KOVO v 1. Lize nezačalo dobře! Mečouni se skoro vyrovnali Vlčí Smečce

Do druhé nejvyšší soutěže konečně skočily všechny týmy. Na východě Čech se odehrály 3 duely, přičemž ex-extraligové KOVO prohrálo s loňským mistrem 2. Ligy Střed. Ježci si zastříleli a Kometa udolala Buldoky. Mečouni těsně nestačili na Vlčí Smečku a Blatná si spravila chuť na Ještěrech.

Východní divize

Neděle 11. září 2022

KOVO mocně dotahovalo! Tygři ale brali tři body

HBC Tygři Mladá Boleslav – TJ KOVO Praha 4:3 (0:1,2:0,2:2)

Střely na branku: 41:26, Vyloučení: 5:3, Přesilovky: 3:5, Využití: 0:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 55

Branky a nahrávky: 28. Číhala (Mrhálek), 29. Malina (Lhota T.), 31. Moravčík (Řípa), 36. Bydžovský (Izaj) – 14. Lachman (Terč), 42. Kabát (Kyclt, Pátek), 42. Terč (Pátek, Pírek)

Menší derby jsme mohli vidět v Mladé Boleslavi, kam jelo pražské KOVO. Loňský extraligista vstoupil do zápasu dobře. KOVO mělo nad Tygry menší převahu, než se domácí stačili srovnat s tempem. Z toho pramenil první gól hostů ze 14. minuty. Po inkasovaném gólu a první přestávce z Tygrů spadla nervozita. To se odrazilo od začátku druhé periody, kdy Tygři zasypali pražské „Vosy“ střelami ze všech pozic. To vyneslo domácím dvě branky. Dvě minuty před koncem se trefil Číhala a o minutu později poslal domácí do vedení Malina. Poslední část duelu vyšla lépe domácím. Ti v čase 30:43 vedli 3:1 a po dalších 5 minutách již 4:1. Čtvrtou branku dal Martin Bydžovský, který v loňské sezóně nastupovat právě za extraligové KOVO. Martin Bydžovský se stal katem klubu, kde ještě loni působil. Hosté však nic nevzdali a ve 42. minutě vstřelili dvě branky. Tygři si však vítězství vzít nenechali.

Ježci dali Čamlíkům deset branek

Ježci Heřmanův Městec – HBC Malenovice 10:2 (5:1,4:1,1:0)

Branky a nahrávky: 2. Šmíd (Novelinka, Böhm), 5. Böhm, 8. Hudec (Hejl), 14. Sedlák (Čapka), 15. Macenauer (Hudec), 21. Böhm (Macenauer, Novelinka), 23. Blažek (Kozel), 28. Novelinka (Šmíd, Trojek), 30. Musílek (Běloušek, Hejl), 42. Trojek (Běloušek) – 11. Zlámal (Medřický), 24. Medřický (Brázdil)

Ježci zažili v loňské sezóně chmurný zápas proti týmu ze Zlína. Ten Východočechy přehrál v 10 lidech, ale teď to byla jiná písnička. Ježci již od začátku zápasu tlačili na branku hostů. To potvrdil Vojtěch Šmíd, který rychle otevřel stav utkání. Zanedlouho skoro celé hřiště proběhl Jan Böhm, který přesně zakončil k levé tyčce a Heřmanův Městec tak vedl 2:0. V 8. minutě vyšla domácím souhra Běloušek, Hejl a zakončující Hudec. Čamlíci poté snížili na 3:1, když se od modré čáry trefil Zlámal. Avšak do konce první části domácí hokejbalisté přidali další dvě branky. Podobný scénář se nesl i na začátku prostřední periody, kdy náskok Ježků navyšoval Macenauer a podruhé Böhm. Na 7:2 dával pro Ježky gól Sedlák, ale vzápětí snížil Medřický. Do konce 30. minuty padla ještě branka z holí domácích Novelinky a Musílka. Poslední perioda byla na góly nejchudší. Desátou branku Ježků přidal Trojek, přičemž Čamlíci se na víc nezmohli.

Ohlasy po zápase:

Ježci Heřmanův Městec (Josef Kozel): „Soupeř, který na nás umí. To byly hlavní myšlenky při vstupu do utkání. V loňské sezóně byli kluci ze Zlína pro nás těžkým oříškem, a tak jsme do utkání šli s respektem, ale také s vědomím, že jsme na sezónu dobře připraveni po stránce fyzické. Kádr je věkově mladší, dokáže i více hrát v pohybu, a to byl hlavní rozdíl mezi námi a Čamlíky. Navíc nám nahrálo brzké vedení o tři branky. Hosté sice první příležitost hned využili, snížili a nadechli se i na krátký nápor, ale luxusní souhra naší třetí juniorské pětky je opět usadila. V druhé třetině jsme utkání zlomili úplně a závěr se víceméně dohrával. Výsledek pro nás skvělý, bavila se početná návštěva, ale rozhodně to neznamená, že bychom byli dokonalí. Ani Malenovice jistě nebudou takto vysoko prohrávat běžně. Každopádně před duelem v Praze nám výsledek dodal ještě větší chuť.“

Buldoci nezískali body ani v Poličce

SK Kometa Polička - HBK Bulldogs Brno 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 21. Korec (Tobiáš O.), 31. Bečka (Štefka M., Tobiáš O.), 42. Malý (Tobiáš O.) - 6. Foršt (Emmer), 43. Emmer (Hudec, Heide)

Brněnští Buldoci zajížděli již ke svému druhému utkání v této sezóně. Čekala na ně poličská Kometa. Bylo vidět, že oba celky jsou teprve v úvodu sezóny. Na začátku utkání fanoušci obou celků viděli mnoho nepřesných nahrávek, přičemž se hra přelévala rychle z jedno konce hřiště na druhý. Ani jeden z týmů neměl větší šanci, ale v 6. minutě se ujala nenápadná střela Emmera. Ten poslal balónek pomalým nahozením na Nováka, před ním tečoval Foršt a míček byl v brance. Kometa měla možnost přesilové hry, tu ale nevyužila. Druhá třetina byla mnohem napínavější. Domácí se dostávali do obvyklého tempa, přičemž Brno hrozilo pouze z rychlých výpadů po ztrátách míčku od domácích hráčů. Kometa tlačila, ale Brno bylo gólu blíže. Buldoci však trefili pouze tyč. Kometa poté dostala přesilovou hru 5 na 3. Tu ale nevyužila a dvě vteřiny po ní vyrovnala pardubická posila ze Svítkova Korec. Kometa se nakopla, což potvrdila v poslední periodě. V ní prostřelil všechno před sebou Bečka. Brňané měli pár šancí na vyrovnání, ale vše ztroskotalo na poličském Novákovi. Domácí hráče ujistil nenápadnou střelou Malý ze Svítkova, který navýšil na 3:1. Emmer ještě dokázal snížit na 3:2, ale body zůstaly na poličském hřišti.

Západní divize

Plzeňská rezerva se vyrovnala Vlčí Smečce. Ta v závěru rozhodla

HBC Plzeň B – Vlčí Smečka Ústí nad Labem 4:6 (1:2,0:0,3:4)

Branky a nahrávky: 14. Deja (Pavlíček), 33. Banýr (Kopal), 36. Smeták (Deja), 45. Matoušek (Král, Slezák) – 9. Faigl (Zákon), 12. Gottfried (Hajn, Michajličeko), 33. Gottfried (Tůma), 37. Tůma (Michajličenko), 41. Belica (Grosse), 45. Michajličenko (Tůma)

Velmi vypjatou a vyrovnanou bitvu svedla rezerva Plzně s vicemistrem 1. Ligy z Ústí nad Labem. Domácí hokejbalisté byli v prvních minutách velmi vyrovnaným soupeřem Vlčí Smečky, přičemž si vypracovali dobré pozice ke střelám. Zkušenosti hostů se projevily v 9. a 12. minutě. Domácí vicemistrovi dvakrát nabídli přesilovou hru, což bylo špatně. Vlčí Smečka vedla 0:2, ale plzeňský Deja do konce 1. části duelu snížil také v početní výhodě. Prostřední perioda žádný zvrat nepřinesla, přičemž oba týmy měly možnost skórovat. Velké věci se začaly dít ve třetí třetině, kdy střelecké hody odstartoval druhým gólem Gottfried opět v přesilové hře. Ve stejné 33. minutě snižoval na 2:3 Banýr. Plzni se zanedlouho podařilo stav utkání vyrovnat, ale Tůma poslal Vlčí Smečku opět do tenkého vedení. V čase 40:03 hosté odskočili na rozdíl dvou branek, přičemž Mečouni v poslední minutě vykřesali naději v přesilové hře. Avšak si nepohlídali Michajličenka, který pečetil výhru Ústí nad Labem.

HBC Plzeň B (Vít Čapek): „Neměli jsme pohodový vstup do utkání, kde nás všechny ještě dorazila dvě oslabení, ve kterých jsme inkasovali, ale paradoxně po tom gólu jsme se zvedli a na konci třetiny jsme snížili. Druhá třetina byla vyrovnaná, měli jsme možná více ze hry a ve třetí třetině už to byla taková přestřelka, kde jsme k naší škodě vždy, když jsme dali kontaktní gól, tak jsme vzápětí inkasovali a soupeř nám zase odskočil. Máme na čem pracovat, určitě musíme zlepšit disciplínu a proměňování gólových šancí, ale určitě si zaslouží kluci pochvalu, dobrý výkon předvedl Jakub Růžička v bráně.“

Blatná má první body! Porazila Ještěry

TJ Blatná Datels – HBC Ještěři Ústí nad Labem 3:1 (0:0,1:0,2:1)

Branky a nahrávky: 27. Matějka (Sýbek), 34. Maňaska (Matějka), 39. Pangrác (Braun, Samec) – 43. Kučera (Jejkal)

Blatná v minulém týdnu těsně nezvládla svoji premiéru proti Vlčí Smečce. Teď na svém hřišti Datlové vyzvali ústecké Ještěry, kteří odjeli bez bodu. První třetina góly nepřinesla, ale poměr střel jasně nahrával domácím. Ti šli do tenkého vedení až ve 27. minutě zápasu, když se prosadil Matějka. Po druhé přestávce se povedlo domácím využít početní výhodu, konkrétně ji využil Maňaska po nahrávce Matějky. Na 3:0 pojišťoval tři body pro domácí Pangrác, přičemž ústecký Kučera snížil v přesilové hře na 3:1.