Extraliga

Máme cíl, za kterým se snažíme jít, hlásí po vyrovnání série play down Ondřej Benedikt

Plzeň šla do první série o sestup s Piráty z Hradce Králové, se kterými jí zápasy nevyšly. Podobně to vypadalo po prvním zápase s KOVEM, který Mečouni prohráli. Ondřej Benedikt a spol. ale zaveleli k obratu a Pražany v posledním zápase přestříleli! S čím pojede Plzeň do Prahy?

Není vůbec prostor koukat na to, zda soupeř posílil

Ondřeji, vám se série 1. kola play down proti Hradci Králové vůbec nepovedla. Prohráli jste ji 3:0 a bylo jasné, že budete mít ještě jednu šanci. Co vám tato série ukázala?

Řekl bych, že jedinou a velmi podstatnou věc nám přeci jen tato série ukázala, a to, že se neuvěřitelným způsobem nadřeme na každou jednu branku. Stálo nás mnoho sil uspět a vstřelit gól. Poměr šancí na jednu branku byl šílený a v tom byl ten nejpodstatnější rozdíl. Hokejbal je jednoduše o tom, kdo dá více branek a my neměli ani špetku štěstí, abychom v tomhle směru soupeře předčili. Je to smutné, protože výsledkově to vypadá jako jednoznačná záležitost, ale ve skutečnosti to tak nebylo. Všechny tři zápasy měly divákům co nabídnout a podle mě byly v mnoho aspektech velmi vyrovnané.

V rozhodující sérii teď bojujete s KOVEM, které na poslední sezónní zápasy posílilo. Nerozhodilo vás to?

V téhle časti soutěže už není vůbec prostor koukat na to, zda soupeř posílil či nikoliv. Hraje se jednoduše o všechno a tyhle okolnosti si nesmíme připouštět. Ať už za soupeře nastoupí ten či onen, my máme cíl, za kterým se snažíme jít.


Nebyli jsme schopni proměňovat šance

První duel vám asi nevyšel podle představ. Prohráli jste ho celkem 1:5...

Podle mě a věřím, že nejsem jediný, výsledek 1:5 absolutně neodpovídá obrazu hry. Od začátku jsme byli aktivnější, ale stalo se přesně to, co obvykle. Nebyli jsme schopni proměňovat vytvořené šance a soupeř to jednoduše dokázal využít a potrestat. Čím více jsme se snažili, tím více se nám nedařilo a pokračovalo to tak až do finálového hvizdu. Výsledné skóre samozřejmě hovoří jednoznačně, ale pro každého, kdo byl přítomen, to tak rozhodně nebylo.

V tomto prohraném duelu proti vám nastoupil Tomáš Šmerha, který hrál finále hokejové Extraligy za Spartu. Dokonce vstřelil hattrick. Jak náročné je to hrát proti profesionálnímu hokejistovi?

Za těch pár sezón, které jsem v hokejbale absolvoval, jsem se potkal se spoustou šikovných hráčů, kteří působili i v národním týmu a nepřijde mi, že bych teď zažil něco jiného. Tomáš je šikovný hráč, rychlé ruce, přesná střelba a je rozhodně oživením celé hry, ale pro mě je to pořád soupeř, kterému jednoduše nechci nechat kousek hřiště zadarmo a jestli hraje profesionální hokej nebo ne, pro mě situaci nijak nemění.


V neděli to byla ta Plzeň, kterou znám

Ve druhém zápase jste ale byli jiným týmem. Vy jste s Michalem Průchou zaveleli k vyrovnání série. Jste rád za stav 1:1?

Samozřejmě, že jsem rád za srovnání série, ale opravil bych Vaše tvrzení. Nebyl to jen Michal a já, kdo zavelel k vyrovnání, nýbrž spolupráce celého týmu, ze kterého bylo vidět, že chce bojovat a nehodlá se vzdát. V neděli to byla ta Plzeň, kterou znám a věřím, že právě tento zápas byl tím, který nám dodá sílu dojít k cíli.

Teď se série bude stěhovat do Prahy. Co od těchto zápasů čekáte a jaká bude příprava na ně?

Bohužel svou účast nemohu prozatím potvrdit, ale v téhle fázi soutěže už toho příliš nenatrénujete. Základem by měla být dostatečná regenerace a v rámci tréninku doladit poslední kousky celé skládačky. Pobavit se o chybách, které vedly k obdrženým brankám, zaměřit se na momenty, kde jsme sami sebe dostali pod tlak a podobně. Teď už fyzičku nikdo nedožene. Za mě by se rozhodně nemělo zapomínat na nastavení hlavy, jelikož se jedná o zápasy, kde nejde jen o fyzickou sílu či herní zdatnost, ale také o to, jak to má každý tým nastavené z hlediska psychiky.


Kdo zachrání Extraligu a kdo naopak sestoupí do 1. Ligy? Ondřej Benedikt (vlevo) získal v 5 duelech play down 3 kanadské body za 3 nahrávky. Autor fotky: Milan Podpera.


Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HC Kert Park Praha
22 113:60 55
2.
HBC Kladno
22 72:46 46
3.
HBC Pardubice
22 95:64 45
4.
HBC Most
22 63:50 45
5.
HbK Karviná
22 76:61 41
6.
SK Hokejbal Letohrad
22 68:70 33
7.
HBC Hostivař
22 86:95 32
8.
Elba DDM Ústí nad...
22 54:68 28
9.
TJ Snack Dobřany
22 59:71 22
10.
HBC Hradec...
22 58:77 21
11.
HBC Plzeň
22 54:81 19
12.
TJ KOVO Praha
22 32:87 9