Extraliga

Rád bych odehrál ještě pár sezón v české Extralize, říká po návratu Jakub Kolařík

Pět let strávil Jakub Kolařík ve Švýcarsku, nyní se vrací zpět. Hokejbalový útočník, který před odchodem hrál v Plzni, se ohlíží za letošní sezónou v Martigny. Letos se týmu nedařilo podle představ, je ale rád, že mu pomohl k záchraně v nejvyšší soutěži. Teď se těší na českou Extraligu.

Určitě si odnáším spoustu zážitků

Jakube, ve švýcarském Martigny jste letos odehrál už pátou sezónu, v play out jste byl nejlepším střelcem. Jak se ohlížíte za letošním ročníkem?

Letošní ročník byl hrozný. Na ten ani vzpomínat nechci, protože celou sezónu jsme se potýkali s problémy uvnitř týmu. Vedení nám vyměnilo třikrát trenéry a pořád hledali chyby jinde, než kde skutečně byly. Na tréninky jsme se scházeli v sedmi až osmi lidech a v takovém počtu se těžko dá něco natrénovat. Bohužel ti, co na tréninky nechodili, věděli, že zápasy budou hrát i tak, protože nás nebylo dost a chyběla konkurence uvnitř týmu, a to vidím jako příčinu toho, že jsme v základní části vyhráli pouze dva zápasy a po právu jsme šli do play out. Být nejlepším střelcem v play out je jako být jednooký král mezi slepými, ale nakonec jsem rád, že jsem klukům nějakým způsobem pomohl udržet nejvyšší švýcarskou soutěž, kterou budou hrát i následující sezónu a doufám, že se jim bude dařit mnohem více než v té poslední.

Po pěti letech jste se rozhodl ve Švýcarsku skončit a vrátit do Česka. Co rozhodlo o Vašem návratu?

Těch pět let ve Švýcarsku bylo dostačujících. Spousta kluků po poslední sezóně skončila a tým bude teď procházet obměnou, a to včetně vedení, se kterým jsem si ke konci sezóny upřímně ani moc nesedl. Navíc věk se také nedá zastavit a rád bych odehrál ještě pár sezón v české Extralize. A je v tom i mnoho osobních důvodů.

Ze Švýcarska si určitě odnesete hodně zážitků. Na co budete nejvíce vzpomínat ze své kariéry v Martigny?

Určitě si odnáším spoustu zážitků, jak krásných, tak i těch horších, které k životu ale také patří. Asi největší zážitek byl, když se nám podařilo se probojovat do Final Four Švýcarského poháru, kde jsme ale nestačili na tým Oberwil Rebels. Pro mě osobně byl i zážitek, kdy jsme postoupili do semifinále play off, kde jsme narazili opět na Oberwil, který v danou sezónu neprohrál jediný zápas a my u nich prohráli 2:3, když jsme ještě v poslední minutě nastřelili tyčku a místní publikum společně s hráči nám zatleskalo za předvedený výkon.


Jakub Kolařík patřil v Martigny mezi nejlepší hráče švýcarské nejvyšší soutěže NLA! Zdroj fotky: SHC Martigny.

Všichni hráli pro stejný cíl

O minulém víkendu jste se s týmem DEMI 92 představil na Turnaji Zdeňka Mužíka v Plzni. S mužstvem jste turnaj vyhráli. Jak jste si ho užil?

Turnaj jsem si užil náramně! Byl opět zorganizován od A do Z, počasí vyšlo skvěle, že nám nepršelo. Zápasy měly náboj, některé momenty sice byly zbytečně až moc vyhrocené, ale i to k tomu patří. Navíc se nám konečně podařilo získat zlatou placku nahoru pro Kubu a tím uctít jeho památku, za což jsem nesmírně rád!

Tým byl tvořený především plzeňskými hráči, se kterými jste dříve hrál. Jaké to pro Vás bylo, si s nimi po delší době zase zahrát?

Máte pravdu, se všemi kluky z týmu jsem historicky působil v HBC Plzeň, ať už v dorostu nebo později v A týmu. Zahrát si opět s nimi je vždy radost. Máme super partu, která je složená hlavně z kamarádů a kluků, kteří Kubu dobře znali, takže všichni hráli pro stejný cíl a pro radost a taky i pro žízeň (smích). Jsem moc rád, že zrovna tahle banda veteránů (smích) na konci turnaje zvedla pohár nad hlavu!

Nyní máte chvíli pauzu. Těšíte se už na další sezónu? S čím do ní budete vstupovat?

Určitě se těším! Přeci jen budu hrát opět na plastovém povrchu, který se s asfaltovým povrchem nedá vůbec srovnat. Další bonus je technická úroveň hokejbalu v České republice, je mnohem techničtější a řekl bych i koukatelnější. Vstupovat do ní budu chtít určitě s tím, abych co nejvíce pomohl týmu k nejvyššímu úspěchu a snažil se i pomoct mladším hráčům v některých věcech, protože už mi přeci jen není 22 let (smích).


Během minulé sezóny se Jakub Kolařík objevil v dresu Plzně, kde po anulované sezóně ve Švýcarsku pomáhal Mečounům. Autor fotky: Milan Podpera.

Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HC Kert Park Praha
0 0:0 0
2.
HBC Kladno
0 0:0 0
3.
HBC Pardubice
0 0:0 0
4.
HBC Hradec...
0 0:0 0
5.
HbK Karviná
0 0:0 0
6.
SK Hokejbal Letohrad
0 0:0 0
7.
HBC Plzeň
0 0:0 0
8.
TJ Snack Dobřany
0 0:0 0
9.
Elba DDM Ústí nad...
0 0:0 0
10.
HBC Hostivař
0 0:0 0
11.
HBC Svítkov Stars...
0 0:0 0
12.
HBC Prachatice
0 0:0 0