Plzeň extraligová i v příští sezóně! KOVO se s nejvyšší soutěží loučí po dvou domácích porážkách

O víkendu 14. – 15. května se definitivně rozhodlo o tom, kdo sestoupí z Extraligy do 1. Ligy. Plzeň si v Praze na Palmovce dvakrát poradila s KOVEM, v každém utkání obdržela jen jednu branku a západočeský soubor tak zaslouženě udržel extraligovou příslušnost.

3. utkání série 2. kola play down:

TJ KOVO Praha vs. HBC Plzeň 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 45. Poljak (Kejdana, Pírek) – 20. Gřonka (Poláček), 31. Kejř (Vobruba, Benedikt O.), 35. Vobruba (Hanuš, Benedikt O.).

Střely: 21:29, vyloučení: 4:1, přesilovky: 1:4, využití přesilovek: 0:0, v oslabení: 0:0, diváků: 58.

Stav série: 2:1 (1:5, 7:4, 3:1)

V první třetině třetího utkání série o záchranu Extraligy se nic významného nestalo. Oba celky hrály ukázněně bez vyloučení a poctivě čekaly na chybu svého oponenta. Necelých 5 minut po začátku druhé periody vstřelil důležitou branku Petr Gřonka, jenž poslal Plzeň do jednobrankového vedení – 0:1. Následoval lítý boj z obou stran, ale diváci už v prostřední části branku neviděli. Ta přišla 22 vteřin po úvodním vhazování třetí třetiny, Ondřej Kejř poslal Mečouny do dvoubrankového vedení a s KOVEM to nevypadalo ani trochu dobře, navíc, když se ve 32. minutě nechal vyloučit domácí Pírek za nebezpečnou hru vysokou holí – 0:2. Těsně po konci přesilové hry se Plzeň dočkala pojistky z hole Jakuba Vobruby – 0:3. KOVO bojovalo se ctí až do samotného konce a přineslo mu to gólový úspěch Jana Poljaka – 1:3. Více už Pražané ale stihnout nemohli a dostali se do svízelné situace.

4. utkání série 2. kola play down:

TJ KOVO Praha vs. HBC Plzeň 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 44. Ruda (Faktor) – 14. Lokajíček (Vobruba, Kejř O.), 24. Kejř O. (Benedikt J., Vágner), 28. Kejř O. (Hanuš), 43. Benedikt J. (Lokajíček), 45. Kejř O. (Hanuš).

Konečný stav série: 1:3 (5:1, 4:7, 1:3, 1:5)

Úvodní část utkání přinesla urputný hokejbal. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, Pražané v 6. minutě nevyužili početní převahu, to se ale povedlo hostujícímu celku, když na konci přesilovkové akce stál Vít Lokajíček – 0:1. První polovinu druhé třetiny poznamenala série vyloučení, a to především na straně domácího KOVA. Plzeň toho opět využila a ve 24. minutě zvedal ruce nad hlavu Ondřej Kejř, jenž jako nejzkušenější hráč Plzně jasně nasměroval Západočechy za vítězstvím – 0:2. O pár minut později to totiž byl opět Ondřej Kejř, který zvyšoval už na rozdíl tří gólů – 0:3.

Závěrečná část přinesla potvrzení záchrany nejvyšší soutěže i pro další ročník pro Plzeň. Ta využila dlouhotrvající přesilovou hru po vyloučení Kejdany na 5+OK a autorem gólu byl další velezkušený plejer Mečounů Jiří Benedikt – 0:4. To už bylo jasné, že dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou je nad síly Pražanů se zápasem ještě něco udělat, i když se Tomáš Ruda minutu a půl před koncem utkání prosadil a snížil na 1:4. O pár chvil později ale přišla definitivní tečka za čtvrtým utkáním 2. kola play down z hole Ondřeje Kejře – 1:5. Plzeň si tak i v příštím ročníku po zásluze zahraje Extraligu, na KOVO čeká účast v 1. Lize.