1. liga

Navážou Ježci a Buldoci na své výhry? Přidají výhru proti Horalům i Ještěři?

V druhé nejvyšší soutěži se začíná tabulka zamotávat. Jak ustojí Ježci tlak na malenovickém asfaltu? Podaří se Kometě uspět v Hodoníně? Pedagog podruhé vyzve Nové Strašecí a Dobřany. Navážou Ještěři na výhru Vlčí Smečky a udrží se Vlkům nablízku? Nebo Horalové zaberou a konečně získají body?

Jak své dvojzápasy zvládnou Nové Strašecí a České Budějovice?


Jan Böhm táhne Ježky! Kde se Heřmanův Městec usadí po podzimu?

Honzo, jak se Vám líbí návrat do 1. Ligy? Je pro Vás lepší hrát druhou nejvyšší soutěž než 2. Ligu?

Návrat do 1.Ligy je pro Ježky opětovnou výzvou a také příležitostí. Pro mě osobně je to však premiéra. Prošel jsem si jak Extraligou, tak 2. Ligou, ale zápasy v 1. Lize hraji tento rok poprvé. Jako tým jsme hodně silní a kvalita soutěže přináší nové zkušenosti pro každého z nás. Především pro mladší hráče, kteří dorůstají z juniorky.

Poměrně se vám zatím mezi prvoligovou smetánkou daří. Máte 8 bodů a zatím jste třetí. Míříte k postupu do play off?

Začátek sezóny se nám celkem vydařil. Ale určitě je co zlepšovat. Především musíme zvládnout lépe závěry zápasů a prodloužení, které nás stály nějaký ten bod navíc. Do play off jednoznačně míříme!

Co Vás v této lize překvapilo? A proti jakému týmu se Vám zatím nejlépe hrálo?

Když řeknu, že první liga je rychlejší, silovější a protivníci jsou kvalitnější, tak se nikdo nebude divit. Většina hráčů v našem týmu má zkušenosti z vyšších lig, proto budeme spíš my překvapením pro soupeře. Osobně jsem si nejvíce užil zápasy proti Pardubicím B a Svítkovu. Protože oba týmy dobře známe a zápasy nabízejí hezký útočný hokejbal plný nasazení, rychlosti a rivality.

Teď vás čeká zkouška ohněm na malenovickém asfaltu, co od zápasu čekáte?

Hra na asfaltu bude zajímavou změnou. Výhodu domácího prostředí má tým z Malenovic. Proto budeme přistupovat k zápasu zodpovědně, bez zbytečných chyb a vyloučení. Doufám, že se nám bude dařit jako doposud a uvidíme, který tým se nakonec bude radovat z vítězství.


Jak dopadne duel Hodonína proti Poličce? Jak se Kometě povede na asfaltu?

Hodonín se zatím trápí, teď bude na domácím hřišti čelit vedoucímu týmu z Poličky. Jak to Moravané ustojí? Buldoci půjdou do reprízy loňského play-off proti Pardubicím. Malenovice zase čeká prověrka proti Ježkům. Nové Strašecí se podruhé utká s Pedagogem a následně pojede bojovat do Suchdola, ukáže loňský mistr svou vzestupující formu? České Budějovice v neděli vyzvou Dobřany. Ještěři z Ústí nad Labem půjdou do zápasu s Horaly s cílem bojovat o udržení tempa s Vlčí Smečkou. Jak tyto duely dopadnou? Sledujte některé z nich pomocí elektronických zápisů na hokejbal.cz!


Tabulka 1. Liga

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBK Bulldogs Brno
5 20:10 11
2.
Ježci Heřmanův...
6 22:19 10
3.
SK Kometa Polička
5 20:10 9
4.
HBC Pardubice B
6 21:25 9
5.
HBC Hodonín
6 10:24 8
6.
HBC Malenovice
6 23:22 7
7.
HBC Svítkov Stars...
6 22:28 6