Extraligový Kert Park rozhodl pražské derby v prodloužení, v tom se radovaly také Pardubice

Hned dva zápasy Extraligy mužů dospěly do prodloužení. Nejprve svého soupeře potrápilo KOVO, které ve třetí třetině srovnalo se soupeřem krok. Také Letohrad si v závěru zápasu vynutil prodloužení a bodoval pošesté v řadě, nicméně potřetí v nastaveném čase padl. Most vynuloval po delší pauze Plzeň.

HC Kert Park Praha vs. TJ KOVO Praha 4:3 pp (1:1, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Vaněk (Wróbel, Kruček J.), 16. Fejfar (Kruček J., Kruček M.), 26. Blaško (Danko), 47. Vaněk (Wróbel) – 12. Vršecký (Terč), 36. Adam (Taufer, Kočka), 40. Kočka (Taufer, Humlíček).

Střely na branku: 27:25, vyloučení: 1:2, přesilovky: 2:1, využití přesilovek: 1:1, v oslabení: 0:0.

Už v pátek se odehrálo pražské derby mezi Kert Parkem a KOVEM. Jako první se vedení ujali domácí, KOVO sice v první třetině vyrovnalo, ale Kert Park si hned zkraje druhé části vzal při přesilové hře vedení zpátky. Ve druhé patnáctiminutovce soupeři ještě odskočil a vypadalo to, že si zápas pohlídá. KOVO ale zabralo a ve třetí třetině vstřelilo dva góly a srovnalo se soupeřem krok. O vítězi tak rozhodlo až prodloužení, ale hosté sebrali svému soupeři alespoň bod.

HBC Kladno vs. HBC Hostivař 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Pražák (Soukup, Kamenář), 8. Špaček (Kohout), 12. Barnošák (Kamenář, Soukup), 20. Kohout (Dědič, Pliml), 31. Procházka (Špaček, Pliml), 40. Pražák (Šíma, Barnošák) – 29. Čejka (Hroch, Štěpáník).

Kladno vstoupilo do zápasu s obrovskou chutí střílet. Na gólmana hostů tak vyslalo hned třiašedesát střel. Povedla se mu první třetina, ve které se dostalo do tříbrankového vedení. Druhá část byla gólově vyrovnaná, ale v té třetí se slova ujali opět domácí. Přidali další dvě branky a došli si pro jasnou výhru 6:1.

HBC Most vs. HBC Plzeň 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Chyba (Krajíček, Valenta), 15. Valenta (Krajíček, Chyba), 45. Krajíček.

Bez inkasované branky odehrál své utkání Most, který hostil Plzeň. Západočeši sice vyslali na domácího brankáře více střel, ale Leoš Gerlich ani jednu z nich za svá záda nepustil. Most rozhodl o své výhře už v první třetině, ve které se ujal dvoubrankového vedení. Další góly diváci dlouho neviděli. Poslední zásah přidal Most jedenáct vteřin před koncem, kdy hosté zkusili hru bez brankáře, kterou však severočeský celek potrestal.

HBC Pardubice vs. SK Hokejbal Letohrad 5:4 pp (1:2, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Bílý (Zajíček, Kubeš), 20. Strouhal (Novotný), 20. Langr (Kubeš, Bílý), 36. Moravec, 46. Filip (Langr, Kubeš) – 10. Halbrštát (Rozlílek), 15. Faltus (Levý), 31. Bogdány, 42. Rozlílek (Faltus).

Nejvíce gólů bylo k vidění v Pardubicích, kam zavítal Letohrad. Skóre se dlouho přehupovalo ze strany na stranu. Nejprve se vedení ujali domácí, ale Jeleni ještě stihli do konce první třetiny přenést vedení na svoji stranu. Následovaly dvě branky z holí pardubických hráčů a vedení opět na druhé straně hřiště. Letohradu se podařilo hned dvakrát srovnat a vynutil si prodloužení. V tom se však už po jednatřiceti vteřinách prosadil Petr Filip, který rozhodl o výhře svého týmu.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. TJ Snack Dobřany 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Michajličenko (Hruška, Sedláček), 15. Magasanik (Červinka), 42. Haas (Červinka, Magasanik) – 16. Kovařík J. (Šlehofer, Braun), 22. Kovařík J. (Šlehofer, Kovařík D.).

První třetina se povedla Ústí, které se dostalo na svém hřišti do dvoubrankového vedení. Druhá patnáctiminutovka však byla naopak v režii Dobřan, které díky dvěma přesným trefám Jana Kováříka srovnaly. Druhou přesilovou hru domácích využil tentokrát David Haas, který poslal svůj celek v závěru opět do vedení. Na vyrovnání měly Dobřany více než čtyři minuty, ale ani to jim nestačilo a odjely ze severu Čech s těsnou porážkou.