Extraliga dorostu

Spokojenost je, ale cílem je titul, hodnotí podzimní část dorostenecký vládce statistik Filip Jedelský

Jeden z největších mládežnických talentů posledních sezón by mohl být určitě kladenský Filip Jedelský, který ve svých 15 letech nastupuje v Extralize dorostu a juniorů. V dorostenecké Extralize jednoznačně vládne všem individuálním statistikám.

Recept na produktivitu? Moji spoluhráči

Filipe, jak jste zatím spokojen s vývojem Extraligy dorostu?

Spokojenost samozřejmě je, ale cílem je titul. Poté to bude opravdová spokojenost, ale je před námi ještě celé jaro. Bude to dlouhá cesta.

V letošní sezóně se Vám osobně opět bodově daří, máte nějaký recept na produktivitu?

Největším receptem jsou moji spoluhráči v lajně. S Vojtou Velou i Jirkou Rodem se známe dlouho a na hřišti si hodně rozumíme. Taky se snažím dělat vše na sto procent, jak v zápase, tak v tréninku. Trochu mě mrzí, že mi to moc nepadá v Extralize juniorů, ale nejdůležitější jsou výsledky týmu.

Věkem jste stále dorostenec, ale víc zápasů jste letos odehrál v juniorské soutěži. Která kategorie je teda ta prioritní?

To nejde říct. V obou týmech je skvělá parta a kvalitní hráči. Když se budou zápasy krýt, rozhodování bude velice těžké.


Filip Jedelský odehrál za dorostence Kladna v letošním ročníku 9 zápasů, v nichž získal 37 kanadských bodů za 17 gólů a 20 nahrávek! Zdroj fotky: fcb HBC Kladno.

„A“ tým je můj hokejbalový cíl

Kromě bodů se Vám v minulém utkání přihodila nešťastná událost v podobě vyššího trestu. Co se stalo?

Hokejbal hraji od mala a nikdy jsem nedostal trest za zákeřný zákrok. Upřímně nevím, co jsem udělal. Ani diváci, ani hráči, kteří byli na tom zápase, to neví. Hráčka Prachatic ležela na zemi a já ji podle rozhodčího měl kopnout. Přitom se v klidu zvedla a hrála dál, za to já nemohl týmu pomoci. Kdybych to udělal, bylo by to opravdu nesportovní a sám bych si dal stopku na několik zápasů.

Stále se posouváte výš a výš, co se týče kategorií. Kdy plánujete vzít útokem Extraligu mužů?

Na to je ještě čas a záleží na trenérech „A“ týmu, zda-li mě budou chtít (smích). Musím jít postupně a řešit aktuální týmy, za které hraji. Je to rozhodně můj hokejbalový cíl. Mám určitě co zlepšovat.


Dorostenci Kladna přezimují na čele tabulky divize Západ!

Tabulka Extraliga dorostu

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBC Pardubice
0 0:0 0
2.
HBC Hostivař
0 0:0 0
3.
HBC Rangers Opočno
0 0:0 0
4.
HBC Svítkov Stars...
0 0:0 0
5.
HBK Kyjov
0 0:0 0
6.
Ježci Heřmanův...
0 0:0 0
7.
SK Rebel Praha
0 0:0 0
8.
TJ KOVO Praha
0 0:0 0
9.
TJ Sokol Poruba
0 0:0 0
10.
TJ Sršni Svitavy
0 0:0 0