1. liga

Když vidím lépe postaveného hráče, tak přihraji, popisuje svou bilanci Tomáš Faigl

Být lídrem kanadského bodování celé 1. Ligy a vstřelit pouze dvě branky? Ano, i to je možné! Tomáš Faigl vévodí bodování s úžasnou bilancí dvou gólů a 25 asistencí! Tento nahrávač z Vlčí smečky se rozpovídal nejen o svém sportovním životě.

Předvedená hra má nedostatky

Tomáši, Vlkům se v 1. Lize mimořádně daří, čekal jste takovýto průběh?

Abych řekl pravdu, tak to asi nikdo nečekal, že z 10 zápasů v lize prohrajeme pouze jednou. 1. Liga je velice kvalitní soutěž, většina týmů má na střídavé starty hráče z Extraligy. Jsme rádi za to, jak se nám výsledkově daří, nicméně předvedená hra má pár nedostatků, na kterých musíme zapracovat.

V podzimní části jste prohráli pouze v Českých Budějovicích, proč zrovna tady to nevyšlo?

Na zápas nás jelo 12, vypadli nám 4 hráči základní sestavy. První dvě třetiny byly z naší strany velmi dobré, kdybychom přidali o jednu branku více, troufám si říct, že bychom si odvezli 3 body. Ve třetí třetině na nás domácí nastoupili, pomalu nás nepustili z pásma a na nás bylo vidět, že nám došla šťáva. Možná by zápasu remíza slušela, ale domácí v závěru skórovali a my jsme neměli čas zareagovat.


Tomáš Faigl vládne s 27 kanadskými body statistikám napříč oběma divizemi! Zdroj fotky: Adéla Zavadilová.

Branek nebylo nikdy více než přihrávek

Kanadské bodování vedete s neskutečnou bilancí 2+25, vždy jste byl spíš nahrávačem?

Nejspíš ano. Nikdy jsem snad neměl v sezóně víc gólů jak nahrávek, jak v hokeji, tak v hokejbale a jestli to bylo jednou, tak je to hodně. Není to tak, že bych nechtěl dávat góly, ale když vidím lépe postaveného hráče, tak nahraji. Mám větší radost, když dá gól kdokoliv z lajny nebo týmu než já, kolikrát je to ale kontraproduktivní.

Po průběhu sezóny nemůžete mít asi malé cíle, je to tak? Mluví se v kabině o titulu?

Radši nebudu říkat, o čem se mluví v kabině (smích). Asi budu mluvit za všechny, když řeknu, že po zimní části máme ty největší ambice. Ale pořád máme před sebou půlku soutěže a play off, které bude mnohem náročnější. Máme jeden společný cíl a za tím si jdeme.

Vy hrajete za Vlčí smečku, zároveň jste ve vedení Vlků, stejné dvě pozice zastáváte v druholigovém Dragons a ještě hrajete 2. Ligu ledního hokeje v Děčíně. To se snad nedá stíhat. Máte vůbec nějaký volný čas?

No, musím říct, že jsem rád za tu pauzu, co bude. Ve Vlčí smečce jsme na to čtyři a myslím si, že to funguje skvěle, v Dragons dá se říct taky, jen aby se nás scházelo na zápasy více, ale věřím, že se to na jaře zlepší. Hokej v Děčíně zabírá asi nejvíce času, působím tam už nějakou 10. sezónu a jsem na to už víceméně zvyklý.


Tabulka 1. Liga

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBC Tygři Mladá...
0 0:0 0
2.
TJ KOVO Praha
0 0:0 0
3.
HBC Pardubice B
0 0:0 0
4.
Ježci Heřmanův...
0 0:0 0
5.
HBC Malenovice
0 0:0 0
6.
HBK Bulldogs Brno
0 0:0 0
7.
SK Kometa Polička
0 0:0 0