Mládež

Jsem velmi rád, že budu mít možnost reprezentovat, hlásí letohradský talent Michal Macháček

15.05.2020 Roland Baxa
Autor fotografie:Iva Janoušková ml.
V Letohradě je známo, že mladí hráči zde dostávají hodně šancí a prostoru, což by měla být inspirace pro všechny sportovní týmy. Z této sportovní strategie je jasným výsledkem spousta mládežnických reprezentantů. Jedním z nich je i reprezentant do 18 let Michal Macháček.

Tento letohradský Jelen se o nedostatek prostoru na hřišti nemusí bát. Nastupuje hned ve třech soutěžích. Svůj talent může rozvíjet v 1. Lize v dresu Poličky a Letohradu, jak v kategorii juniorů, tak v kategorii mužů, kde si v Extralize připsal v letošní již zrušené sezóně 13 startů a zapsal 5 kanadských bodů za 1 gól a 4 asistence. Mezi juniory se mu samozřejmě dařilo o dost více, když táhl Jeleny na čelo tabulky Extraligy juniorů s 22 kanadskými body z 12 duelů a s úctyhodným průměrem jednoho gólu na utkání!

Tento rok jsme měli slušně našlápnuto


Michal Macháček patří mezi nejtalentovanější hráče v Letohradě. Jedním z důležitých faktorů může být také fakt, že ve svých 17 letech nastupuje hned ve dvou mužských kategoriích a k tomu přidává ještě prioritní juniory v Letohradě. „Už z minulých sezón jsem byl zvyklý hrát několik soutěží najednou a určitě to pro mě není problém,“ hlásí s ledovým klidem letohradský Jelen.Tento produktivní hokejbalista preferuje Extraligu juniorů, v níž si připsal v 12 zápasech 22 bodů. Letohradští junioři měli sezónu skvěle rozjetou a ukončení soutěže je připravilo o možnost útočit na vytoužený na titul. „S naší juniorkou jsme měli jen ten nejvyšší cíl a díky super partě jsme tomu šli naproti a vcelku se nám dařilo. Ukončení soutěží mě samozřejmě mrzí hodně, protože tenhle rok jsme měli dobře našlápnuto,“ dodává zklamaný Macháček.Pokusím se zlepšit nedostatky


Michal je taky členem národního týmu do 18 let a odložení Mistrovství světa na příští rok ho tak samozřejmě nadchlo, může se dále připravovat na zápasy se lvíčkem na hrudi. „Jsem velmi rád, že bylo MS pouze přesunuto a budu mít možnost reprezentovat,“ nadšeně hlásí talentovaný útočník. Možnost reprezentovat taky v sobě nosí zodpovědnost se sám rozvíjet i během této nelehké situace. „Nějak extra si do těla nedávám, chodím si často střílet, hrát fotbal a také chodím běhat. Určitě se budu snažit makat ještě více než normálně a pokusím se zlepšit nedostatky,“ popisuje své plány Macháček. Všichni hokejbalisté už vyhlížejí starty svých letních příprav a jinak tomu není ani v Letohradě, kde to vypadá na začátek pověstného drilu v červnu. „Pokud to bude možné, v červnu začne příprava,“ vysvětluje Michal Macháček. 


Partneři českého hokejbalu