1. liga

Svítkov a Pedagog na úvod semifinále vykradly hřiště vítězů základní části! Stav sérií je ale vyrovnaný

V 1. Lize se rozběhlo semifinále, ve kterém šli favorité z Ústí nad Labem na českobudějovický Pedagog a papírově favorizovaná Polička proti pardubickému Svítkovu. Sobotní duely však ovládly hostující celky! Kometa i Vlčí Smečka v neděli nastoupily v jiném rozpoložení a dokázaly série vyrovnat!


Semifinálové série play off

Pedagog překvapil! V neděli se Smečka ukázala v plné síle!

Sobota 21. května 2022

Vlčí Smečka Ústí nad Labem vs. SK Pedagog České Budějovice 1:2pp (0:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 35. Baxa (Faigl, Tůma) – 15. Bárta A. (Nýdl), 49. Malecha (Ruso).

Střely na branku: 29:25, vyloučení: 1:1, přesilovky: 1:1, využití přesilovek: 0:1, v oslabení: 0:0.

Zápas začal ve velkém tempu, kdy se domácí začali lehce tlačit do soupeřova obranného pásma, ale žádné větší střelecké možnosti si Vlčí Smečka nevybojovala. Outsider z Českých Budějovic avšak svému soupeři oplácel stejnou mincí. Domácí byli zaskočeni hrou hostů, z čehož vyplynulo vyloučení Topola v čase 14:39 za podražení. Pedagogu stačilo pouhých 9 vteřin, aby tuto početní výhodu využil Adam Bárta po nahrávce Nýdla. Tento gól do kabiny Českým Budějovicím velmi pomohl do druhé třetiny. V ní se snažil domácí celek o vyrovnání, ale hostující gólman byl k nepřekonání. Šance Pedagogu musela hasit i Vlčí Smečka, která i po dvou třetinách dotahovala. Vyrovnání přišlo v čase 34:12, kdy střeleckou pozici využil Baxa. Vyrovnaná bitva došla až do prodloužení, v němž Malecha zařídil první bod pro jihočeský celek.

Neděle 22. května 2022

Vlčí Smečka Ústí nad Labem vs. SK Pedagog České Budějovice 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Baxa (Michajličenko), 10. Kuchynka (Navarra), 38. Macek (Škurla, Řehoř) – 24. Bárta O. (Nýdl).

Střely na branku: 21:19, vyloučení: 9:10, přesilovky: 5:3, využití přesilovek: 0:0, v oslabení: 0:0, diváků: 55.

Nedělní duel se odvíjel úplně jinak. Úvodní tlak Vlčí Smečka oproti sobotnímu duelu využila perfektně. Nejdřív svou šanci ve 3. minutě proměnil Baxa a asi o 7 minut déle již domácí vedli 2:0 zásluhou Kuchynky. Jihočeši tak úvodní třetinu vůbec nezvládli. V prostřední třetině se Pedagog snažil ohrozit soupeřovu branku, ale všechny pokusy skončily na ústeckém gólmanovi, ale jeden se přeci ujal. Ondřej Bárta společně s Janem Nýdlem snížili, ale druhá perioda nic dalšího nepřinesla. V poslední třetině se ukázala zkušenost Vlčí Smečky, která místy měla problémy, ale v čase 37:22 ji uklidnil Macek gólem na 3:1. Pedagog se snažil veškerými prostředky srovnat, ale bylo to marné. Téměř na konci zápasu dostal ústecký Loukota dvakrát trest 5+OK za krosček a hrubost. V pěstním souboji si to rozdal s Adamem Bártou, který byl potrestán stejně. Na výsledku se však nic nezměnilo.

Svítkov ovládl sobotní duel! Kometa však bojovností vyrovnala

Sobota 21. května 2022

SK Kometa Polička vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Tobiáš J. (Augustin) – 15. Bláha, 23. Matýs (Zeman), 24. Waber (Šimůnek, Král), 42. Matýs (Waber).

Střely na branku: 33:27, vyloučení: 10:9, přesilovky: 7:6, využití přesilovek: 0:2, v oslabení: 0:0, diváků: 100.

Východočeské derby mělo již v sobotu velký náboj. Oba týmy hýřily pohybem, Jiří Tobiáš přijal v mezikruží pas od Augustina a Polička šla do vedení. Těsný náskok si Polička střežila velmi pečlivě, dokonce ubránila minutovou početní nevýhodu tří proti pěti. Avšak v 15. minutě se Kometa opět bránila v oslabení. Zdálo se, že se nemůže nic stát. Poličský bek měl spoustu času na vyhození, míček mu ale sklouznul z hole a jeho lob skončil uprostřed hřiště u Bláhy, který vyrovnal a vliv Svítkovu krev do žil.

V prostřední periodě začali pardubičtí hokejbalisté Kometu přečíslovat a tvořit si nebezpečné šance. Jeden z protiútoků využil Matýs. Zeman proběhl podél mantinelu až za branku, kde do protipohybu obránce vracel balónek. Matýs poté zakončil mezi nohy. Zaskočená Kometa dostala další ránu o minutu později, když navyšoval Waber po nenápadné akci. Kometa po těchto gólech dostala možnost přesilové hry 5 na 3, v ní ale domácí nedokázali najít tu správnou možnost ke střele a Svítkov ji v klidu přečkal.

Poslední perioda se nesla v duchu pardubické defenzivy a protiútoků. Kometa se snažila dobývat pardubickou branku, ale marně. Hřebíček do poličské rakve vtloukl Matýs - dostal nahrávku od Wabera, který vybojoval balónek v rohu. Osamocený Matýs tak neměl problém skórovat. Kometa nedokázala snížit ani v početních výhodách na konci duelu, a navíc dostala dva desetiminutové tresty za nadávky.

Neděle 1. května 2022

SK Kometa Polička vs. HBC Svítkov Stars Pardubice 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Štefka M. (Havlík, Tobiáš O.), 27. Tobiáš O. (Augustin) – 15. Kucharčík (Čejka).

Střely na branku: 36:32, vyloučení: 3:4, přesilovky: 2:2, využití přesilovek: 1:0, v oslabení: 0:0, diváků: 100.

Druhý semifinálový zápas začal v podobném tempu jako ten sobotní. Kometa se ihned hrnula do útočného pásma Pardubic, ale veškeré projektily skončily na svítkovském gólmanovi. I hostující celek dokázal pohrozit svou ofenzivní silou, ale dvě střely do prázdné branky od Matýse neuvěřitelně zlikvidoval Novák. Tyto fantastické zákroky předváděl celý zápas, což Kometě více než pomohlo. Pardubice v první třetině dokonce trefily tyč, ale i přesto šly do vedení. V čase 14:33 se podél mantinelu z rohu vytočil Kucharčík, který nenápadnou střelou vymetl bližší šibenici poličské branky.

Do druhé části vstoupili domácí lépe. Forčekink Komety působil hostům potíže, ti hrozili opět z protiútoků. Šimůnek v jednom z nich trefil tyč. To stejné se povedlo Královi, ale gól padl na opačné straně. Dobrého napadání využil Matěj Štefka, jemuž střeleckou pozici vybojoval Havlík. Velkou chybu udělali hosté v čase 24:30, kdy se nechali vyloučit Kucharčík a Šimůnek. Vypadalo to, že dvojnásobnou přesilovku domácí nevyužijí, ale střela Hejtmánka se odrazila k Augustinovi, který poslal nahrávku skrz brankoviště, a Ondřej Tobiáš to měl jednoduché. V posledním dějství Kometa vsadila vše na zabezpečenou obranu a dobrý forčekink, což se povedlo. Na konci duelu zkusil trenér Kopečný hru v šesti, ale i v ní Kometa obstála.


Tabulka 1. Liga

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
SK Kometa Polička
18 84:37 38
2.
HBK Bulldogs Brno
18 61:41 35
3.
HBC Svítkov Stars...
18 75:59 33
4.
HBC Pardubice B
18 62:63 31
5.
Ježci Heřmanův...
18 71:65 25
6.
HBC Malenovice
18 58:87 14
7.
HBC Hodonín
18 27:86 13