Vyrovnaný ročník Extraligy mužů pokračoval 6 zápasy! Dva z nich dospěly do nájezdů

Další víkend přinesl šest zápasů a hned čtyři z nich skončily nejtěsnějším možným rozdílem. Týmy Kert Parku a Kladna si pro výhru došly až po samostatných stříleních. Most dvakrát ztrácel, ale v obou případech se na soupeře dotáhl. Letohrad do černého nemířil, Pardubicím jeden gól nestačil.

HBC Hostivař vs. HC Kert Park Praha 4:5 ss (0:2, 2:2, 2:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Dušák (Čejka), 28. Kucharčík (Urbanec), 35. Kubeš (Dušák, Čejka), 39. Čejka – 7. Danko (Kovárník, L. Lhota), 11. Wróbel (Vaněk, Fejfar), 24. Vaněk (Suchánek), 25. Šperl (Zvonek), rozh. náj. Wróbel.

Střely na branku: 30:24, vyloučení: 7:8, přesilovky: 6:6, využití přesilovek: 2:0, v oslabení: 0:0.

Už v pátek večer bylo k vidění pražské derby, ve kterém se střetla Hostivař s Kert Parkem. Kert Park se ujal v prostřední části tříbrankového vedení, na které zareagoval svým gólem Daniel Dušák. Hosté si ale vzali své vedení rychle zpátky. Pak už si převzala slovo Hostivař. Dalšími třemi přesnými zásahy srovnala se soupeřem krok a vynutila si prodloužení. V tom branka nepadla, a tak rozhodovala až samostatná střílení. V těch přidal svůj druhý gól Tomáš Wróbel, který tak nakonec dovedl svůj celek k výhře.

TJ KOVO Praha vs. HBC Kladno 3:4 ss (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Terč (Kupf, Votýpka), 19. Winter (Pátek, Adam), 35. Kupf (Fluxa, Ruda) – 6. Bartošák (Šíma, Pražák), 18. Paták (Prokop, Důras), 31. Procházka (Pliml, Dědič), rozh. náj. Pliml.

Také první sobotní utkání skončilo až po samostatných stříleních. V tomto duelu proti sobě nastoupilo KOVO a Kladno. KOVO se dostalo do vedení, které mu vydrželo pouhých dvaadvacet vteřin. Kladno dvěma góly otočilo, ale ani ono neudrželo vedení dlouho. Hosté neudrželi nízké vedení ani podruhé a základní hrací doba nerozhodla. Při samostatných stříleních ukázal svoji šikovnost František Pliml, který přisoudil Kladnu prémiový bod.

TJ Snack Dobřany vs. HBC Most 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Braun (Šlehofer, Görges), 22. Braun (Šlehofer), 34. Braun (Šlehofer, J. Kovářík) – 9. Pospíšil (Hnízdil, Šnajdr), 14. Valenta (Kastner, Krajíček), 37. Šnajdr (Pospíšil, Drenčko), 39. Pospíšil (Hnízdil, Drenčko).

Rozdílem jedné branky skončilo také utkání mezi Dobřany a Mostem, ale v tomto případě základní hrací doba k určení vítěze stačila. Za domácí se prosadil pouze David Braun, který využil dvě přesilové hry a slavil hattrick, ale ani jeho povedený výkon body domácím nepřinesl. Dobřany dvakrát vedly, ale Most pokaždé srovnal a nakonec si body odvezl on.

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Hradec Králové 1988 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Svoboda (Hrubý), 42. Jiřík (Svoboda), 45. Bacovský (Březina).

Hradec se dostal velmi rychle do vedení. Ke skórování mu stačilo pouhých pětašedesát vteřin. Na další branku si však diváci museli počkat až do konce třetí třetiny, kdy hosté své vedení nad Letohradem navýšili. Domácí zkusili v závěru hru bez brankáře, ale ani ta jim přesný zásah nepřinesla. Hradec naopak prázdnou branku trefil a potvrdil svoji výhru. I když Letohrad vyslal více střel, Zdeněk Biegl ani jednu z nich za svá záda nepustil.

HbK Karviná vs. HBC Pardubice 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Diviš (Rosůlek L., Pala), 17. Rosůlek L. (Pala), 26. Hruboš (Kaluža, Skyba) – 23. Bílý.

Karviná si proti Pardubicím vytvořila zkraje druhé části dvoubrankové vedení. Na to dokázal za hosty zareagovat Jan Bílý, ale Karviná si brzy vzala náskok zpátky. Skóre však bylo i nadále otevřené a ztráta Pardubic byla minimální. Další přesný zásah už ale diváci neviděli. Žádná ze střel už nenašla svůj cíl, a tak domácí udrželi těsný náskok až do závěrečné sirény.

HBC Plzeň vs. Elba DDM Ústí nad Labem 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 5. Miksan (Kejř, Benedikt), 35. Kejř (Pokorný) – 3. Smolík (Červinka), 33. Magasanik (Stupka, Červinka), 39. Stupka (Magasanik).

Také utkání Plzně s Ústím skončilo jednobrankovým rozdílem. Ústečtí vstoupili do zápasu velmi dobře a na začátku třetí minuty se dostali do vedení. To jim však vydrželo pouze chvíli a za domácí srovnal Jan Miksan. Hosté se opět dostali do vedení, ale i v tomto případě jim vydrželo pouze dvě minuty. Na potřetí už vedení Elbě DDM stačilo. Plzeň měla k dispozici sedm minut k vyrovnání, ale hosté těsné vedení ubránili a domů si odvezli plný počet bodů.