Extraliga dorostu měla o víkendu dva pětigólové střelce! Pardubické týmy se rozparádily

Hned dva celky své soupeře vůbec nešetřily a nasázely jim velký počet branek. Svítkov se zastavil až na jednadvaceti gólech, Hostivař pak na třinácti. Díky vysokému skóre se měli šanci blýsknout dva hráči, u obou týmů se totiž podařilo jednomu z hráčů vstřelit pět branek.

Svítkov se přehoupl přes dvacítku

Hodonín nastoupil do utkání proti Svitavám dobře. Po první třetině vedl o dvě branky a zbytek utkání si v klidu pohlídal a dovedl ho do vítězného konce 4:1. Lépe se dařilo Heřmanovu Městci, který se představil na hřišti Kyjova. Také on jednou inkasoval, ale sám se radoval hned ze sedmi vstřelených branek a došel si pro tři body.

Bez inkasovaného gólu odehrály svůj zápas oba pardubické celky. Pardubice nedaly Porubě vůbec žádnou šanci, dovolily jí pouze pět střel, se kterými si domácí brankář poradil. Sami pak dali šest gólů. Ještě více se dařilo Svítkovu, který byl nemilosrdný ke Karviné, které nasázel jednadvacet branek. Hned pět z nich vstřelil Tadeáš Kantor.

Plzeň se radovala z těsného vítězství

Těsnou výhru 2:1 vytěžila ze zápasu s Rebely Plzeň. „Vstup do zápasu jsme měli skvělý, a to asi rozhodlo o všem. Soupeř bojoval, ale i kvůli mládí a nezkušenosti to nestačilo. My měli skvělou podporu mladých Mečounů a tím se nám hrálo snadněji. Výsledek možná mohl být vyšší, ale my jsme klukům hru ztížili konkrétními úkoly,“ byl spokojený trenér Plzně Michal Edl.

O den později si Rebelové připsali druhou výhru a s Hostivaří už nezvládli udržet krok. Hostivař na svého soupeře nastoupila hned od začátku a došla si pro vysokou výhru 13:1. Pěti góly se blýskl Jonáš Prager. Prachatice držely první dvě třetiny se svým soupeřem krok. Kladno však přidalo v závěru další dva góly a pohlídalo si vítězství.