Ježci jsou na koni! Blatná se chytla v 1. Lize na výbornou, jaké zápasy přijdou na řadu v neděli?

Odehrálo se další kolo druhé nejvyšší soutěže, v němž si některé týmy zajistily dobrou pozici v tabulce. Malenovice a KOVO stále čekají na body. Ještěrům se v letošní sezóně příliš nedaří. Velkým překvapením je Blatná, která okupuje první místo v západní divizi. Co přinese další kolo?

Východní divize

Neděle 18. září 2022

Ježci si upevnili místo na čele tabulky! KOVO dostalo 7 branek

TJ KOVO Praha vs. Ježci Heřmanův Městec 2:7 (1:3, 0:2, 1:2)

Střely na branku: 34:39, Vyloučení: 6:5, Přesilovky: 6:4, Využití: 0:3, Oslabení: 0:0, Diváků: 42.

Branky a nahrávky: 9. Doksanský 33. Kabát (Kyclt) – 2. Pilař (Kozel), 10. Kozel (Pilař), 11. Šmíd (Macenauer), 16. Běloušek (Hudec, Musílek), 29. Trojek (Macenauer, Böhm), 35. Šmíd (Macenauer, Trojek), 45. Hudec

KOVO šlo do prvního domácí duelu s jasnou vizí, aby napravilo první porážku. Z úvodu zápasu však přišel šok. Ježci šli ve druhé minutě rychle do vedení po zásluze dua Pilař – Kozel. Pražanům se podařilo vyrovnat, ale stejné duo zajistilo vedení 1:2. V 11. minutě hosté vedli již o dvě branky. Pražské trápení pokračovalo i ve druhé třetině, kdy Běloušek navýšil v čase 15:07. Ježkům se dařilo využívat i přesilové hry. Jednu využili na konci druhé třetiny, přičemž na začátku třetí snížil z pohledu KOVA Kabát. Další dva přesilovkové góly dali Šmíd a Hudec.

Ohlasy po zápase:

Ježci Heřmanův Městec (Trenér Josef Kozel): "Výsledek je skvělý, zápas to byl povedený, ale rozhodně KOVO nebylo snadným soupeřem. Zápas se zlomil při jejich dlouhé přesilovce, kterou jsme ustáli. Skvěle zachytali oba brankáři a dali tak týmu naději zápas sebrat pro nás. Skvělé je i to, že čtyři ze sedmi branek dali junioři. Máme dobrý start do sezóny, je za ním povedená příprava. Myslím, že je na nás vidět.“

Pardubice B vstup do sezóny proti Čamlíkům zvládly

HBC Pardubice B vs. HBC Malenovice 6:2 (2:0, 0:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 1. Dostál (Bolek), 6. Podařil, 33. Doležal, 41. Deml (Lang, Doležal), 41. Socha (Bolek), 43. Bureš (Lang, Podařil) – 17. Kalivoda, 37. Hruboš (Nohál).

Na prvoligovou rezervu Pardubic čekal premiérový zápas sezóny, v němž nastoupila proti Malenovicím. Domácí hokejbalisté diktovali tempo hry celý zápas. Na začátku zápasu šli rychle do vedení, které podpořil v 6. minutě Podařil. Čamlíci ve druhé části snížili na 1:2, ale ve třetí třetině si Pardubice zajistily tři body. Brankostroj rozjel Doležal, ale hosté snížili na 3:2. Avšak domácí si vše pohlídali a v posledních pěti minutách vstřelili další tři branky.

HBC Pardubice B (Trenér Jindřich Kunc): „Zápas s Malenovicemi byl naším prvním zápasem v sezoně, ale i přesto jsme odehráli velmi dobré utkání a potvrdili tak roli favorita tohoto zápasu. Bylo tam pár chyb, které bych vytknul, ale zápas jsme zvládli a jsou to pro nás velmi důležité 3 body do tabulky.“

Západní divize

Blatná je díky výhře v Berouně první!

SK Kelti 2008 vs. TJ Blatná Datels 2:5 (0:3, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Bureš (Taufer, Kovárník), 24. Hrabar – 12. Štěpánek (Suchý), 13. Braun, 13. Maňaska, 17. Tkadlec (Vinter, Maňaska), 33. Bauš (Říha, Štěpánek).

Blatná jela k dalšímu zápasu do Berouna. První minuty duelu byly vyrovnané a obě mužstva si vytvořila dobré střelecké pozice, ale ani jedna se neujala. Větší převahu měli hosté do 10. minuty. V posledních 5 minutách první části Datlové dali 3 branky. Nejdříve se trefil v čase 11:35 Štěpánek. Blatná se musela poté bránit v oslabení 4 minuty. Kelti recept na vstřelení branky nenašli, za to Datlové ano. Ti ve 13. minutě dali 2 branky v oslabení a šli do pohodového vedení. To podpořil Tkadlec v 17. minutě gólem z přesilové hry. Keltům se podařilo snížit na 2:4, ale v poslední třetině pečetil výhru pro Blatnou Bauš.

SK Kelti 2008 (Trenér Roman Novák): "Blatná byla jasně lepší už od úvodu utkání, vypracovala si zasloužený náskok, a to paradoxně ve chvíli, kdy jsme na konci první třetiny mohli přesilovkou změnit obraz hry. Dvě inkasované branky po zbytečných chybách ve vlastní přesilovce jsou něco, co by otřáslo i zkušenějším týmem. Od stavu 0:4 se nám alespoň podařilo trošku srovnat krok a korigovat stav, jenže další zlomové okamžiky ve zbytku zápasu jsme nezvládli, a nakonec jsme se na rozdíl kontaktní branky nedostali. Blatná vyhrála zaslouženě, pro nás byla hra soupeře další cennou zkušeností."

Ještěři stále čekají na body

HBC Ještěři Ústí nad Labem vs. SK Suchdol nad Lužnicí 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 13. Jelen (Haas, Tomáš) – 4. Škarda (Fical), 26. Kalát (Tácha, Laurinc), 31. Blafka (Tácha, Mátl), 33. Blafka (Tácha, Mátl).

Ještěři přivítali na svém hřišti jihočeský Suchdol, který zásluhou Škardy rychle otevřel skóre. Hostující hráči domácí Ještěry do velkých šancích nepouštěli, přičemž ve 13. minutě vyrovnal domácí Jelen. Vyrovnaná partie se v remízovém stavu držela až do 26. minuty, kdy hosté odskočili. Poslední naději pro Ústí nad Labem zničil v poslední třetině Martin Blafka, který dvakrát skóroval v přesilové hře.

Nové Strašecí zkušeně vynulovalo Mečouny

HBC Nové Strašecí vs. HBC Plzeň B 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Lev (Javůrek), 2. Duchoň (Kmeť, Čadek), 19. Frolík (Javůrek), 36. Kmeť, 42. Javůrek (Lev).

Dobře hrající Mečouni vyzvali k souboji Nové Strašecí. To ukázalo svou sílu na vlastním hřišti ihned v úvodu duelu. Po 36 vteřinách vedli domácí hráči 1:0, přičemž v čase 1:52 to bylo již 2:0. Západočeši se nemohli dostat vůbec do tempa hry, z čehož pramenil další gól v prostřední části zápasu. Nové Strašecí nedostalo ani jednu branku a Mečouni se tak museli srovnat ještě s dalšími dvěma míčky v jejich síti.

HBC Plzeň B (Trenér Stanislav Kastner): „Do Nového Strašecí jsme přijeli naprosto nekoncentrovaní, bez osobní disciplíny a až na několik výjimek jsme nebyli ochotni se o dobrý výsledek poprat. Podle toho utkání také vypadalo. Věřím, že se z toho poučíme a hned příští kolo ukážeme, co v nás je!“

Pedagog v tuhém boji udolal díky jedné brance Vlčí Smečku

Vlčí Smečka Ústí nad Labem vs. SK Pedagog České Budějovice 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Malecha (Bárta M.).

Duel mezi Vlčí Smečkou a Pedagogem byl od prvních vteřin zápasu naprosto vyrovnaný. Tento zápas znamenal reprízu loňského semifinále 1. Ligy, a tak Pedagog věděl, co má čekat. To se odrazilo v jeho hře, přičemž Vlčí Smečka nevěděla, jak na Jihočechy vyzrát. I když oba týmy měly mnoho šancí, tak se ujala pouze ta Matyáše Malechy. Jeho branka zajistila tři body pro Pedagog.

Ve východní divizi nás čeká jeden zápas! Udrží si Blatná první místo před Vlčí Smečkou?

Tuto neděli se můžeme těšit na 5 prvoligových duelů. V Divizi Východ do boje půjde pouze rezerva Pardubic, která na svém hřišti vyzve Buldoky. Podaří se Brňanům získat první body do tabulky? V Divizi západ to bude větší jízda. Vlčí Smečka pojede bojovat o důležité body do Suchdola, který si v minulém kole vyšlápl na Ještěry. Předskočí Vlci Blatnou? Datlové se budou snažit na domácím hřišti porazit Nové Strašecí a udržet se tak na čele tabulky. Naváže však Nové Strašecí na povedený duel proti Plzni? Pedagog si půjde pro tři body proti trápícím se Ještěrům. Jak na to Ústí nad Labem zareaguje? Ještěři musí zabrat! Kelti také pomýšlejí na první body, čekají na ně v plzeňské hale? Mečouni budou muset odčinit nezdar z Nového Strašecí!