Elba rozhodla o svém vítězství 9 vteřin před koncem! KOVO slaví první vítězství v sezóně

Další hrací víkend přinesl pouze čtyři zápasy. Nejlépe se dařilo Kladnu, které si podmanilo zápas s Hradcem a ani jednou neinkasovalo. Utkání ve svůj prospěch otočila Hostivař. KOVO drželo dlouho stav 0:0, ale v poslední minutě rozhodlo. Tři body díky brance těsně před koncem bralo Ústí.

HBC Hradec Králové 1988 vs. HBC Kladno 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Javůrek (Schnaubelt), 7. Soukup (Zdrůbecký, Šíma), 16. Kohout (Prucházka, Dědič), 22. Šíma (Špaček), 26. Pražák (Šíma, Pliml), 33. Schnaubelt (Důras).

Střely na branku: 9:27, vyloučení: 6:3, přesilovky: 3:6, využití přesilovek: 0:0, v oslabení: 0:0.

V zápase mezi Hradcem a Kladnem byl jasný lídr. Kladno vstoupilo do utkání s chutí a svého soupeře téměř do ničeho nepouštělo. O tom svědčí také poměr střel 9:27 ve prospěch Kladna. Hradci se tak utkání vůbec nepovedlo, ani jednou nepřekonal hostujícího Víta Čapka, který udržel čisté konto. Kladenští se naopak trefili hned šestkrát a došli si pro jasné vítězství.

HBC Hostivař vs. TJ Snack Dobřany 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Kucharčík (Štěpáník, Urbanec), 30. Malina (Kalaš), 33. Kucharčík (Hroch), 38. Urbanec (Kucharčík, Hroch) – 7. Braun (Šlehofer V. ml.).

Duel Hostivaře s Dobřany nabídl vyrovnanou první třetinu, ve které se nejprve v přesilové hře do vedení dostali hosté, ale Hostivař velmi rychle ve své početní převaze odpověděla. Další góly už padaly pouze z holí hostů, kteří otočili vývoj utkání a došli si pro tři body za výhru 4:1.

TJ KOVO Praha vs. HBC Plzeň 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 45. Fluxa (Pátek, Ruda).

Po čtyřiačtyřicet minut bylo vyrovnané utkání mezi KOVEM a Plzní, ve kterém diváci po tuto dobu neviděli ani jeden přesný zásah. Bylo to tak o tom, kdo jako první udělá chybu, kterou soupeř zvládne potrestat. To se povedlo domácím, za které se v čase 44:10 prosadil Ondřej Fluxa. Tento jediný zásah byl nakonec tím vítězným. Pražský celek si velmi těsný náskok pohlídal a Plzeň odjela po vyrovnaném zápasu bez bodu.

HbK Karviná vs. Elba DDM Ústí nad Labem 2:3 (0.2, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Rosůlek L., 32. Wróbel (Hruboš) – 10. Magasanik (Stupka), 10. Belica (Škurla), 45. Stupka (Červinka, Poláček).

Poslední minuta rozhodla také zápas mezi Karvinou a Ústím. Hosté předvedli výbornou desátou minutu, během které zaskočili svého soupeře. Stačilo jim pouhých dvacet vteřin, aby se dostali hned do dvoubrankového vedené. Karviná tak musela dotahovat ztrátu, což se jí zkraje závěrečné části podařilo. Už to vypadalo, že utkání bude muset jít do prodloužení, ale devět vteřin před koncem se trefil Martin Stupka, který přisoudil tři body Elbě DDM.