Extraliga dorostu

Dorostenci Berouna a Plzně oslavili dvě vysoké výhry! Pardubice udolaly Hodonín jedním gólem

Díky sváteční středě získaly týmy Berouna a Plzně šest bodů. Ve dvou zápasech ani jednou neinkasovaly, a navíc přidaly velké množství branek. Branku neobdržely ani Pardubice, které však porazily Hodonín velmi těsně 1:0. Kert Park se dostal proti Kladnu do dvoubrankového vedení, nakonec ale padl.

Pardubice udržely čisté konto

Nejvyšší výhru slavili Eagles, kteří se postavili proti Svitavám. Hostům se podařilo vstřelit pouze jednu branku, oproti tomu dal brněnský celek hned devět gólů a došel si pro hladkou výhru. Hattrick si připsal Filip Foršt. Výhru 4:2 slavil Hradec, který nastoupil proti Kyjovu. Jednu branku vstřelil v oslabení, jednu naopak v přesilové hře.

Velmi těsnou výhru si připsaly Pardubice, které zvítězili nad Hodonínem nejtěsnějším možným výsledkem. Jednobrankový náskok ze druhé třetiny udržely až do konce. Druhý pardubický celek Svítkov se o tři body bát nemusel. Nad Porubou zvítězil i díky dvěma využitým početním výhodám.

Kelti vstřelili dvaatřicet branek!

Hned dva zápasy s čistým kontem odehrála Plzeň. V neděli zvítězila nad KOVEM A 7:0, ve středu nad druhým celkem KOVA dokonce 17:0. „Před zápasem jsme více zamíchali sestavou, abychom viděli, jakým způsobem se s tím kluci poperou. Určitě ti starší svoji roli zvládli a mladší se přidali. Když jsme kombinovali, měli jsme i hodně šancí. Výpadky v kombinaci znamenali holomajznu, a soupeř z toho získával šance. Na konci jsme opět přidali a výsledek vypadá jednoznačně, což je pro KOVO dost kruté, ale hraje se na góly, a v tom jsme byli úspěšnější,“ zhodnotil nedělní zápas trenér Plzně Michal Edl.

Nedělní zápas KOVO B absolutně nezvládlo. Beroun ho vůbec nešetřil a blýskl se střelecky. Svému soupeři krutě nasázel 32 gólů. „Jsem rád, že si zahráli všichni hráči. O smyslu tohoto utkání si můžeme myslet své. Každopádně mě těší aktivní hra celých 45 minut,“ hledal pozitiva kouč Keltů Petr Laška. S nuly odehrál Beroun také středeční zápas, ve kterém porazil Rebely 5:0.

Rebel nevytěžil body ani z nedělního zápasu, ve kterém se střetl se Suchdolem. V prostřední části sice vyrovnal na 4:4, ale Suchdol vstřelil další tři branky a pohlídal si vítězství. Jasné tři body slavilo Kladno, které však zápas s Kert Parkem nezačalo dobře. Zkraje sedmé minuty prohrávalo o dva góly, ale zabralo, a nakonec zvítězilo vysoko 2:9.