Turnaje

Opět tu je turnaj O pohár města Nového Strašecí, který můžete sledovat již tuto sobotu!

Rok se s rokem sešel a v Novém Strašecí opět pořádají tradiční turnaj o Pohár města. Na této akci se představí mnoho zajímavých účastníků, přičemž uvidíme i extraligového zástupce z Hradce Králové! Zajisté bude k vidění kvalitní hokejbal, ale kdo celý turnaj opanuje?

Na turnaj se podařilo dostat 6 týmů, které jsou po třech rozděleny do dvou skupin! Turnaj započne prvním zápasem již v 9 hodin, přičemž finále se odehraje o půl sedmé večer! Celý program naleznete níže! Výsledky celého turnaje můžete online sledovat ZDE!

Skupina A

Ve skupině A se představí prvoligoví Ještěři, kteří budou obhajovat loňský titul. Loni Ještěři poskládali tým, jenž doplnil například reprezentant Jan Pospíšil. S jakou sestavou přijedou Severočeši letos? Ještěři v 1. Lize postoupili do play off, ve kterém prohráli s poličskou Kometou. Jak pro ně skončí tento turnaj? Podaří se jim obhájit titul?

Dalším tradičním účastníkem turnaje je HBC Dandy Malé Březno. Při dvou předchozích účastech se tento severočeský celek dostal vždy do finále, přičemž Malé Březno ani jednou nedosáhlo na zlaté medaile. Prvním rokem podlehlo domácímu Novému Strašecí a další rok byli hokejbalisté z Malého Března krátcí právě na Ještěry. Jak dopadne turnaj do třetice pro tento tým?

Klub, který na tomto turnaji ještě nestartoval, je jihočeský Pedagog, který se v loňském ročníku 1. Ligy představil na výbornou. Na tomto turnaji se Jihočeši určitě neztratí. Pedagog přijede do středních Čech v zajímavé, a hlavně talentované sestavě, jak daleko Jihočeši dojdou?

Rozpis turnaje O pohár města Nové Strašecí. Zdroj fotky: HBC Nové Strašecí.

Skupina B

Ve skupině B bude bojovat domácí celek z Nového Strašecí, který se připravuje na další sezónu v 1. Lize, přičemž ta loňská Středočechům moc nevyšla. Domácí klub dá možnost všem hráčům ze širšího kádru, čímž zúží svůj tým na další sezónu v 1. Lize! Domácí hokejbalisté to však ve své skupině nebudou mít jednoduché, protože je čeká extraligový a nově prvoligový soupeř z Blatné!

Datlové z Blatné vyhráli 2. Ligu na západě Čech, čímž si zajistili postup do 1. Ligy, kde se nově budou v základní části potkávat právě s Novým Strašecím. Bude to tedy pro ně malá prověrka, jak si na turnaji i v 1. Lize povedou?

Největším favoritem klání je HBC Hradec Králové 1988, který se na turnaj vrací po 10 letech. Při své poslední účasti Východočeši prohráli ve finále s výběrem reprezentace ČR. Piráti v Extralize udrželi svou příslušnost a teď se snaží najít cestu z krize, které by je měla dovést do play off. S čím přijedou na Kocourek a jakou formu ukáží?

Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HC Kert Park Praha
4 21:12 9
2.
SK Hokejbal Letohrad
4 16:10 9
3.
HBC Svítkov Stars...
3 16:4 7
4.
HbK Karviná
3 12:6 7
5.
Elba DDM Ústí nad...
5 12:14 6
6.
HBC Pardubice
3 6:6 6
7.
HBC Plzeň
3 7:11 4
8.
HBC Prachatice
3 7:8 4
9.
HBC Kladno
3 6:9 4
10.
TJ Snack Dobřany
3 6:14 4
11.
HBC Hostivař
4 10:20 3
12.
HBC Hradec...
4 8:13 0