1. liga

V 1. Lize uvidíme staronové celky! Kdo v tomto ročníku bude bojovat o postup do Extraligy?

Druhá nejvyšší hokejbalová soutěž zná svůj systém i účastníky! Základní část bude opět rozdělena do východní a západní divize, ve kterých týmy budou bojovat o postup do play off. V něm však přijde změna! Dojde i na předkolo play off a prolínání divizí! Kdo vybojuje Extraligu v tomto ročníku?

Divize Východ

Na východní straně republiky budou zápolit prvoligové stálice, jako jsou SK Kometa Polička, HBK Bulldogs Brno a  HBC Malenovice. Svou další sezónu v 1. Lize přidají Ježci z Heřmanova Městce a mladíci z rezervy HBC Pardubice. Do Východní divize nově postoupili Tygři z Mladé Boleslavi, kteří vyhráli 2. Ligu ve středních Čechách a chtějí zkusit své štěstí o soutěž výše. Z Extraligy se do 1. Ligy propadlo pražské KOVO! Jakými výkony se budou prezentovat středočeské celky? Budou stačit na špičku tabulky? A kdo si vybojuje nejlepší postavení pro play off? Bude KOVO sahat po návratu do nejvyšší soutěže? Z této divize 1. Ligu opustil tým HBC Svítkov Stars. Který si vybojoval v loňské sezóně postup. V soutěži už neuvidíme ani Hodonín.

Divize Západ

V Západní divizi bude 8 celků, mezi které se z loňské sezóny řadí Vlčí Smečka Ústí nad Labem, SK Pedagog České Budějovice, SK Suchdol nad Lužnicí, HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem a HBC Nové Strašecí. S těmito mužstvy změří nově své síly Kelti z Berouna, rezerva extraligové Plzně a tým TJ Blatná Datels. Datlové opanovali s velkou parádou druhou ligu na západě Čech, přičemž skvělé výsledky v loňské sezóně zažili i v Českém poháru! Jak se budou prezentovat v premiérové sezóně 1. Ligy? Bude Vlčí Smečka opět nekompromisní a ukáže svou sílu? A kdo z těchto 8 týmů postoupí do vyřazovací části? Tuto divizi opustil „B“ tým dobřanských Šneků a stálice z Prachatic, která vyrazila do Extraligy!


Propozice soutěže

Základní část proběhne ve dvou divizích. Ve východní bude 7 a v západní 8 týmů. Mančafty odehrají základní část dvoukolově každý s každým, přičemž poté dojde na "nadstavbu" ve formě bonusového kola. Stejně jak tomu bylo v loňské sezóně. V minulém ročníku 1. Ligy se čtvrtfinále play off losovalo napříč divizemi a poté se řešil celkový počet bodů, teď tomu bude jinak. První dva týmy z obou divizí budou mít výhodu přímého postupu do čtvrtfinále a celky na třetím až šestém místě si to v divizi rozdají o postup do dalšího kola. V něm se poté divize již promíchají podle loňského formátu. V semifinále a finále se dvojice utvoří podle získaných bodů. Kdo opanuje letošní ročník 1. Ligy?  Koho tipujete na vítěze základních částí v obou divizích?

V propozicích se také píše, že v play off může za tým nastoupit pouze hráč, který v základní části odehrál alespoň 30 % utkání. To platí i pro předkolo play off. Dojde také na baráž do 1. Ligy, která se bude týkat posledních týmů v divizi, pokud budou mít vítězové 2. Lig zájem o postup.

Tabulka 1. Liga

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
Ježci Heřmanův...
3 20:5 9
2.
HBK Bulldogs Brno
3 7:6 3
3.
HBC Pardubice B
2 6:6 3
4.
HBC Tygři Mladá...
1 4:3 3
5.
SK Kometa Polička
1 3:2 3
6.
TJ KOVO Praha
2 5:11 0
7.
HBC Malenovice
2 4:16 0