Ženy

Prachatice v Lize žen válí! Moc rády bychom obhájily loňský titul, přeje si Martina Landová

Liga žen se také uchýlila k zimnímu spánku. V této lize máme dvě ženská mužstva, a to z Prachatic a z Písku. První zmíněný je na tom lépe, protože v tabulce přezimuje na 2. místě. Tahounkou týmu je Martina Landová, která sbírá body jak na běžícím páse! Čeho by chtěla v tomto ročníku dosáhnout?

Zbytečné ztráty dvou zápasů, mohly jsme vyhrát

Martino, odehrály jste ve své soutěži 9 zápasů, z nichž jste 7 duelů vyhrály a 2 prohrály. Panuje s výsledky a výkony spokojenost?

Tak samozřejmě, spokojenost a radost z výher je na místě, bohužel je škoda dvou prohraných zápasů, při kterých jsme měli obrovskou šanci je vyhrát. Byla to zbytečná ztráta pěti bodů, ale i to k hokejbalu patří.

Jaké jsou týmové cíle pro tuto sezónu? Pomýšlíte na celkové prvenství? V cestě vám stojí pouze Česká Třebová.

Moc rády bychom obhájily loňský titul. Nebude to vůbec jednoduché. Česká Třebová má kvalitní tým a myslím si, že zápasy proti nim nebudou tak snadné. Ale budeme se snažit obhájit první místo.

Vy se můžete jako druhá nejproduktivnější hráčka svého týmu zařadit mezi tahounky mužstva. Nasbírala jste totiž 19 bodů, jak se Vám to povedlo? Máte nějaké speciální tréninky?

Nasbírat tolik bodů by se mi nepodařilo bez mé spoluhráčky Míši Krásové, se kterou společně trénujeme v Suchdole nad Lužnicí. Obě víme, kam to té druhé přihrát a vytvořit si tím šance k zakončení. Samozřejmě body se sbírají snadno pouze se skvělým týmem a vzájemnou podporou, kterou my v Prachaticích máme.

Martina Landová (vlevo) při velké šanci v Lize žen! Autor fotky: Jana Nekolová.

Hlavně si teď chci užít klidné a pohodové Vánoce

Co budete muset zlepšit do jara? Padly jste neočekávaně s Plzní. Kde se stala chyba?

S Plzní to byl vyrovnaný zápas, chvíli jsme soupeřky přehrávaly, poté zas ony nás. Bohužel my jsme neproměňovaly šance, nepodařilo se nám vstřelit jediný gól. Zatímco plzeňské holky měly více štěstí a branku vstřelily. V dalším zápase proti Plzni jsme je potrestaly, vyhrály jsme 2:0 a vrátily jim to.

Na začátku prosince se měl konat reprezentační sraz žen, a Vy jste v nominaci nechyběla. Přeci jenom jste si o pozvánku svými výkony řekla.

Do nominace na reprezentační camp žen jsem se dostala, za což jsem ráda, ale kvůli covidovým opatřením se camp přesunul na leden.

Jak u Vás osobně bude probíhat zimní příprava? Máte nějaký plán?

Na zimu plánuji chodit běhat, občas si zajít do posilovny, pokud to čas umožní. Ale teď hlavně bych si chtěla užít klidné a pohodové Vánoce s rodinou.


Tabulka Liga žen

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
TJ Lokomotiva...
17 76:9 45
2.
HBC Prachatice
18 66:22 43
3.
HBC Svítkov Stars...
18 31:17 39
4.
HBK Kyjov
18 42:31 30
5.
HBC Plzeň-Litice
18 25:28 27
6.
SK Kelti 2008
18 16:28 21
7.
HBC Pardubice
18 12:65 8
8.
HC ŠD Písek
17 5:73 0