Jsem hlavně spokojený s tím, že jsme si připsali tři body do tabulky, říká třígólový Lukáš Soukup

Ústí nad Labem o víkendu vybojovalo druhou výhru v sezóně, když na domácím hřišti zvládlo utkání s Pardubicemi. O vítězi rozhodl ve třetí třetině především Lukáš Soukup, který se prosadil třikrát. Ústecký útočník se rozpovídal nejen o vstupu do nového ročníku a podařeném souboji.

Dvě třetiny byly z obou stran opatrné

Lukáši, s Ústím nad Labem máte odehrané čtyři zápasy, dva jste vyhráli, ve dvou jste si žádný bod nezapsali. Jak jste spokojeni se vstupem do nové sezóny?

Vzhledem k tomu, že jsme se kvůli zraněním, nemocím a dovoleným dokázali sejít tak nějak v optimální sestavě až ve čtvrtém kole, tak to není úplně špatné. V zápasech dostali prostor junioři, kteří odehráli slušné zápasy.

V sobotu jste na domácím hřišti porazili Pardubice 3:0. Jak se za zápasem ohlížíte?

Jsem rád, že jsme navázali na výkon z minulého týdne, kde jsme hráli disciplinovaně a zodpovědně dozadu. Dvě třetiny byly z obou stran opatrné a myslím si, že zápas zlomila nevyužitá přesilovka Pardubic 5 na 3, která se nám povedla ubránit.

Všechny tři branky jste vsítil ve třetí třetiny Vy, hattrick jste dokončil pár vteřin před koncem základní hrací doby. Co říkáte na to, že jste takto rozhodl utkání?

Jsem hlavně spokojený s tím, že jsme si připsali tři body do tabulky. Góly samozřejmě potěší nejen mě, ale i pokladníka (smích).

Lukáš Soukup patří mezi stěžejní útočníky ústecké Elby, což potvrdil v posledním kole proti Pardubicím, kterým nasázel hattrick. Autor fotky: Tomáš Laibl.

Je atraktivnější, když padá více branek

Po dvou částech bylo skóre 0:0. Máte rád takhle vyrovnaná utkání nebo jste radši, když padá více branek?

Z mého pohledu a myslím, že i z pohledu diváka je atraktivnější, když padá více branek.

V loňské sezóně jste postoupili do play off z osmého místa, ve čtvrtfinále jste pak prohráli s Kert Parkem. Jsou vaše cíle letos vyšší?

Loňská sezóna pro nás byla taková všelijaká, už bych se k tomu nechtěl moc vracet. Byli jsme rádi, že jsme se dostali do play off a sezónu s velkou pomocí hokejistů na jaře dohráli a nemuseli jsme absolvovat play out.

O víkendu se utkáte s Hostivaří, které se zatím nedaří. Jaký zápas očekáváte?

Já osobně jsem ještě proti Hostivaři v Extralize nehrál, ale čekám atletický hokejbal pro nás, doufejme, s dobrým koncem.