Labem do vedení Baxa. Ve 35. minutě však vyrovnal opět z přesilové hry Sládek. Oba celky braly bod, přičemž Tůma druhým gólem vystřelil bonus v podobě jednoho bodu pro Vlčí Smečku.

Východní divize se tento víkend rozjede naplno! Na jaké zápasy se můžeme těšit na západě?

Na východě Čech se v sobotu představí Mladá Boleslav proti Čamlíkům. Uhájí Tygři své území? To budou muset hájit i o den později, když do středních Čech vyrazí vedoucí Ježci z Heřmanova Městce. Přijde pro Východočechy první porážka? HBC Pardubice B se postaví poličské Kometě, která půjde do svého druhého utkání sezóny. V neděli se pokusí Malenovice okrást KOVO. Podaří se ex-extraligovistovi bodovat?

V Západní divizi se můžeme těšit na souboj Blatné, která bude muset ustát nápor silného Suchdola. Zůstanou Datlové na první příčce a budou brát další body? Vlčí Smečka na domácím povrchu vyzve trápící se Kelty, kteří čekají stále na body. Bude tento zápas jasnou záležitostí? Mečouni si brousí zuby na Pedagogy, kteří jim budou chtít uštědřit lekci z hokejbalu. Nechají si Mečouni diktovat tempo hry? A co Ještěři? Získají první body proti Novému Strašecí, které trápí marodka?