1. liga

Svítkov vyřadil ve čtvrtfinále Suchdol! Přes Poličku máme šanci postoupit, vyhlíží semifinále Kábrt

Prvoligovému Svítkovu se podařilo postoupit do semifinále 1. Ligy přes jihočeský Suchdol, který jej v minulém roce porazil ve finále. Pardubickým protivníkem za postupem do Extraligy v semifinále bude poličská Kometa. Jak se na toto střetnutí těší Matěj Kábrt? Který celek bude mít navrch?

V týmu panuje výborná atmosféra

Matěji, dokázali jste se Svítkovem postoupit do semifinále 1. Ligy! Jak Vás to těší? V týmu musí panovat dobrá nálada.

Určitě mě to těší, že jsme postoupili do semifinále přes Suchdol, který není lehký soupeř. Díky tomu, že jsme porazili takto v sérii Suchdol, panuje výborná atmosféra v týmu.

Ve čtvrtfinále jste porazili jihočeský Suchdol. Na hřišti soupeře jste dokázali první zápas jednoznačně vyhrát, ale ten druhý jste prohráli. Jaké byly zápasy v Suchdole?

Pro mě osobně byly těžší zápasy v Suchdole, kde nejste na domácí půdě a nevíte, co máte čekat první zápas.

Na domácím hřišti jste však excelovali a Suchdol jste přímo přejeli! Který víkend pro vás byl náročnější?

V prvním zápase jsme dominovali a k ničemu Suchdol nepouštěli. Bohužel druhý zápas jsme udělali pár chyb, které nás stály výhru.


Semifinálové série startují dle propozic soutěže a dohody klubů až v sobotu 21.5.2022 na půdách Vlčí smečky z Ústí nad Labem a Poličky.

Věřím, že Poličku můžeme vyřadit!

Vám se jako mladému hráči velmi dařilo, jak náročné je hrát play off 1. Ligy? Nepociťujete nervozitu?

Už jsem zvyklý hrát za chlapy a každým zápasem se posouvám dál, nervozitu nepociťuju. Je to moje první play off, tak si ho chci užít nejvíc, jak to jde.

Vy jste našli skvělou formu do play off. Také se vám obohatila soupiska o hradecké hráče či hokejové tváře. Jak do týmu všichni zapadli?

Tak přišlo pár lidí, ale všichni se znají, takže všichni do týmu zapadli dobře.

Teď vás v semifinále čeká souboj s Kometou, která vás ve čtvrtfinále, když jste na ni narazili, vždy vyřadila. Myslíte si, že se teď karta obrátí?

Já teď hraju za Svítkov druhou sezónu, takže jsem to nezažil, když se tohle stalo. Ale myslím si, že s týmem máme šanci postoupit přes Poličku.

Vy jste dokonce Poličku v sezóně dvakrát porazili. Budete chtít v této statistice pokračovat? A co postup do Extraligy? Věříte v něj?

Určitě budeme chtít pokračovat v této statistice. Ještě nás čeká dlouhá cesta do Extraligy, ale věřím v to, že to dotáhneme do šťastného konce a postoupíme.


Sedmnáctiletý útočník Matěj Kábrt si ve 4 duelech čtvrtfinále play off 1. Ligy připsal 3 kanadské body za 1 gól a 2 nahrávky! Autor fotky: Štefan Havran.

Tabulka 1. Liga

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
SK Kometa Polička
18 84:37 38
2.
HBK Bulldogs Brno
18 61:41 35
3.
HBC Svítkov Stars...
18 75:59 33
4.
HBC Pardubice B
18 62:63 31
5.
Ježci Heřmanův...
18 71:65 25
6.
HBC Malenovice
18 58:87 14
7.
HBC Hodonín
18 27:86 13