Hostivař zvítězila v Extralize nad Ústím po samostatných stříleních, Most udržel čisté konto

Nejvíce gólů bylo k vidění v Ústí, kam zavítala Hostivař. Ústečtí se sice v prostřední části ujali vedení, ale Hostivař zabrala a nakonec brala výhru. Most nedovolil ani jednou skórovat KOVU a došel si pro hladké vítězství. To slavil také Kert Park, který vstřelil Letohradu osm branek.

HBC Most vs. TJ KOVO Praha 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Kastner (Chyba), 23. Kastner (Krajíček, Chyba), 23. Müller, 45. Pospíšil (Chytrý, Müller).

Střely na branku: 28:18, vyloučení: 1:5, přesilovky: 5:1, využití přesilovek: 1:0, v oslabení: 0:0.

Jasný zápas odehrál Most, který se postavil proti KOVU. Po první třetině bylo sice skóre vyrovnané 0:0, ale pak začal úřadovat Most. Už po třinácti vteřinách druhé části se trefil Zbyšek Kastner, který o sedm minut později přidal v přesilové hře další gól. Další dvě branky padly opět z holí domácích hráčů, kteří ani jednou neinkasovali a slavili tříbodové vítězství.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Hostivař 5:6 ss (0:1, 4:1, 1:3 – 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Smolík (Červinka), 23. Magasanik (Červinka, Smolík), 27. Haas (Stupka, Tomáš), 30. Stupka (Červinka), 42. Tomáš (Michajličenko, Zdvořáček) – 2. Štěpáník (Kučera), 26. Štěpáník (Čápek), 33. Čejka (TS), 39. Vaniš (Čejka), 40. Čejka (Hroch, Dušák), rozh. náj. Malina.

Hned jedenáct branek bylo k vidění v Ústí, kam zavítala Hostivař. Hosté se rychle ujali vedení, už ve druhé minutě se prosadil Radim Štěpáník. Elba DDM ale naopak dobře vstoupila do prostřední části, ve které dvěma góly otočila skóre ve svůj prospěch. Hostům se podařilo srovnat, ale domácí si dalšími dvěma zásahy vzali vedení zpátky. Třetí patnáctiminutovka patřila Hostivaři, která se prosadila třikrát a tentokrát to byla ona, kdo se dostal do vedení. V přesilové hře se ale podařilo na 5:5 vyrovnat ústeckému Jiřímu Tomášovi a zápas musel jít do prodloužení. To o vítězi nerozhodlo a prémiový bod získal až při samostatných nájezdech hostující Marcel Malina.

TJ Snack Dobřany vs. HBC Pardubice 4:6 (2:1, 0:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 10. Braun (Šilhán), 11. D. Kovářík (Šlehofer, Štěpánek), 35. Voves (Šlehofer, Malecha), 44. Šilhán (Šlehofer) – 5. Filip (Zajíček, Kubeš), 17. Langr (Bílý, Filip), 23. Bílý (Zajíček), 26. Kubeš (Bílý, Langr), 32. Kubeš, 45. Bílý (Langr).

Také v zápase Dobřan s Pardubicemi šli jako první do vedení hosté. Dobřany ale využily hned dvakrát zaváhání hostů při přesilové hře a vstřelily dva góly v oslabení. Díky tomu se dostaly do vedení. Druhou třetinu si ale pohlídali hosté, kteří se radovali třikrát a ujali se podruhé v zápase vedení. Třetí třetina už byla gólově vyrovnaná, domácí ztráceli jeden zásah, a tak zkusili hru bez brankáře. Tu však Pardubice potrestaly a došly si pro výhru 6:4.

HBC Kladno vs. HbK Karviná 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Pražák (Barnošák, Kohout), 12. Barnošák (Kohout), 13. Procházka (Schnaubelt, Zdrůbecký), 17. Schnaubelt (Hrabar, Soukup), 24. Pražák (Barnošák, Kohout) – 9. Říman (Fárský, J. Rosůlek), 31. Fárský (Stromko).

Na první branku Kladna dokázala Karviná odpovědět, ale domácí si ještě do konce první třetiny vzali vedení zpátky. V prostřední části už odskočili na rozdíl čtyř gólů a šli si za jasným vítězstvím. Karviná se ale nehodlala lehce vzdát a už po sedmatřiceti vteřinách závěrečné části snížila a vypadalo to, že se ještě popere o body. Další branku už ale hosté nepřidali a Kladno si došlo pro hladké vítězství.

HC Kert Park Praha vs. SK Hokejbal Letohrad 8:2 (2:0, 3:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 4. Zvonek, 6. Zvonek (Šperl), 17. Danko (Peschout, Horváth), 29. Zvonek (Vaněk, Wróbel), 30. Danko (Lhota, Dejneka), 32. Wróbel, 36. Vaněk (Zvonek, Lhota), 43. Šperl (Dejneka, Danko) – 38. Anýž (Dostál), 41. Halbrštát (Macháček, Faltus).

Jasné vítězství slavil také Kert Park, který se utkal s Letohradem. Branky přidávali domácí v každé třetině. V té poslední šli už do sedmigólového náskoku. Letohrad nechtěl odejít s tak vysokou porážkou a podařilo se mu dvěma góly nepříznivý stav trochu upravit. Poslední slovo měli ale opět domácí, za které využil přesilovou hru David Šperl. Hattrickem se za domácí blýskl Dalimil Zvonek.

HBC Plzeň vs. HBC Hradec Králové 1988 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 23. Hanuš (Poláček, Gřonka), 41. Malý (Gřonka), 42. Švarc (Pokorný, Kejř) – 16. Hrabica (Šimůnek), 45. Bacovský (Škoda).

Naopak vyrovnaný byl zápas mezi Plzní a Hradcem. V první třetině diváci branku neviděli. V té druhé šli rychle do vedení hosté, ale Lukáš Hanuš v přesilové hře srovnal. Na další gól se čekalo až do závěru utkání, kdy se během pětatřiceti vteřin dvakrát prosadili domácí a ujali se vedení. Necelou minutu před koncem ještě snížil v oslabení Jan Bacovský, ale další gól Hradce už k vidění nebyl, a tak těsnou výhru slavila Plzeň.