Masters

Čtvrtý den MS Masters: V semifinále se nedařilo ani jednomu týmu, ČR v souboji o umístění byla úspěšnější

Čtvrtý den na Mistrovství světa Masters byly na programu semifinále a zápasy o umístění. Do semifinále se dostal Team Czech Republic, který prohrál s Kanadou v prodloužení. S USA nezvládly semifinále ani ženy, druhý tým České republiky v duelu o páté místo porazil Central Bohemia.

Semifinále - muži

Team Czech Republic vs. Canada 1:2p (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Procházka (Švancar, J. Kejř) - 18. Marchuk (D’Amico), 45. Phair (Marchuk).

Střely na branku: 40:46, vyloučení: 5:4, přesilovky: 4:5, využití přesilovek: 0:1.

Team Czech Republic se v semifinále utkal s Kanadou. Do utkání vstoupili lépe kanadští hráči, kteří se už v první třetině radovali ze vstřelené branky, ta ale kvůli ofsajdu nebyla uznána. Skóre se jim ale podařilo otevřít v osmnácté minutě, Procházka pak ve třetí části srovnal. V základní hrací době se už nikdo neprosadil a o vítězi rozhodlo prodloužení, kde Phair poslal kanadský tým do finále.

Utkání o 5. místo - muži

Central Bohemia vs. Czech Republic 2:3p (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Rosůlek (Bušek), 25. Kubeš (Gotthard, Chmel) - 2. Příhoda (Čapek, Kvasnička), 18. Příhoda (Kvasnička), 42. Pasčenko.

Střely na branku: 27:20, vyloučení: 5.0, přesilovky: 0:5, využití přesilovek: 0:0.

V souboji o páté místo se utkal tým Central Bohemia s druhým celkem České republiky. Ten šel do vedení už ve druhé minutě, v první třetině se ale ještě mužstvu Central Bohemia podařilo vyrovnat. Ve druhé části už ale měl tým České republiky vedení zpět. Jen šest vteřin po začátku třetí třetiny srovnal Kubeš a nerozhodný stav vydržel až do konce třetí části. V prodloužení pak rozhodl o lepším umístění České republiky Pasčenko.

Semifinále - ženy

Team USA vs. Czech Republic 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Southgate (Stewart), 21. Dixon (O’Halloran), 30. Busch.

Ženský tým v semifinále bojoval s USA. Americké hráčky se dostaly do vedení v páté minutě, ve druhé části pak náskok navýšily. Českým hokejbalistkám se nedařilo prostřelit americkou brankářku, naopak ve třetině třetině  Spojené státy americké zapsaly další gól. Český tým se ani jednou neprosadil a čeká ho zápas o bronzové medaile.