CTM a HCŽ

Campy mládeže jsou minulostí. Mezinárodní účast byla dobrou zkušeností, pochvaluje si Butašová

Čtrnáct dnů uteklo jako voda a na třebovském zimním stadionu se vystřídalo přes dvě stovky hráčů a hráček nejen z České republiky. Jako trenérka se všech turnusů letošních CTM zúčastnila také Kristýna Butašová.

Šňůru CTM odstartoval camp nejmladší kategorie do třinácti let. „Na campu bylo mnoho nováčků a mladších dětí, což bylo i pro nás trenéry trochu složitější. Než si děti zvykly na režim campu. Ale musím kluky pochválit, i přes velké vedro, které v prvním týdnu panovalo, se snažili a byla u nich vidět chuť na sobě pracovat i přes letní prázdniny,“ říká Kristýna Butašová, která se zúčastnila jako trenérka všech kategorií.

Ve čtvrtek do České Třebové dorazily také dívky. Těch byla o něco menší skupina, byla za to doplněna i hráčky a trenéry z Velké Británie. Navázání spolupráce se těšilo úspěchu na obou stranách. „Ze začátku to bylo složitější, než jsem se trochu rozmluvila a člověk zjistil, že předávat pokyny při tréninku na hřišti do angličtiny není vůbec jednoduché. Ale myslím si, že jsme se s tím jak trenéři, tak hráči poprali na výbornou. Bylo hezké slyšet, jak dobře práci děláme a máme propracovanou přípravu na campu,“ pochvaluje si Kristýna.


Campy talentované mládeže se rok co rok posunují a rozšiřují i o mezinárodní účasti! Zdroj fotky: mladeznickyhokejbal.rajce.idnes.cz 

Snad bude do příštích let mezinárodní účast přibývat

Poslední skupinou byli hráči do šestnácti a osmnácti let. Na campu se trenéři zaměřili na složitější cvičení a snažili se hráčům předávat cenné informace, jak na sobě pracovat do budoucna. Ani ve starší kategorii nechyběla účast hráčů z jiných zemí. Kromě brankáře ze Švýcarska dorazila také  čtveřice hráčů ze Slovenska společně s trenérkou, která doplnila trenérský tým. „Mezinárodní účast na campu i ve starší kategorii byla další zkušeností, škoda jen, že ze Švýcarska dorazil brankář sám, snad do příštích let bude účastníků z jiných států přibývat," přeje si Butašová.

Letošní CTM jsou sice u konce, ale už teď je jasné, že příští ročník nebude dlouho na přípravy pro příští sezónu čekat. Už v sobotu 6.8.2022 startuje camp rozvoje dovedností, který se bude letos konat potřetí.

>>KOMPLETNÍ FOTOGALERIE Z CTM + HCŽ 2022<<

Tabulka CROSSDOCK Extraliga hokejbalu

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBC Hostivař
5 27:8 15
2.
Elba DDM Ústí nad...
7 29:16 12
3.
HBC Kladno
5 22:9 12
4.
HBC Svítkov Stars...
4 20:10 12
5.
HC Kert Park Praha
5 23:15 11
6.
SK Hokejbal Letohrad
4 9:7 9
7.
HBC Hradec...
6 9:15 9
8.
HbK Karviná
5 17:25 6
9.
HBC Plzeň
6 6:18 4
10.
HBC Prachatice
6 10:26 4
11.
TJ Snack Dobřany
5 8:20 2
12.
HBC Pardubice
6 13:24 0