1. liga

Jonáš Kyclt musel s KOVEM v 1. Lize spolknout hořkou pilulku! Jak se těší ze štace na Kladně?

TJ KOVO Praha nevstoupilo do své prvoligové sezóny šťastně. Vosy prohrály s regionálním soupeřem z Mladé Boleslavi. Tygři bývalý extraligový tým porazili 4:3. Jaký zápas to byl podle Jonáše Kyclta? Jak se dostal do Kladna? A věří s Rysy v úspěch?

Jonáši, po sestupu z Extraligy jste v letošní sezóně nastoupili proti Tygrům v 1. Lize. Jaké bylo tempo? Dalo se srovnat s Extraligou?

Tempo zápasu bylo slušné, ovšem oproti Extralize je 1. Liga pomalejší, občas silovější a hráči mají více času.

Loňský vítěz 2. Ligy Střed z Mladé Boleslavi vás porazil těsně 4:3. Jaký to byl duel? Vy jste sahali po vyrovnání, ale marně. Co zápas rozhodlo?

Duel to byl vyrovnaný a podle mého názoru to byl opravdu koukatelný hokejbal. Zápas rozhodly naše individuální chyby, které náš soupeř uměl potrestat.

Rozhodující branku Tygrů vstřelil Martin Bydžovský, který za vaše KOVO nastupoval v Extralize. Jak moc to od něj bolelo?

Upřímně jsem zprvu ani nevěděl, kdo ten gól dal. Mě osobně to od Martina nijak nebolelo, Boleslav je jeho domácí klub a já mu přeju, ať se mu daří. U nás mu to moc nestřílelo, tak snad to za Tygry bude lepší. (smích)

Zpátky do Extraligy? Bude to vyžadovat hodně práce

Jaké jsou pražské cíle? Budete se chtít vrátit zpět do Extraligy? Jak těžké to bude?

Myšlenka návratu do Extraligy v našem klubu rozhodně je, ale bude to vyžadovat ještě hodně práce.

Vy jste dostal nabídku hrát nejvyšší soutěž za HBC Kladno. Jak Vás těší tato štace?

Nabídky hrát za Kladno si velmi vážím, je to klub, který patří mezi absolutní špičku a já jsem rád, že mohu právě za tento klub nastupovat.

Věříte s Rysy v titul? Jak jste zapadl do týmu?

V titul rozhodně věřím, je to náš jasný cíl. V kabině panuje super atmosféra, partou na Kladně jsem byl mile překvapen a věřím, že jsem mezi kluky zapadl dobře.


Jonáš Kyclt (vpravo) při poradě s asistentem hlavního trenéra Kladna Jaroslavem Procházkou starším. Zdroj fotky: fcb HBC Kladno.

Tabulka 1. Liga

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
SK Kometa Polička
18 98:50 38
2.
Ježci Heřmanův...
18 79:58 34
3.
HBC Tygři Mladá...
18 60:54 32
4.
HBK Bulldogs Brno
18 72:51 30
5.
TJ KOVO Praha
18 75:65 26
6.
HBC Malenovice
18 44:107 17
7.
HBC Pardubice B
18 38:81 12