Heřmanův Městec uspěl na hodonínském asfaltu! Suchdol získal důležité 3 body

V předposledním listopadovém kole 1. Ligy se odehrála pouze 2 utkání. Duely Svítkova s Brnem a Malenovic s Poličkou byly odloženy. Do akce šel Hodonín, který na svém hřišti nestačil na Ježky. Ve druhé divizi ke svému zápasu nastoupili Šneci, kteří padli v Suchdole nad Lužnicí.

Ježci si upevnili 3. místo v divizi východ!

HBC Hodonín vs. Ježci Heřmanův Městec 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 21. Prčík (Slezák, Roch) – 19. Pecina (Běloušek, Macenauer), 30. Böhm (Menc L., Škoda), 32. Čejgl (Běloušek, Macenauer), 34. Běloušek (Čejgl).

Střely na branku: 20:23, vyloučení: 9:8, přesilovky: 6:6, využití přesilovek: 0:0, v oslabení: 0:0, diváků: 35.

Na moravskou půdu zavítali východočeští Ježci z Heřmanova Městce. Hodonín se mohl výhrou dostat z posledního místa, ale jejich soupeř byl proti. Zápasové statistiky poukazují na to, že zápas byl velmi tvrdý. Každý celek měl 6 přesilových her, přičemž ani jedna nebyla využita. Na gól se muselo čekat až do prostřední periody, kdy gólový účet Ježků otevřel Pecina. Domácí hokejbalisté rychle vyrovnali v čase 20:22, kdy střelou dostal balónek do branky Prčík. Vyrovnaná bitva se postupem druhé třetiny začala více naklánět na stranu hostů, kteří do kabin po druhé siréně odcházeli s jednobrankovou výhodou. Z počátku třetí patnáctiminutovky na 1:3 zvyšoval Čejgl a o dvě minuty později Ježci vedli již o tři branky. Tento výsledek hokejbalisté z východu Čech uhájili, což jim za odměnu vyneslo 3. místo v tabulce.

Šneci se drželi! Suchdol rozhodl v přesilovkách

SK Suchdol nad Lužnicí vs. TJ Snack Dobřany "B" 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Blafka (Fical, Pavlík), 29. Kalát (Tácha, Škarda), 37. Kalát (Tácha) – 20. Kovařík D. (Šlehofer V. st., Neumaier).

Západočeský Snack cestoval k zápasu na jih Čech, a to do Suchdola nad Lužnicí. Šneci nezachytili úvod duelu, když již ve 4. minutě prohrávali 1:0. Domácí zvyšovali tempo, ale to do konce první třetiny gól nepřineslo. Skóre se měnilo až ve druhé části zápasu, kdy z přesilové hry vyrovnával na 1:1 Daniel Kovářík. Domácí hráči si však vedení vzali zpět, a to minutu před druhou sirénou. Konkrétně se za Suchdol z početní výhody trefil Kalát. Stejný hráč z přesilové hry navyšoval skóre i ve 3. třetině. Tento výsledek si domácí s přehledem pohlídali a vyhoupli se na celkové 2. místo v divizi západ.