Známe oba finalisty! O titul se popere Kert Park s Kladnem, které zářilo před kamerami O2 TV sport

Obě semifinále se rozhodla v nejkratší možné době. První dva celky ze základní části vybojovaly na svém hřišti dvě vítězství. Pražský celek rozhodl třetí zápas až v samém závěru, nad Mostem vyhrál 2:1. Pardubice na konci zabraly, ale Kladno dvakrát trefilo prázdnou bránu a náskok si uhlídalo.

HBC Most vs. HC Kert Park Praha 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Král (Šimeček) – 15. Novák (Zvonek, Kruček J.), 43. Danko (Lhota L.).

Střely na branku: 26:28, vyloučení: 2:3, přesilovky: 3:2, využití přesilovek: 1:1, v oslabení: 0:0, diváků: 39.

Konečný stav série 0:3.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří potřebovali s nepříznivým stavem série něco udělat. Ve třinácté minutě využil přesilovou hru Zdeněk Král. Ale také Most nabídl svému soupeři početní výhodu, ani Kert Park nabídkou nepohrdl a před první sirénou srovnal Patrik Novák na 1:1. Vyrovnaný stav platil až do úplného závěru zápasu, kdy se po dlouhé době diváci dočkali dalšího gólu. Tři minuty před koncem otočil skóre ve prospěch hostů Petr Danko, a nakonec se jednalo o zásah vítězný. Hosté udrželi těsný náskok až do konce a vybojovali postup do finále.

HBC Pardubice vs. HBC Kladno 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 42. Zajíček (Kubeš), 43. Langr (Filip, Vlasák) – 12. Kubík (Barnošák), 17. Schnaubelt, 41. Kubík, 43. Pražák.

Kladno nechtělo nic podcenit a vývoj zápasu si snažilo hlídat od začátku. Ve dvanácté minutě se do černého trefil Adam Kubík, o pět minut později se prosadil při vlastním oslabení Milan Schnaubelt a Kladno svému soupeři opět odskočilo. Pardubice nic nevzdávaly a ve třetí třetině brzy zkusily hru bez brankáře. Tu však potrestal svojí druhou brankou v zápase Adam Kubík a domácí již ztráceli tři zásahy. I přesto se jim závěr zápasu povedl. Nejprve se radoval Tomáš Zajíček a po něm při přesilové hře Nicolas Langr a hosté se najednou museli o výsledek bát. Poslední gól ale přidalo opět Kladno, které podruhé trefilo odkrytou klec a mohlo se radovat ze třetího vítězství.