CTM a HCŽ

Naučil jsem se hodně o vnímání hry a správném pohybu, vzpomíná na IDC Dominic Schwitter

Letní prázdniny už jsou sice minulostí, ale ještě se do nich na chvíli vrátíme v rozhovoru s Dominicem Schwitterem, švýcarským brankářem, který se letos poprvé zúčastnil IDC.

Všechny letošní letní campy už jsou sice minulostí, už teď jsou ale přípravy na další ročník v plném proudu. Účastníci se opět mouhou těšit na další novinky.

Letošní novinkou na CTM byla jejich mezinárodní verze IDC, kdy se campu děvčat i starší kategorie zúčastnili mezinárodní účastníci. Jedním z nich byl také brankář Dominic Schwitter ze Švýcarska.

Byl jsi u nás poprvé, jak ses o kempu dozvěděl?

Bohužel informace o možnosti zúčastnit se mezinárodního tréninkového kempu v České republice nebyla nikde ve Švýcarsku zveřejněna. Já jsem se o možnosti zúčastnit se tréninkového kempu v České Třebové dozvěděl od svého trenéra Christopha Curchoda.

Jak často ve Švýcarsku trénujete?

Já trénuji třikrát týdně, což je víc, než trénují ostatní brankáři. Obvykle jsou tréninky jednou až dvakrát týdně.

Jaký máte formát mládežnických soutěží?

Máme dvě mládežnické ligové soutěže. Kategorie U12 a U15 hrají turnajovým způsobem. Kategorie U18 hraje dvoukolově každý s každým s následným play off.

Na kempu jsi absolvoval speciální tréninky jen pro brankáře. Bylo to pro Tebe nové, nebo už jsi podobné tréninky zažil?

U nás v klubu se žádné speciální tréninky pro brankáře nedělají. Pokud vím, tak v jiných klubech u nás speciální brankářské tréninky dělají.

Dominic na jednom z brankářských tréninků měl možnost vyzkoušet novou tréninkovou pomůcku, a to tenisové dělo. (zdroj fotky mladeznickyhokejbal.rajce.idnes.cz ).

Co říkáš na naše tréninky?

Tréninky byly cool, ale daly mi dost zabrat. Naučil jsem se hodně o vnímání hry, správném pohybu a postavení brankáře.

Jak to bylo s jazykovou bariérou? Rozuměl jsi všem pokynům trenérů, když vysvětlovali cvičení? A co spoluhráči, jaká s nimi byly komunikace?

Jazyková bariéra téměř neexistovala. Většina trenérů a spoluhráčů mluvila anglicky. Vše probíhalo bez problémů. Všichni mě přijali velmi dobře, i když jsem mluvil jen anglicky. Moc se mi u vás líbilo, všichni byli milí a vstřícní.

Jsi s někým z kempu v kontaktu? Plánuješ se na kemp v budoucnosti vrátit?

Bohužel s nikým v kontaktu nejsem. Byli jsme tak zabraní do hry, že jsme si zapomněli vyměnit telefonní čísla. Myslím si, že je to škoda. Rád bych se příští rok do České Třebové vrátil. Doufám, že se mnou dorazí více hráčů ze Švýcarska.


(zdroj fotky mladeznickyhokejbal.rajce.idnes.cz )

Kompletní fotogalerie z letošních letních campů je ZDE. 


Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HC Kert Park Praha
4 21:12 9
2.
SK Hokejbal Letohrad
4 16:10 9
3.
HBC Svítkov Stars...
3 16:4 7
4.
HbK Karviná
3 12:6 7
5.
Elba DDM Ústí nad...
5 12:14 6
6.
HBC Pardubice
3 6:6 6
7.
HBC Plzeň
3 7:11 4
8.
HBC Prachatice
3 7:8 4
9.
HBC Kladno
3 6:9 4
10.
TJ Snack Dobřany
3 6:14 4
11.
HBC Hostivař
4 10:20 3
12.
HBC Hradec...
4 8:13 0