Extraliga

Rozdíl mezi 1. Ligou a Extraligou bude obrovský, vysvětluje Matyáš Bláha

Matyáš Bláha patří k největším talentům českého hokejbalu. V minulé sezóně se dokázal definitivně prosadit do A týmu Svítkov Stars a pomohl tak pardubickému klubu k postupu do Extraligy. V rozhovoru pro Hokejbal.cz se svítkovský útočník vrátil k minulé sezóně, mluvil o ambicích Svítkova v Extralize.

Minulá sezóna byla jednoznačně ta nejlepší, kterou jsem v životě odehrál

Matyáši, v loňské sezóně jsi výraznou měrou pomohl Svítkovu k postupu do Extraligy. Byla to zatím nejlepší sezóna, kterou jsi ve Svítkově zažil?

Minulá sezóna byla jednoznačně ta nejlepší, kterou jsem v životě odehrál. Po zimní pauze si všechno neskutečně dobře sedlo. Potom už to byla jenom jízda, kterou jsme dotáhli až k titulu v 1. Lize.

Tobě se ta minulá sezóna velmi povedla. V základní části 1. Ligy jsi nasbíral 21 (8+13) a v play-off 14 kanadských bodů (8+6). Jak hodnotíš sezónu z osobní stránky? Čekal jsi, že se staneš jedním z lídrů týmu?

Po individuální stránce byla předchozí sezóna dobrá a rozhodně ji hodnotím pozitivně. Neřekl bych, že jsem byl jedním z lídrů týmu. Každý z nás měl výbornou formu. I díky tomu, že se dařilo mým spoluhráčům, se bodově dařilo také mně.

V příští sezóně si tedy ve Svítkově zahraješ Extraligu. Co to pro Tebe znamená?

Hrát Extraligu ve Svítkově byl můj sen a hlavní cíl už od doby, kdy jsem začal s A-týmem Stars trénovat. Teď se to splní a já se na to moc těším.

V čem bude podle Tebe hlavní rozdíl mezi 1. Ligou a Extraligou?

Ten rozdíl bude celkově obrovský. Největší bude nejspíš nejen ve fyzické, ale i v celkové připravenosti hráčů. Bude to zkrátka o level výš.

Jakým hokejbalem se bude Svítkov prezentovat v nejvyšší české hokejbalové soutěži? Autor fotky: Štefan Havran.

Věřím, že v příští sezóně Extraligu udržíme

S jakými ambicemi do Extraligy Svítkov půjde?

První sezóna bude pravděpodobně o tom, abychom nasbírali co nejvíce zkušeností do dalších sezón. Věřím, že v příští sezóně Extraligu udržíme a zahrajeme si ji i v dalších letech.

Ty budeš zároveň nastupovat za svítkovskou juniorku. Jaké jsou ambice Svítkova v této kategorii po týmové stránce?

V juniorce se nám letos sešly velmi silné ročníky. Já doufám, že znovu budeme hrát o nejvyšší příčky. Tým na to rozhodně máme.

Jaké máš osobní cíle na příští sezónu?

V příští sezóně se chci hlavně co nejvíce prosazovat v Extralize. Také bych se rád dostal do výběru reprezentace do 20 let a konečně tak zažil nějaký velký mezinárodní turnaj.

Svítkov porazil ve finále 1. Ligy Vlčí Smečku ve 4 zápasech! Jak ale bude stačit na špičku Extraligy? Zdroj fotky: redakce.

Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HC Kert Park Praha
4 21:12 9
2.
SK Hokejbal Letohrad
4 16:10 9
3.
HBC Svítkov Stars...
3 16:4 7
4.
HbK Karviná
3 12:6 7
5.
Elba DDM Ústí nad...
5 12:14 6
6.
HBC Pardubice
3 6:6 6
7.
HBC Plzeň
3 7:11 4
8.
HBC Prachatice
3 7:8 4
9.
HBC Kladno
3 6:9 4
10.
TJ Snack Dobřany
3 6:14 4
11.
HBC Hostivař
4 10:20 3
12.
HBC Hradec...
4 8:13 0