Máme momentálně dobrou partu, těší kapitána Svítkova Tomáše Bureše

Svítkov po vítězství v 1. Lize vstoupil výborně také do Extraligy. Ve dvou utkáních si zapsal šest bodů a nastřílel zatím nejvíce gólů ze všech týmů. Kapitán Tomáš Bureš je rád za povedený úvod sezóny, s týmem se soustředí na každý souboj, uvědomuje si ale, že je čekají ještě těžší soupeři.

Šest bodů po dvou zápasech je určitě super

Tomáši, se Svítkovem se vám podařil vstup do Extraligy, ve dvou zápasech jste vsítili 14 gólů a jen jeden obdrželi. Co na povedený začátek sezóny říkáte?

Myslím si, že takový začátek nikdo nečekal a šest bodů po dvou zápasech je určitě super. Jdeme zápas od zápasu a jako nováček hlavně potřebujeme každý bod, takže to je pro nás úplně super.

Po výhře na domácím hřišti jste si další body zapsali po vítězství v Plzni, kterou jste porazili 5:0. Jak utkání hodnotíte?

Výhra 5:0 je samozřejmě dobrá, ale popravdě si musíme říct, že Plzeň měla určitě v první třetině více ze hry, přestřílela nás. Takže kdyby ten zápas skončil 5:5, asi by se nikdo nemohl divit. Plzeň nedala svoje šance, my na rozdíl od soupeře ano a výborně zachytal Lukáš Novotný.

V první třetině jste otevřeli skóre, ve druhé jste vedení navýšili třemi brankami. Myslíte, že to rozhodlo o vaší výhře?

Určitě, protože jak jsem říkal, v první třetině na nás Plzeň vlítla. My jsme sice dali branku na 1:0, ale od druhé třetiny se začal zápas vyrovnávat a myslím si, že rozhodující gól byl na 3:0, tam se zápas lámal.

Tomáš Bureš patří s brankářem Lukášem Novotným mezi stěžejní hráče Svítkova. Autor fotky: Milan Podpera.

Pracovat se dá vždy na všem

V nové sezóně jste zatím stoprocentní a v neúplné tabulce jste na prvním místě. Vidíte přesto někde prostor, na čem je potřeba zapracovat?

Pracovat se dá vždy na všem a hlavně, co si budeme povídat, my jsme teď hráli "se slabšími soupeři”, takže uvidíme, co přijde dál.

Oblékáte dres s kapitánským C, který už jste ale měl také minulý rok v 1. Lize. Jak svoji roli v týmu vnímáte?

Co se týká minulého roku, tak to bylo po schválení kabiny a letos mi to zůstalo. Asi to bylo tím úspěchem, který jsme udělali v 1. Lize, že jsme se stali mistry. A jak to vnímám? Je to takový závazek, občas to mám v hlavě, ale určitě si nestěžuji, protože máme momentálně dobrou partu.

Příští víkend se utkáte s Prachaticemi, které také ještě minulý rok bojovaly v 1. Lize. Jaký zápas očekáváte?

Abych pravdu řekl, pro nás je to taková neznámá. My jsme s nimi v 1. Lize vlastně nehráli, takže vůbec nevíme, jak to tam bude, o koho posílili, protože v Letohradě nebyli v plné sestavě, takže netuším, co nás čeká a určitě to tam nebude snadný zápas.